• اساسی‏ ترین امرِ دین

  گزیده سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین حاج احمد پناهیان در هیئت محبین اهل بیت علیهم السلام، جلسه هفتگی، 22 فروردین ماه 93، آستان مقدس امامزاده جعفر شهید علیه السلام

 • متن سخنرانی جلسه هفتگی - جمعه 23 آبان

  موضوع بحث: «سیره جهادی و ابعاد مظلومیت سیدالشهداء(علیه السلام)» - جلسه دهم - حجت الاسلام والمسلمین حاج احمد پناهیان - هیئت محبین اهل بیت (علیهم السلام) قم

 • متن سخنرانی جلسه هفتگی جمعه 30 آبان 93

  موضوع بحث: «سیره جهادی و ابعاد مظلومیت سیدالشهداء(علیه السلام)» - جلسه یازدهم - حجت الاسلام والمسلمین حاج احمد پناهیان - هیئت محبین اهل بیت (علیهم السلام) قم

 • جهاد فی سبیل الله را با هیچ چیز مقایسه نکنید/ جلسه هفتگی 7 آذر 93

 • حمله به رسول خدا، یک حملۀ «مبنایی و استراتژیک» است؛ در این چکاچک جنگ، دم زدن از «صلح حدیبیه» به چه معناست؟!

  هیئت محبین اهل بیت (علیهم السلام) - 26 دیماه 93 - قم - مقتل الشهداء فاطمیه
  حجت الاسلام والمسلمین حاج احمد پناهیان:
  حمله به رسول خدا، یک حملۀ «مبنایی و استراتژیک» و از نوع همان حمله ای است که در صدر اسلام به رسول خدا شد.
  اگر «به جا» و «به موقع» فریاد مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل را در جریان اهانت به پیامبر سر می دادیم، الآن کسی جرأت نمی کرد دم از «صلح حدیبیه» بزند!

 • حجت الاسلام احمد پناهیان در یادواره شهید بلباسی: از هشدار رهبر انقلاب نسبت به «اعتماد به دشمن» تا موضوع هولناک «تبعیت از دشمن»

  جلسه هفتگی هیئت محبین اهل بیت(علیهم السلام) - به همراه یادواره شهید مدافع حریم اهل بیت(ع) محمد بلباسی - جمعه 7 خرداد - مسجد الشهداء
  مقام معظم رهبری افسران جوان سپاه را جمع می کند، و هشدار یک امر خیلی هولناکی را می دهد: جریان «تبعیت از دشمن». اگر کمی دقت کنید، در سالهای اخیر، اواخر دولت قبل و بعد هم در این دولت، تذکرات آقا بیشتر در بحث «اعتماد به خدا» بود و «عدم اعتماد به دشمن» که مفصل در هیئت بحثش را کردیم. اما بحث جدید حضرت آقا خیلی خطرناک تر شده است! مشکل امروز نظام را مقام معظم رهبری دو سه روز پیش، صریحا فرمودند که «تبعیت از دشمن» است.

 • حجت الاسلام والمسلمین حاج احمد پناهیان:
  انقلاب اسلامی فقط مبارزه با یک حکومت ظالم نبود؛ ماجرا «آغاز حاکمیت الله بر جهان» است.

  یادواره شهدای مسجد حضرت ولیعصر(عج) - هیئت محبین اهل بیت (علیهم السلام) - 17 بهمن 93 - مسجد حضرت ولیعصر(عج)
  حجت الاسلام والمسلمین حاج احمد پناهیان:
  انقلاب اسلامی فقط مبارزه با یک حکومت ظالم نبود؛ ماجرا «آغاز حاکمیت الله بر جهان» است.

 • خطرِ «اسلام بی خطر»؛ مبانی توسل به ائمه معصومین (علیهم السلام) در قرآن و تفکر انحرافی «توسل» بدون «جهاد فی سبیل الله» - 24 بهمن 93

  «یا أَیُّهَا الَّذینَ آمَنُوا اتَّقُوا اللَّهَ وَ ابْتَغُوا إِلَیْهِ‏ الْوَسیلَةَ وَ جاهِدُوا فی‏ سَبیلِهِ لَعَلَّکُمْ تُفْلِحُونَ».(مائده/35)
  همه تا اینجایش را قبول دارند: «وَ ابْتَغُوا إِلَیْهِ‏ الْوَسیلَةَ» ولی بعدش را نمی‌آیند: «وَ جاهِدُوا فی‏ سَبیلِهِ»...
  شما که زیر چتر اهل بیت(علیهم‌السلام) قرار گرفتی و با اهل بیت تازه خدا را پیدا کردی، زیر همین چتر اهل بیت برای مستقر کردن حکومتش باید مجاهده کنی. نمی‌توانی سرت را پایین بیندازی و فقط طبق میل خودت رفتار کنی و عشق و حالی بکنی. باید حکومت خدا را که توسط ائمه معصومین تسرّی پیدا می‌کند در عالم مستقر کنی، باید بجنگی و مبارزه کنی، باید شرایط زمان برای شما مهم باشد. درسی که از هجرت و مجاهدتِ امام‌زادگان شریف می‌آموزیم یک درس قرآنی است.

 • اصول زندگی «جهادی» و زندگی «فی سبیل الله» در قرآن؛ قربانی شدن «تکلیف» در پای زندگی مادی - اول اسفند 93

  حجت الاسلام والمسلمین حاج احمد پناهیان:
  فقط انبیاء که ربّانی نیستند «قاتَلَ‏ مَعَهُ‏ رِبِّیُّونَ کَثیرٌ»، یارانشان هم ربّانی هستند- کسی که می‌خواهد جهادی زندگی کند، نه، کسی که می‌خواهد «فی سبیل الله» زندگی کند باید خودش را مثل سرب، آب‌دیده کند.
  فرمود: «فإنَّ الدّنیا خُلِقَت لَکُم وَ أنتُم خُلِقتُم لِلآخِرَه».[18] چرا تکلیفت را در راه دنیای خودت قربانی می‌کنی؟
  اصلاً بنا بوده مجاهد زندگی کنی، و غذا، قوت، خواب، زن، بچه، استراحت، کار، شغل و عنوان و همه اینها در خدمت زندگیِ جهادی‌ات باشد. نه اینکه جهادی زندگی کردن بخشی از زندگی‌ات باشد! الآن عموماً اینگونه زندگی می‌کنند، بعضی‌ها هم می‌ایستند نگاه می‌کنند ببینند حالا در زندگی روزمره، ما هم کاری انجام بدهیم یا ندهیم!

 • جمعه 4 اردیبهشت - به دنبال سختی بگردید، نه اینکه سختی سراغ شما بیاید؛ برای اینکه عاشق خدا شوید و امام زمان را بیاورید، باید دنیا را خوار کنید...

  حجت الاسلام والمسلمین حاج احمد پناهیان:
  رفقا! اگر در دنیا دنبال سختی نباشید، دنیا سختی‌اش را به شما تحمیل می‌کند و در نهایت شما را خوار می‌کند. یکی از ویژگی‌های دنیا این است که دنیاطلب را خوار و حقیر می‌کند. لذا در مسیر اهل بندگی بنا بر این است که تو دنیا را خوار کنی! می‌فرماید: «آنهایی که عاشق خدا می‌شوند چه کسانی هستند؟ آنهایی که با خودشان کاری می‌کنند که دنیا در نظرشان خوار و حقیر شود». دنیا را پیش خودت کوچک کن. دنیا را چگونه پیش خودت کوچک می‌کنی؟ دنیا با سختی‌ها و پیچش‌هایش می‌خواهد به قول معروف حال تو را بگیرد و تو را به ذلت بکشد. قبل از اینکه دنیا اراده کند که تو را مغلوب خود کند، تو خود به سراغ سختی‌هایش برو. در این صورت دنیا می‌خواهد چه کار کند؟! اینجاست که دنیا خوار می‌شود...
  جلسه هفتگی هیئت محبین اهل بیت (علیهم السلام) - 4 اردیبهشت 94 - قم - مقتل الشهداء فاطمیه(سلام الله علیها)

 • جمعه 18 اردیبهشت - مسلمانِ کامل باید در درجه اول شرح صدر پیدا کند؛ دوم زبان‌اش به حقیقت گویا باشد، یعنی حق‌طلبی کند؛ سوم به آن عمل کند.

  حجت الاسلام والمسلمین حاج احمد پناهیان:
  مسلمانِ کامل این است که در درجه اول شرح صدر پیدا کند و حقیقت را قلباً دریابد، دوم زبان‌اش به حقیقت گویا باشد. یعنی احساس مسئولیت کند و حرف بزند، حق‌طلبی کند! سوم به آن عمل کند. اگر می‌گوید باید مبارزه کرد، برای اقامه حق مبارزه کند. اگر می‌گوید باید چشم‌پوشی کرد از دنیا، به کمِ دنیا باید قناعت کرد تا اینکه انسان بتواند به استقلال، اطمینان و قدرتی برسد. آنگاه «وَ کَانَ عِنْدَ اللَّهِ إِنْ مَاتَ عَلَى ذَلِکَ الْحَالِ مِنَ الْمُسْلِمِینَ حَقّاً» به این معنا که اگر این آدم اینجوری بمیرد جزء مسلمین حقیقی از دنیا رفته است. «وَ إِذَا لَمْ یُرِدِ اللَّهُ بِعَبْدٍ خَیْراً» اگر خدا نخواهد بنده‌ای به خیر برسد چه اتفاقی می‌افتد؟ «وَکَلَهُ إِلَى نَفْسِهِ وَ کَانَ صَدْرُهُ‏ ضَیِّقاً حَرَجاً» او را به نفس‌اش واگذار می‌کند؛ و چه عذابی از این بالاتر؟
  جلسه هفتگی هیئت محبین اهل بیت (علیهم السلام) - 18 اردیبهشت 94 - قم - مقتل الشهداء فاطمیه(سلام الله علیها)

 • خاصیت ولایت این است که مردم را همدل و همزبان می کند؛ سال «همدلی و همزبانی» یعنی سال «ولایت» - 6 شهریور 94

  حجت الاسلام والمسلمین حاج احمد پناهیان:
  خداوند متعال می‌فرماید: «فَأَلَّفَ بَیْنَ قُلُوبِکُمْ فَأَصْبَحْتُم بِنِعْمَتِهِ إِخْوَانًا»[1] رابطه عمیقی که در حکومت پیغمبر (صلّی‌الله‌علیه‌وآله‌وسلّم) بین مردم ایجاد شد، به واسطه نعمت «ولایت» بود. اصلاً خاصیت ولایت این است که مردم را یکپارچه، همدل و همزبان می‌کند. تعبیر اصلی مقام معظم رهبری از نام‌گذاری امسال به سال «دولت و ملت، همدلی همزبانی» یعنی سال «ولایت». قرآن کریم می‌فرماید اگر ولایت تحقق پیدا کند، همدلی و همزبانی صورت می‌گیرد.

 • سه پاسخ منطقی - قرآنی حجت الاسلام و المسلمین حاج احمد پناهیان به مصاحبه رئیس جمهور محترم مبنی بر باز شدن سفارت آمریکا در صورت عذرخواهی از ایران

  اولا: مساله تعامل اسلام و کفر را امام و رهبر جامعه تعریف می کند؛ ثانیا: براساس چه اصلی می گویید که همیشه نمی تواند سفارت آمریکا بسته باشد؟ ثالثا: دعوای ما با آمریکا، خصومت شخصی بین دو کشور نیست؛ بحث بر سر حاکمیت خدا و حاکمیت شیطان است.

 • حجت الاسلام حاج احمد پناهیان در مراسم سالگرد رحلت امام(ره): ورود خود رهبر انقلاب به تبیین «شاخصه های انقلابی گری»؛ به دنبال بی توجهی به توصیه 5 ماه قبل ایشان به جوانان در این باره

  مراسم بزرگداشت ارتحال امام خمینی(ره) هیئت محبین اهل بیت(علیهم السلام) جمعه شب 14 خرداد 1395 در مسجد امیرالمؤمنین(علیه السلام) برگزار شد.
  حجت الاسلام والمسلمین حاج احمد پناهیان در این مراسم ابتدا با استفاده از آیه آخر سوره حج، به تبیین شخصیت حضرت امام خمینی(ره) پرداختند.
  ایشان سپس با اشاره به بیانات روز جمعه رهبر معظم انقلاب در حرم امام خمینی، به بازخوانی و تبیین این بیانات پرداختند...

 • نوجوانان و جوانان ما را چطور تربیت کرده اند که الآن فریاد نمی زنند؟ + صوت

  گروه زنکی جزو گروه های میانه رو تحت حمایت آمریکاست. معنای میانه روی و اعتدال را هم ما فهمیدیم در ادبیات آمریکا یعنی چه! ما منتظر موضع قاطع مسئولین مان نسبت به سران کفر هستیم، به خاطر همین جنایت...

 • عزاداری بدون نفی استکبار، عزاداری بی ثمر و بی خطر و بی نتیجه است

  نباید در امام حسین (ع) و عزای ایشان متوقف شد. الی الله تدعون، امام حسین (ع) قرار است ما را به خدا برساند. عزاداری سیدالشهدا باید زمینه و ایجاد کننده حرکت و قیامهای مردمی برای نفی حاکمیت طاغوت و اجرای حاکمیت خدا در جوامع اسلامی شود. در اینصورت است که خون امام حسین (ع) به ثمر نشسته، و الا اگر فقط در عزای امام حسین (ع) متوقف شویم و جلوتر نرویم، خون سیدالشهدا (ع) به نتیجه نرسیده و هدر میرود.

 • از هیئت سکولار تا زیارت سکولار!

  پست ترین مردم کسانی هستند که می گویند با دشمنان اسلام نباید بجنگیم. نفرت از دشمنان اهل بیت (علیهم السلام) باید در تمامی شعائر زیارت ما بروز و نمود داشته باشد. / زیارتی که تحت مدیریت دشمنان اهل بیت (علیهم السلام) باشد و دشمن را عصبانی نکند، زیارت مدنظر اهل بیت (علیهم السلام) نیست.

 • تأسی به حضرت حجت (عج) قبل از ظهور لازم است / مرتبه بالای تقوا، ارتباط با امام جامعه است

  وقتی حضرت موسی به خدا عرضه داشت می ترسم امر شما در برابر فرعون که صاحب قدرت و حکومت است ناموفق و ناتمام بماند. خداوند فرمود قالَ لا تَخافا إِنَّنی مَعَکُما أَسمَعُ وَأَرىٰ / طه ۴۶. اگر خدا با ما باشد، دو نفر می توانند به جنگ فرعون و سپاهش بروند. مقام معظم رهبری فرمود این معیت_خدا را اگر قدر بدانیم، آمریکا و تمام دشمنان هیچ کاری نمی توانند انجام دهند.

 • هدف از اطاعت، تعظیم امامت؛ نه فقط اصلاح امور...

  می گویند خدا قرار داده است از امام اطاعت کنیم به خاطر اینکه در جامعه هر چیزی سر جای خودش قرار بگیرد و جامعه اداره شود؛ جریان اطاعت فقط اینگونه نگاه می شود. اما نگاه بالاتر این است که خداوند طاعت را قرار داده که امامت تعظیم شود. قاعده اطاعت از امام را قرار داده است تا امامت جایگاهش را پیدا کند.

 • تجلیل شهیدان آتش نشان، قدردانی از مجاهدت و ایمان راسخ است

  این جوانان پاک، که با ایمان و رشادت این حماسه و جانفشانی را انجام دادند، نشان دادند که حکومت اسلامی توانایی پرورش چنین مجاهدین را در چنین سطحی، در قلب شهری مثل تهران که غرق در دنیاطلبی و سیاسی بازی است را دارد. باید از مسئولین و دست اندرکاران شهرداری و شهردار تهران و همه نیروهای امدادی هم برای کار شبانه روزی و جهادی شان در برداشتن آوار و بیرون آوردن پیکر شهدای حادثه تشکر کرد.

 • چرا شورای امنیت ملی در عرصه حجاب و عفاف وارد نمی شود؟

  جلسه هفتگی - تیرماه۹۶: با توجه به آیات و روایات و با توجه به جایگاه خانواده و حجاب، و با توجه به اهداف دشمنان در گسترش بی حجابی، سوال ما این است چرا شورای امنیت ملی در عرصه حجاب و عفاف وارد نمی شود؟ بی حجابی تاثیر مستقیم در به مخاطره افتادن کانون خانواده ها و در نتیجه امنیت و منافع کشور دارد. اگر جامعه به بی حیایی رسید، باقی مفاسد اجتماعی و اخلاقی اقتصادی و سایر مفاسد در پی آن خواهد آمد.

 • کربلا زاییده پدیده شوم ملاحظه کاری و منفعت طلبی خواص بود

  جلسه هفتگی - 24 شهریور 96: محرم فقط گریه بر حسین(ع) نیست. جریان نفاق باید با عزاداری محرم و صفر به مردم شناسانده شود. تا وقتی این منافقین در جامعه اسلامی میل به طاغوت و کفر دارند، جامعه اسلامی اصلاح نمی شود. وقتی خون امام حسین(ع) آرام می گیرد که این منافقین از جامعه اسلامی محو شوند.

 • حماسه حسینی از نگاه ترسوها !

  جلسه هفتگی مهرماه96: حضرت موسی(ع) بخاطر ترس از مصر خارج نشد. بلکه به امر خدا خارج شد برای نجات قوم بنی اسرائیل. اگرچه قومش از قدرت فرعون میترسیدند. موسی(ع) فرار نکرد. با خواندن یک آیه ترس را در جامعه تزریق نکنیم. آن هم زمانی که فرعون حاکم نیست، بلکه موسی(ع) حکومت دارد. امروز روز قدرت فرعونیان نیست، بلکه روز ذلت فرعونیان است.

 • سوالی که زائرین اربعین باید پاسخگو باشند

  جلسه هفتگی 28مهرماه96: این محبتی است که خداوند نسبت به امام حسین(ع) در دل شیعیان قرار داده و روز قیامت از آن سوال میکند:ثُمَّ لَتُسْئَلُنَّ یَوْمَئِذٍ عَنِ النَّعیمِ. پیاده روی اربعین و تألیف قلوب بین شیعیان عراق و ایران توفیقی است که خدا به زوار امام حسین(ع) عنایت کرده است. اگر حرف و دغدغه های امام حسین(ع) را در طول سفر به گوش زائرین امام نرسانیم، روز قیامت باید پاسخگو باشیم.

 • فتنه جدید فتنه اقتصادی است

  ایام فاطمیه به روایت 45روز – 15 دی 96: مردم ما با اینکه در زمینه اقتصاد مشکلات زیادی دارند، اما دست از آرمانهای خود بر نمیدارند. مردم ما به مراتب از فتنه سال 88 آماده تر و بیدارتر هستند. در همین راهپیمایی گذشته در کشور مردم حضوری بسیار پررنگ داشتند. در شهر قم علیرغم تصمیم عجیب مسئولین در لغو مجوز تجمع، بازهم مردم از همه اقشار در راهپیمایی حاضر شدند.

 • ما جلو هتک مقدسات را می گیریم؛ چه در خیابانها چه در تریبونها

  جلسه هفتگی 22 دی 96: رئیس جمهور گفته هیچکس در این کشور معصوم نیست، همه را انتقاد کنید. معصوم دوازدهم را هم اگر بیایند می توانید انتقاد کنید و اصلا رسول الله(ص) را هم می توانید نقد کنید! روی چه حسابی هر از چند گاه به ساحت اهل بیت علیهم السلام و معصومین ورود می کنید؟

 • دُم خروس جریان شیرازی!

  جلسه هفتگی 29 دی 96: شما ناراحتید که ما آمریکا را شیطان بزرگ میدانیم. پس شما بگویید بدانیم شیطان امروز کیست؟ اینجا ارتباط شما با آمریکا مشخص میشود. شما چرا ناراحتید که ما آمریکا را شیطان بزرگ میدانیم؟ مگر منافعی دارید که با تضعیف آمریکا آن منافع به خطر می افتد؟!

 • «الحسین یجمعنا» خنثی ترین شعار ممکن! / دست اندرکاران پیاده روی اربعین این روایت را از بر کنند

  جلسه هفتگی 27 مهر 97: بفرموده امام صادق(ع) زائران حسینی به زیارت کربلا میروند تا دشمنان اهلبیت را عصبانی کنند، و به این وسیله رضایت خدا را جلب کنند. ما موظفیم دشمن را عصبانی کنیم، نه امیدوار! اگر بنا باشد زیارت اربعین برویم اما دشمن را عصبانی نکنیم، بهره لازم را از زیارتمان نخواهیم برد.

 • امروز فریاد «مرگ بر آمریکا» همراهی با ائمه(ع) است

  جلسه هفتگی 11 آبان 97:مبارزه تا زمان ظهور باید ادامه داشته باشد. مبارزه عهد ماست نسبت به اهلبیت(ع). فریاد مرگ بر آمریکا امروز همراهی با ائمه(ع) است. تداوم مبارزه تا قیام حضرت حجت(عج)، یعنی همراهی با ائمه اطهار(ع).

 • نتیجه پذیرش معاهدات غرب نابودی است

  جلسه هفتگی 16 آذر 97: خداوند می فرماید اگر ملتی حرف حق را پذیرفت، من برکات را از آسمان و زمین بر آنها نازل میکنم. امتهایی که نابود شدند، در اثر خطا و گناه خودشان بود. اگر جامعه اسلامی حرف خدا را فراموش کند، اسیر دست مستکبرین خواهد شد.

 • چه کسی 7 میلیون سکه وارد بازار کرد؟

  جلسه هفتگی 7 دی 97: آقای عراقچی میگوید دستور مستقیم ریاست جمهوری بود که خزانه خالی شود و ارز در اختیار مردم قرار گیرد. رهبرانقلاب دستور دادند پیگیری کنید چه کسی دلار را در اختیار این دلالان ارز قرار داده، چرا پیگیری نشد؟ این ماجرای گرانی ارز نقشه خزانه داری آمریکاست برای فروپاشی نظام بدست مردم ناراضی،‌ به اعتراف خودشان.

 • تحریمهای اخیر را سران جنبش سبز به آمریکا دیکته کردند

  بزرگداشت دهه بصیرت - 14 دی 97: یکی از شعارها در فتنه 88 این بود: «اوباما! یا با اونا یا با ما». رهبران فتنه سبز به اوباما اعتراض میکردند که یا با رهبر ایران باش یا با ما. به اوباما میگفتند تو حق نداری با رهبر ایران کنار بیایی! سران جنبش سبز هم پیشنهاد تحریم های جدید را به آمریکا دادند، هم خودشان زمینه تحریم ها را ایجاد کردند.

 • مردم با فساد مخالفند نه تکنولوژی/عدم اجبار در امور اعتقادیست نه در احکام

  جلسه هفتگی - ۵ بهمن ۹۷: کسی با اینترنت و تکنولوژی بعنوان ابزار پیشرفت مخالفتی ندارد. موضوع بر سر جلوگیری از گسترش فساد فضای مجازی و حفظ امنیت اطلاعات مردم است. در حوزه اقتصاد هم همین مسئله است. FATF داده های اطلاعاتی اقتصادی ما را در اختیار آمریکا میدهد. چرا ۸ وزیر به رهبرانقلاب نامه می نویسند برای پذیرش FATF، بر چه اساسی؟

 • نظام لیبرال دموکراسی امروز به بن بست خورده / برخی گمان می کنند امام(ره) را آنها راهنمایی می کرده اند!

  مراسم شکوه مقاومت - ۱۲ بهمن ۹۷: قانون رسمی اروپا امروز این است که انسان با سگ میتواند ازدواج کند!‌ احکامی که از یونیسف و یونیسکو امروز صادر میشود، جز نابودی بشر را در پی ندارد. آقای روحانی میگوید حضرت امام(ره) بدنبال حکومت اسلامی بود، ما به امام پیشنهاد جمهوری اسلامی را دادیم و امام هم پذیرفت!

 • FATF تکمیل کننده تحریمهاست/ رییس جمهور: نقد FATF ممنوع!

  رییس جمهور در جلسه هیئت دولت گفته صداوسیما و کسی دیگر حق ندارد در مورد FATF نقد داشته باشد،‌ تا به تصویب برسد. مسئول FATF‌ در اتاق خزانه داری آمریکا امروز میگوید برای تکمیل شدن تحریمها علیه ایران باید FATF تصویب شود. آقای رییس جمهور، مگر مردم چه ظلمی به شما کرده اند که با تصویب FATF میخواهید تحریمها را علیه کشورمان تکمیل کنید؟

 • نابودی باطل توسط اهل حق، بنای خلقت

  جلسه هفتگی - ۶ اردیبهشت ۹۸:‌ نابودی باطل بوسیله قوای حق اساس خلقت است. بناست این اراده خدا را ولی عصر(عج) تحقق ببخشند. این مدل انتظار را مدل انتظار عامیانه بین مردم خیلی متفاوت است. ماموریت امام عصر(عج)، اراده خدا از خلقت آسمانها و زمین است. اگر این مفهوم بین ما تبدیل به گفتمان شود، چقدر به اهل حق انرژی و حیات خواهد بخشید و انگیزه ساز است.

 • جرم شهدای حجاز‌ عزت خواهی بود

  بزرگداشت شهدای حجاز - ۱۳ اردیبهشت ۹۸:‌ اگر ما به عزتمندی اسلام باور داشته باشیم، دنیا را زیر و رو خواهیم کرد. شهدای اخیر حجاز بخاطر تفکر تشیع کشته شدند، نه فقط بخاطر شیعه بودنشان. هر شیعه ای مورد خشم دشمن نیست. هرکس کوچکترین تمایل به انقلاب اسلامی ایران داشته باشد‌ و مقابل آمریکا و انگلیس سرخم نیاورد، مورد غضب آنهاست و شکنجه و اعدام میشود.

 • یاران مهدی(عج) انقدر از دشمنان میکشند تا خدا از آنها راضی شود!

  جلسه هفتگی - ۳۱ خرداد ۹۸:‌ اگر میخواهیم یار امام زمان(عج) باشیم، باید مخلص باشیم. امام جواد(ع) میفرماید یاران امام زمان(عج) انقدر از دشمنان خدا میکشند تا خدا راضی شود. قله اخلاص اینجاست! مخلص آن نیست که هرگاه از جهاد و مبارزه صحبت شد، خود را از دیده ها پنهان میکند. یک عمر سجاده ریا آب میکشد و احترام دروغین از مردم جمع میکند. این افراد کم هم نیستند.

 • شعار اربعین باید حاوی هدف قیام حسینی باشد

  یادواره شهدای محله قم نو - ۲۹ شهریور ۹۸: از مجموعه موکب داران انقلابی ما در اربعین یک شعار حاصل شد: الحسین یجمعنا؛ همان شعار سال گذشته. شعاری که نه سیخ بسوزد نه کباب! در شعار باید مقصد و هدف و خواسته امام حسین(ع) برای مردم بیان شود. در اربعین باید یزید زمان یعنی آمریکا معرفی و محکوم شود؛ باید امام حسینِ مستکبرستیز و ظلم ستیز به مردم معرفی شود.

 • زائر حسین(ع) باید شمشیر بدست شود

  جلسه هفتگی - ۵ مهر ۹۸: جهاد در جریان کربلا یک اصل است. اتفاقا جهاد مایه جذب است. ما اگر بخواهیم جهان را پر از صلح کنیم، باید اسلحه در دستمان داشته باشیم. امام سجاد(ع) امیرالمومنین(ع) را با شمشیرش به شامیان معرفی میکند. حال ما میخواهیم در شعارهایمان از دست ائمه(ع) شمشیر را بگیریم!

 • حذف نام شهدا از تابلوها زشت تر است یا حذف استکبارستیزی از اربعین؟!

  جلسه هفتگی - ۱۹ مهر ۹۸: بیانات رهبرانقلاب در دیدار با موکب داران عراقی بعنوان اطلاع نگاشت منتشر میشود،‌ اما کلام اصلی ایشان که «ایستادگی امام حسین(ع) در موضع حق و استکبارستیزی» است حذف میشود! راهپیمایی اربعین با حفظ این دو شرط متیواند زمینه ساز ایجاد تمدن اسلامی شود. خالی کردن اربعین از سبقه استکبارستیزی زشت تر از برداشتن نام شهدا از تابلوی کوچه ها نیست؟!

 • ریشه استکبارستیزی تقوا و اخلاق اسلامی است

  جلسه هفتگی - ۱۰ آبان ۹۸: ریشه استکبارستیزی تقوا و ایمان عمیق و تخلق به اخلاق سلامی است. لذا حضرت زهرا(س) در استکبارستیزی از همه جلوتر بود. حلقه اتصال ما به اماممان مبارزه و استکبارستیزی است. استکبارستیزی با یک سبقه سیاسی صرف تحقق نمی یابد؛ بلکه با تربیت عمیق دینی اتفاق می افتد. وامصیبتا اگر کسیکه استکبارستیزی در درونش نهادین نشده، دم از اخلاق بزند.

 • بسیج مستضعفین یعنی نیروی ولایت در خدمت محرومین

  بزرگداشت هفته بسیج - ۸ آذر ۹۸: بسیج مستضعفین منظور محرومین نیست. مستضعفین یعنی ائمه هدی علیهم السلام. بسیج مستضعفین یعنی نیروی ولایت در خدمت محرومین. رهبرانقلاب گفتند بسیجی یعنی جوانی که پیشران جامعه است برای رسیدن به تمدن عظیم اسلامی و تشکیل حکومت جهانی مهدوی. بسیجی یعنی کسیکه امام زمانش را بیاورد. بسیجی مظهر تام مجاهد است.

 • ایثار به سبک فاطمی

  جلسه هفتگی - ۲۹ آذر ۹۸: اگر حضرت زهرا سلام الله علیها مثل سایر مهاجر و انصار در منزل می نشست چه میشد؟ ما امروز اسمی از حضرت زهرا سلام الله علیها نمی شنیدیم؛ نمی فهمیدیم که حق امیرالمؤمنین علیه السلام غصب شد. برای اینکه حق و باطل معلوم شود، حضرت زهرا سلام الله علیها باید ایثار کند و جانش را در این راه فدا کند تا نسل های آینده بدانند علی علیه السلام حق بود.

 • سوغات ژاپن: مذاکره به هر قیمت / پس تدبیرتان کجاست؟!

  جلسه هفتگی - ۶ دی ۹۸: نوبخت از قول رییس جمهور گفته ژاپنی ها از طرف آمریکا قول داده اند که اگر پای میز مذاکره بیایید علاوه بر تحریم، بالاتر از تحریم هم ملغی میشود. یک درصد هم احتمال بدهیم تحریمها برداشته میشود، می ارزد! برویم مذاکره کنیم. اگر هم برنداشتند من همه مسئولیتش را میپذیرم». مگر شما مسئولیت خسارتهای برجام و اغتشاشات گرانی بنزین و گرانی ارز را پذیرفتید؟

 • دخیل بستن رییس جمهور به تابوت آمریکا!

  جلسه هفتگی - ۲۷ دی ۹۸: مجهزترین پادگان آمریکا بصورت نقطه زنی مورد اصابت قرار گرفت. عضو مجلس سنای آمریکا میگوید در تاریخ آمریکا انقدر آمریکا به انزوا نیفتاده. بعد از شهادت سردار سلیمانی هیچکس آمریکا را حساب نمیکند. خود آمریکا از نابودی خودش میگوید، اما در داخل رییس جمهور میگوید من برای گشودن گره های اقتصادی کشور راه دیگری جز وابستگی به غرب بلد نیستم!

 • کسانی دم از انتخابات تشریفاتی زدند که‌ مردم را پشت خود نمی بینند

  جلسه هفتگی - ۲ اسفند ۹۸: این انتخابات با حضور مردم مجلس قوی را رقم خواهد زد انشاالله. به هر قیمتی تلاش کردند که مجلس قوی تشکیل نشود. به ویروس کرونا و ایجاد التهاب روانی هم متمسک شدند. تفکری که وقتی می بیند جریان فکری اش ممکن است در این انتخابات رأی نیاورد، هرکاری میکند که انتخابات با مشارکت پایین برگزار شود. چقدر این تفکر خباثت آلود است.

 • باید روحیه مردم را بالا ببریم

  جلسه هفتگی - ۲۳ اسفند ۹۸: برخی برنامه ها و اشخاص بگونه ای تلقین میکنند که در خانه خدا پناه ببریم و با خدا مناجات کنیم، کأن دیگر امیدی نیست و داریم نابود میشویم! توسل به خدا لازم است، اما نه از روی ناامیدی و استیصال. فرازهای دعای هفتم صحیفه سجادیه تماما امیدبخش است. ما باید برنامه هایی با این رویکرد بسازیم. مردم نباید روحیه شان را از دست بدهند.

 • قبل از ظهور باید به امام عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف اقتدا کنیم

  جلسه هفتگی - ۲۲ فروردین ۹۹: ما باید قبل از ظهور جامعه را آماده پذیرش آرمانهای حکومت جهانی مهدوی کنیم. اگر جامعه آماده نباشد، امیرالمومنین علیه السلام هم که حاکم شود، کار دین پیش نخواهد رفت. ما دولت جوان حزب اللهی میخواهیم تا مردم ثمره حاکمیت دولت اسلامی را ببینند و درک کنند، تا آماده پذیرش حکومت جهانی مهدوی شوند.

 • سکوت حزب اللهی ها در جریان اعتراضات مردم آمریکا

  جلسه هفتگی - ۲۳ خرداد ۹۹: رهبرانقلاب در ماجرای ظلم به مردم آمریکا موضع گرفتند، اما موجی در جریان انقلابی ما ایجاد نشده. رهبرانقلاب به جوانها دستور داده بودند نسبت به موضوعات جهانی اظهار موضع کنند. این موضوع یک موضوع مهم جهانی نیست؟ چند بیانیه محکم و اجتماع درخور در این زمینه دیدیم؟ وقتی لیدرهای ما سکوت میکنند، بدنه حزب الله ما هم احساس تکلیف نمیکند.

میلاد امام رضا(علیه السلام)
با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین
حاج احمد پـنــاهـیــان
زمان:
جمعه ۱۳ تیر، از نماز مغرب و عشاء
(قرائت قرآن، احکام، سخنرانی، مولودی خوانی)
مکان:
انتهای خیابان شهیدان فاطمی(دورشهر)
مسجد امیرالمومنین علیه السلام
کلیه حقوق برای پایگاه اطلاع رسانی هیئت محبین اهل بیت علیهم السلام محفوظ است