شنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۷ - ساعت ۱۴:۰۷

نظام لیبرال دموکراسی امروز به بن بست خورده / برخی گمان می کنند امام(ره) را آنها راهنمایی می کرده اند!

مراسم شکوه مقاومت - ۱۲ بهمن ۹۷: قانون رسمی اروپا امروز این است که انسان با سگ میتواند ازدواج کند!‌ احکامی که از یونیسف و یونیسکو امروز صادر میشود، جز نابودی بشر را در پی ندارد. آقای روحانی میگوید حضرت امام(ره) بدنبال حکومت اسلامی بود، ما به امام پیشنهاد جمهوری اسلامی را دادیم و امام هم پذیرفت!

همزمان با آغاز ایام الله دهه فجر مراسم «شکوه مقاومت» بزرگداشت چهل سالگی انقلاب اسلامی با همکاری هیئت محبین اهلبیت(ع) و پایگاه مقاومت امیرالمومنین(ع) و با حضور امت حزب الله جمعه ۱۲ بهمن ۹۷ در مسجد امیرالمومنین(ع) قم برگزار شد.

نظام لیبرال دموکراسی امروز در دنیا به بن بست خورده

در این مراسم حجت الاسلام احمد پناهیان گفت حضرت امام(ره) در چنین روزی در ۱۲ بهمن سال ۵۷ در شرایطی که ایران هنوز در اختیار نظام شاهنشاهی بود، تصمیم گرفتند به ایران برگردند. سخن امام این بود که میخواهم بین مردم برگردم، و درکنار مردم یا پیروز شویم یا کشته شوم. یک عزم و جزم انقلابی به هنگام و موثر،‌ که دشمنان دین را به شدت دستپاچه و سراسیمه کرد.

وی گفت خدای متعال به پاس این حسن اعتماد حضرت امام(ره) به خدا، و ایمان سرشار دلهای مردم،‌ و حسن اعتماد مردم به امام، انقلاب اسلامی را به پیروزی رساند. حضرت امام(ره) سال ۱۳۲۰ در اولین اعلامیه شان این آیه را نوشتند: قُلْ إِنَّما أَعِظُکُمْ بِواحِدَةٍ أَنْ تَقُومُوا لِلَّهِ مَثْني وَ فُرادي(سبأ ۴۶). حضرت امام(ره) به تنهایی و بدون هیچ حامی و همراه و پشتیبانی قیامش را آغاز کرد.

وی ادامه داد حضرت امام(ره) فرمود ۲۲ بهمن سرآغاز حکومت الله بر جهان است. انقلاب اسلامی یک رسالت الهی بود. دهه فجر ایام الله است. فقط هم مربوط به ایران نیست. ایران نقطه آغاز این نهضت بود. الان در سراسر جهان این ندای الهی طنین انداز شده است. لیبرال دموکراسی امروز در دنیا به بن بست خورده است. غرب امروز مدل دیگری برای مدیریت عالم سراغ ندارد. امام حسین(ع) در کربلا این آیه را تلاوت کردند: وَ لا يَحْسَبَنَّ الَّذينَ کَفَرُوا أَنَّما نُمْلي لَهُمْ خَيْرٌ لِأَنْفُسِهِمْ إِنَّما نُمْلي لَهُمْ لِيَزْدادُوا إِثْماً وَ لَهُمْ عَذابٌ مُهينٌ(آل عمران ۱۷۸). اگر به کفار امان و فرصت داده میشود، برای این است که به نهایت رذالت و تباهی برسند. بشر و نظام غرب بدتر از این که امروز هست نمیتواند بشود. قانون رسمی اروپا امروز این است که انسان با سگ میتواند ازدواج کند!‌ احکامی که از یونیسف و یونیسکو امروز صادر میشود، جز نابودی بشر را در پی ندارد.

فرمانده پایگاه امیرالمومنین(ع) گفت گاهی یک شخص جنایت میکند، اما گاهی یک فکر و اندیشه ظلم و جنایت میکند. تفکر لیبرال دموکراسی چیزی از اروپا و آمریکا باقی نگذاشته است. جامعه شناسان اروپا امروز از به پایان رسیدن کار اروپا سخن میگویند. آمریکا از افکار عمومی ترسید که مرضیه هاشمی خبرنگار زن ایرانی را آزاد کرد. این قدرت امروز آمریکاست. ما هرچه جلوتر می رویم فهم و درک و عقلانیت جامعه اسلامی و جامعه جهانی بیشتر میشود. آیندگان قدر دهه فجر را بیشتر و بهتر خواهند شناخت.

 

 

ولایت حاکمیت دارد نه فقط جنبه ارشادی

حجت الاسلام پناهیان در ادامه به آیه اللَّهُ أَعْلَمُ حَيْثُ يَجْعَلُ رِسالَتَهُ(انعام ۱۲۴) اشاره کرد و گفت حضرت امام(ره) قدر و منزلت این جایگاه را داشت. امام(ره) میفرمود این انقلاب حتما پیروز است چون دست قدرت خدا با این انقلاب همراه است. رهبرانقلاب هم چندین بار گفته اند من هم این دست قدرت خدای متعال را در انقلاب اسلامی می بینم.

وی در ادامه به حدیث امیرالمومنین(ع) اشاره کرد که میفرماید یک چهارم آیات قرآن درباره امام جامعه است، و گفت آقای روحانی دو روز پیش در حرم امام گفتند مشکلات کشور با همراهی ملت و دولت و ارشادات رهبرانقلاب حل میشود. قانون اساسی عنوان ولی مطلق فقیه دارد. ولایت حاکمیت دارد، نه فقط جنبه ارشادی.

این مبلغ حوزه گفت سند FATF ‌که برای نابودی اقتصاد ملت از اتاق خزانه داری آمریکا آمده، کشور ما را در حوزه اقتصاد در بند میکند. ما باید شرایط آمریکا در این سند را کامل بپذیریم، تا آمریکا برای حل مشکلات ما را همراهی کند. به چه ضمانتی؟ رهبر جامعه اسلامی فقط برای ارشاد و راهنمایی نیست. ولایت جایگاه مدیریتی دارد و اوامرش باید اجرا شود. سران قوا تحت نظر ولایت انجام وظیفه میکنند.

 

دشمن درپی به فساد کشاندن نسل جدید انقلاب

وی افزود رهبرانقلاب چند سال است از اقتصاد مقاومتی و اتکای به درون سخن میگویند. چه صنایع و کارخانه هایی که در این چندسال بخاطر قرارداد با کشورهای خارجی تعطیل نشده. صیادهای ما در بنادر جنوب کشور حق ماهیگیری ندارند، چون با کشورهای خارجی قرارداد بسته شده و ساحل تا چندین سال در اختیار شرکتهای چینی و خارجی قرار گرفته.

رزمنده سالهای دفاع مقدس ادامه داد تا تفکر دکتر سریع القلم در دولت جاری است، این روند ادامه خواهد داشت. سریع القلم صریحا میگود قاعده نفی سبیل را باید کنار بگذاریم، و قواعد آمریکا را بپذیریم تا پیشرفت کنیم. از این طرف هم برای امام جامعه فقط جایگاه ارشادی ترسیم میکنند. اگر بنا بود ولایت فقط جایگاه ارشادی داشته باشد، انقلاب اسلامی اصلا شکل نمیگرفت.

حجت الاسلام پناهیان در ادامه به آیه يا أَيُّهَا الَّذينَ آمَنُوا أَطيعُوا اللَّهَ وَ أَطيعُوا الرَّسُولَ وَ أُولِي الْأَمْرِ مِنْکُمْ(نساء ۵۹) اشاره کرد و گفت جوانان ما باید بدانند چرا ولایت فقیه همان ولایت رسول الله است. در آخرالزمان تعقل سهم بیشتری نسبت به تعبد دارد. کار فکری انقلابی روی نوجوانان و جوانان لازم است. لذاست می بینیم دشمن سند ۲۰۳۰ را همچنان زیرپوستی اجرا میکند. دشمن میخواهد نسل انقلابی را از ریشه به فساد بکشاند. چون اگر کسی در کودکی و نوجوانی با نفس سلیم تربیت یافت، در مواجهه با حق و حقیقت، آن را می پذیرد.

 

برخی گمان می کنند امام(ره) را آنها راهنمایی می کرده اند!

مبلغ حوزه به ادامه آیه فَإِنْ تَنازَعْتُمْ في شَيْءٍ فَرُدُّوهُ إِلَي اللَّهِ وَ الرَّسُولِ إِنْ کُنْتُمْ تُؤْمِنُونَ بِاللَّهِ وَ الْيَوْمِ الْآخِرِ ذلِکَ خَيْرٌ وَ أَحْسَنُ تَأْويلاً(نساء ۵۹) اشاره کرد و گفت خداوند در این آیه میفرماید در اختلافات به امام جامعه رجوع کنید. أَ لَمْ تَرَ إِلَي الَّذينَ يَزْعُمُونَ أَنَّهُمْ آمَنُوا بِما أُنْزِلَ إِلَيْکَ وَ ما أُنْزِلَ مِنْ قَبْلِکَ يُريدُونَ أَنْ يَتَحاکَمُوا إِلَي الطَّاغُوتِ وَ قَدْ أُمِرُوا أَنْ يَکْفُرُوا بِهِ وَ يُريدُ الشَّيْطانُ أَنْ يُضِلَّهُمْ ضَلالاً بَعيداً(نساء ۶۰). خداوند میفرماید منافقین گمان میکنند انقلابی هستند. گمان میکنند آنها بوده اند حضرت امام(ره) را به جمهوری اسلامی هدایت کرده اند! آقای روحانی میگوید حضرت امام(ره) بدنبال حکومت اسلامی بود، ما به امام پیشنهاد جمهوری اسلامی را دادیم و امام هم پذیرفت. رهبرانقلاب چندسال قبل نسبت به تحریف شخصیت و راه امام به ملت هشدار دادند.

وی گفت با پیروزی انقلاب اسلامی امامت و جایگاه ولایت در جامعه تولدی دوباره یافت. تولد امامت در ماجرای حضرت ابراهیم بود، در ماجرای قربانی کردن اسماعیل: وَ إِذِ ابْتَلي إِبْراهيمَ رَبُّهُ بِکَلِماتٍ فَأَتَمَّهُنَّ قالَ إِنِّي جاعِلُکَ لِلنَّاسِ إِماماً قالَ وَ مِنْ ذُرِّيَّتي قالَ لا يَنالُ عَهْدِي الظَّالِمينَ(بقره ۱۲۴). آقای روحانی میگوید تا قبل از انقلاب اسلامی حکومت یک نفر شاه بود، و بعد از انقلاب اسلامی حاکمیت مردم تحقق یافت. مردم مگر میتوانند حکومت کنند؟ خداوند میفرماید کسانیکه گمان میکنند ایمان آورده اند، وقتی ایمانشان پذیرفته میشود که امامت امام جامعه را بپذیرند.

حجت الاسلام پناهیان با اشاره به آیه يُريدُونَ أَنْ يَتَحاکَمُوا إِلَي الطَّاغُوتِ (نساء ۶۰) گفت منافقین وقتی به مشکلی برمیخورند، برای حل مشکلات به طاغوت رجوع میکنند. ۸ وزیر به رهبرانقلاب نامه مینویسند که برای حل مشکلات به FATF پناه ببریم. وَ قَدْ أُمِرُوا أَنْ يَکْفُرُوا بِهِ(نساء ۶۰) خداوند میفرماید من دستور داده ام به طاغوت کفر بورزید. دشمن امروز میگوید باید کاری کنیم که مردم ایران فکر کنند فقط برای حل مشکلاتشان باید به آمریکا پناه ببرند. يُريدُونَ أَنْ يَتَحاکَمُوا إِلَي الطَّاغُوتِ وَ قَدْ أُمِرُوا أَنْ يَکْفُرُوا بِهِ وَ يُريدُ الشَّيْطانُ أَنْ يُضِلَّهُمْ ضَلالاً بَعيداً(نساء ۶۰). میفرماید شیطان اراده کرده عده ای را به پست ترین جایگاه ها به نزول بکشاند، لذا آنها را از اطاعت امام باز میدارد.

 

چهره بدون روتوش پهلوی و آمریکا در موزه عبرت

در ادامه این برنامه راوی روزهای سخت انقلاب و شکنجه سید محمود رضویان، عضو هیات مدیره موزه عبرت ایران و مسئول دفتر سخنگوی قوه قضاییه در سخنانی گفت دیدار از موزه عبرت باندازه خواندن چندین کتاب چهره بدون روتوش آمریکا و نوکر پهلوی اش را به ما نشان میدهد. رهبرانقلاب بعد از بازدید سال ۸۴ از این موزه گفتند با هیچ کتاب و تصویری نمی شود جنایات صورت گرفته در این زندان را برای مردم بیان کرد.

گفت عده ای که امروز فکر میکنند در دوران رضاخان و پسرش کشور شرایط خوبی داشته، کافیست پای صحبتهای زندانیان موزه عبرت بنشینند تا چهره واقعی شاه و اربابش آمریکا را بشناسند. در مصاحبه با زندانیان این زندان، بیش از ۸۰ نوع از بدترین و غیرانسانی ترین شکنجه ها در موزه عبرت به ثبت رسیده است، که همگی لکه های ننگی بر پیشانی حکومت پهلوی و دستگاههای جاسوسی آمریکا و اسراییل است.

نام

پست الکترونیک

* کد امنیتی

تصویر کد امنیتی

* نظر

عید قربان
 
با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین
حاج احمد پـنــاهـیــان
 
زمان:
جمعه ۱۰ مرداد ۱۳۹۹ همراه با نماز مغرب
مکان:
انتهای خ شهیدان فاطمی (دورشهر)
مسجد امیرالمومنین(علیه السلام)
کلیه حقوق برای پایگاه اطلاع رسانی هیئت محبین اهل بیت علیهم السلام محفوظ است