جمعه ۴ بهمن ۱۳۹۸ - ساعت ۱۷:۵۰

دخیل بستن رییس جمهور به تابوت آمریکا!

جلسه هفتگی - ۲۷ دی ۹۸: مجهزترین پادگان آمریکا بصورت نقطه زنی مورد اصابت قرار گرفت. عضو مجلس سنای آمریکا میگوید در تاریخ آمریکا انقدر آمریکا به انزوا نیفتاده. بعد از شهادت سردار سلیمانی هیچکس آمریکا را حساب نمیکند. خود آمریکا از نابودی خودش میگوید، اما در داخل رییس جمهور میگوید من برای گشودن گره های اقتصادی کشور راه دیگری جز وابستگی به غرب بلد نیستم!

جلسه هفتگی هیئت محبین اهلبیت علیهم السلام قم جمعه ۲۷ دی ۹۸ با سخنرانی حجت الاسلام احمد پناهیان در مقتل الشهدای فاطمیه سلام الله علیها برگزار شد.

لزوم پرداختن به بحث ایام الله

الر کِتابٌ أَنْزَلْناهُ إِلَيْکَ لِتُخْرِجَ النَّاسَ مِنَ الظُّلُماتِ إِلَي النُّورِ بِإِذْنِ رَبِّهِمْ إِلي‏ صِراطِ الْعَزيزِ الْحَميدِ1اللَّهِ الَّذي لَهُ ما فِي السَّماواتِ وَ ما فِي الْأَرْضِ وَ وَيْلٌ لِلْکافِرينَ مِنْ عَذابٍ شَديدٍ2الَّذينَ يَسْتَحِبُّونَ الْحَياةَ الدُّنْيا عَلَي الْآخِرَةِ وَ يَصُدُّونَ عَنْ سَبيلِ اللَّهِ وَ يَبْغُونَها عِوَجاً أُولئِکَ في‏ ضَلالٍ بَعيدٍ3وَ ما أَرْسَلْنا مِنْ رَسُولٍ إِلاَّ بِلِسانِ قَوْمِهِ لِيُبَيِّنَ لَهُمْ فَيُضِلُّ اللَّهُ مَنْ يَشاءُ وَ يَهْدي مَنْ يَشاءُ وَ هُوَ الْعَزيزُ الْحَکيمُ4وَ لَقَدْ أَرْسَلْنا مُوسي‏ بِآياتِنا أَنْ أَخْرِجْ قَوْمَکَ مِنَ الظُّلُماتِ إِلَي النُّورِ وَ ذَکِّرْهُمْ بِأَيَّامِ اللَّهِ إِنَّ في‏ ذلِکَ لَآياتٍ لِکُلِّ صَبَّارٍ شَکُورٍ5وَ إِذْ قالَ مُوسي‏ لِقَوْمِهِ اذْکُرُوا نِعْمَةَ اللَّهِ عَلَيْکُمْ إِذْ أَنْجاکُمْ مِنْ آلِ فِرْعَوْنَ يَسُومُونَکُمْ سُوءَ الْعَذابِ وَ يُذَبِّحُونَ أَبْناءَکُمْ وَ يَسْتَحْيُونَ نِساءَکُمْ وَ في‏ ذلِکُمْ بَلاءٌ مِنْ رَبِّکُمْ عَظيمٌ6وَ إِذْ تَأَذَّنَ رَبُّکُمْ لَئِنْ شَکَرْتُمْ لَأَزيدَنَّکُمْ وَ لَئِنْ کَفَرْتُمْ إِنَّ عَذابي‏ لَشَديدٌ (ابراهیم ۱-۷).

رهبرانقلاب قسمتی از این آیات را در نمازجمعه تهران قرائت کردند، و یک فصلی را باز کردند. وقتی ما به تعظیم و تقدیر ایام الله بعنوان یک نعمت توجه میکنیم، این یک اصل جاری اجتماعی است که همیشه برای همه زمانها اتفاق می افتد، و مردم و بخصوص انقلابی ها باید به این اصل توجه ویژه کنند. لِکُلِّ صَبَّارٍ شَکُورٍ. خطاب این آیه انسانهای انقلابی و مبارز هستند، که اهل صبر و استقامت باشند و به نعمتهای خدای متعال توجه کنند. همین موضوع و اصل امروز مورد هجمه جبهه نفاق و استکبار جهانی است. ورود رهبر معظم انقلاب در این میدان، یک جریان عظیم معنوی و سیاسی ایجاد کرد. نتایجش را در آینده خواهیم دید انشاالله.

ما از چند جهت باید به این موضوع عمیقا بپردازیم. یک جهت این است که مسئله اصلی امروز انقلاب اسلامی ماست؛ یعنی مسئله صبر و استقامت و مقاومت. جهت دیگر این است که این موضوع در موقعیتهای مختلف تسری دارد. ایام الله متعددی ما داریم. این قاعده فراگیر است و فراوانی دارد. تا وقتی مردم همین مسیر را صبار و شکور پیش بروند، این اصل و قاعده ادامه دارد. جهت دیگر هم این است که سطح جامعه را باید با توجه به این موضوع بالا ببریم. مردم شاید امروز خیلی به این بحث رهبرانقلاب عمیق نگاه نکنند. ما باید مردم را عمیقا و بطور مبسوط با این اصل و قاعده آشنا کنیم. جهت دیگر این بحث اصل یادآوری است. باید به دیگران متذکر شویم و این بحث را انتقال دهیم. ما هیئتی ها هم که وظیفه مان تذاکر امر است. هیئت تکلیفش احیای امر ولایت است. این آیات هم در مورد امامت جامعه است. رسولانی که خدای متعال تعیین میکند تا مردم را از ظلمت خارج و به نور ولایت وارد کنند.

 

سردار سلیمانی نمونه یک دست پرورده مکتب ولایت فقیه

اخلاص سردار سلیمانی را ببینید چقدر برکات زاینده داشت و دارد. آن شهادت عظیم و شگفت انیگز، و بعد هم این اقبال ده ها میلیونی مردم همراه با عشق و شور و اشک. این نتیجه اخلاص یک انسان دست پرورده مکتب ولایت است. اخلاص رهبر معظم انقلاب را هم ببینیم. در همین بحث خطبه های نمازجمعه رهبرانقلاب، اخلاص ایشان عجیب بود. علما باید به میدان بیایند، و این مرد را به مردم معرفی کنند. کسانیکه از این وظیفه کوتاهی میکنند، گناهشان قابل بخشش نیست. در پرتو ولایت چنین رهبری است که خدای متعال توفیق پرورش سردارانی چون شهید سلیمانی را به ملت ما اهدا کرده است. إِنْ ذُكِرَ الْخَيْرُ كُنْتُمْ أَوَّلَهُ وَ أَصْلَهُ وَ فَرْعَهُ وَ مَعْدِنَهُ وَ مَأْوَاهُ وَ مُنْتَهَاه. واسطه تسری ولایت مستقیم حضرت ولیعصر عجل الله تعالی فرجه الشریف امروز در عالم و جهان وجود اقدس ولایت فقیه ماست. انسان در کلمات این مرد و انتخاب موضوع و مباحث ایشان، هدایت و ولایت حضرت ولیعصر عجل الله تعالی فرجه الشریف و خدای متعال را می بیند. کمتر کسانی شاید فکر میکردند در این موقعیت جامعه امروز، ایشان وارد این بحث ایام الله شوند.

در شرایطی که سانحه سقوط هواپیما فضای عمومی کشور را تحت تأثیر خود قرار داده بود، و خیلیها سرخورده شده بودند، رهبرانقلاب پرده از موضوعی برداشتند که نه تنها این سرخوردگی از بین برود، بلکه نفس تازه ای به روحیه انقلابی و جهادی مردم دمیده شود، و آن شور و انرژی تجدید شود. همچنان که رهبرانقلاب قدر ایام الله را اینگونه بر اساس آیات قرآن با ظرافت تبیین کردند، ما هم باید برای مردم این موضوع را تبیین کنیم. ما مردم باید از علما بخواهیم که وارد این عرصه تبیین شوند. برخی علما عادت دارند هرچه که مردم می پسندند و طلب میکنند را بیان کنند. در حالیکه وظیفه علما تبیین خواسته خداست: الَّذينَ يُبَلِّغُونَ رِسالاتِ اللَّهِ وَ يَخْشَوْنَهُ وَ لا يَخْشَوْنَ أَحَداً إِلاَّ اللَّهَ وَ کَفي‏ بِاللَّهِ حَسيباً(احزاب ۳۹). صحبت امروز رهبرانقلاب در طول انقلاب بی نظیر یا حداقل کم نظیر بود. کشته شدن حاج قاسم سلیمانی و تشییع حماسی او را ایام الله نامیدن خیلی ویژه است.

شهید نواب صفوی یکی از اعجوبه های دهر بود. بفرموده رهبرانقلاب این شهید نقش اساسی در ایجاد انقلاب اسلامی دارد. تأثییر بسزایی در روحیه ایجادکنندگان انقلاب داشت. پهلوی میخواست نواب را بخرد، پیشنهاد مدیریت آستان قدس رضوی را به او داد. شهید نواب به تندی پهلوی را مورد خطاب قرار داد و این پیشنهاد را رد کرد. امروز برخی علما و روحانیون یک منبر و جایگاه پیدا میکنند، دیگر سکوت میکنند. ۶۴ سال پیش یک طلبه ۳۰ ساله وصیتنامه اینگونه نوشته:‌ «آه، به راه او خواستم که دنیا را در برابر حقایق اسلام تسلیم نموده، ‌اسلام و مسلیمن جهان را از چنگال جهل و شهوت و ظلم نجات داده، احکام منور اسلام را اجرا نموده، حیات نوینی با نشر اشعه معارف اسلام بر پیکر مردگان بشر امروز به یاری او ببخشم. و حقیقت حیات انسانیت را جلوه گر سازم». آرمان این مرد را ببینید، نجات بشریت است بوسیله احکام منور اسلام.

 

خطبه های رهبرانقلاب روح تازه ای در پیکر امت حزب الله دمید

الر کِتابٌ أَنْزَلْناهُ إِلَيْکَ لِتُخْرِجَ النَّاسَ مِنَ الظُّلُماتِ إِلَي النُّورِ بِإِذْنِ رَبِّهِمْ إِلي‏ صِراطِ الْعَزيزِ الْحَميدِ1اللَّهِ الَّذي لَهُ ما فِي السَّماواتِ وَ ما فِي الْأَرْضِ وَ وَيْلٌ لِلْکافِرينَ مِنْ عَذابٍ شَديدٍ(ابراهیم ۱و2). بحث این آیات نجات امت و بشریت است. الَّذينَ يَسْتَحِبُّونَ الْحَياةَ الدُّنْيا عَلَي الْآخِرَةِ وَ يَصُدُّونَ عَنْ سَبيلِ اللَّهِ وَ يَبْغُونَها عِوَجاً أُولئِکَ في‏ ضَلالٍ بَعيدٍ(ابراهیم 3). کفار دنیا را بر آخرت ترجیح میدهند و اجازه اجرای احکام الهی در جامعه را نیمدهند. رهبرانقلاب در خطبه های نمازجمعه باز تأکید کردند سه کشور اروپایی آلمان و انگلیس و فرانسه مثل آمریکا هستند. در این آیه میفرماید عده ای هم دین را بد معرفی میکنند. امروز برخی با ادعای مرجعیت میگویند دین چه ارتباطی به سیاست دارد.

وَ ما أَرْسَلْنا مِنْ رَسُولٍ إِلاَّ بِلِسانِ قَوْمِهِ لِيُبَيِّنَ لَهُمْ فَيُضِلُّ اللَّهُ مَنْ يَشاءُ وَ يَهْدي مَنْ يَشاءُ وَ هُوَ الْعَزيزُ الْحَکيمُ(ابراهیم 4). خدای متعال قبل از اینکه ایام الله را جزو نعمتهایش بداند، خود ولایت را جزو نعماتش برمیشمارد. آنچه و آنکه ایام الله رادر جامعه حیات بخشیده، ولایت است. با سقوط یک هواپیما، برخی حتی خوبان جامعه میرفتند که حماسه سردار سلیمانی را به فراموشی بسپارند. با این فرمایشات رهبرانقلاب دوباره روح انقلابی گری در جامعه دمیده شد. دشمن تمام تلاشش را کرد تا با فتنه سقوط هواپیما این روحیه را در جامعه از بین ببرد و یا کمرنگ کند. با هک کردن الکترونیکی هواپیما و ایجاد این فتنه، این کار را انجام دادند. رییس جمهور صریحا گفت این یک اشتباه جبران ناپذیر بود، ‌و انقدر بر این طبل کوبید که تب آن جامعه را فرا بگیرد، و سپاه رأسا متهم شود؛ بعد میگوید سپاه را نباید تضعیف کرد. دیگر چطور میخواستید سپاه را تضعیف کنید؟!‌

هدایت و گمراهی دست خود خداست. هیچکس نمیتواند تصور کند که یک امام در جامعه قوی عمل کرد، اما امام دیگر عملکردش ضعیف تر بود. خدا خودش امت را هدایت میکند: إِنَّ الَّذينَ يُبايِعُونَکَ إِنَّما يُبايِعُونَ اللَّهَ يَدُ اللَّهِ فَوْقَ أَيْديهِمْ(فتح ۱۰). نعمت ولایت و امامت و نعمت اتصال امت به ولایت است که ایام الله را برای ما ایجاد میکند. يا أَيُّهَا الَّذينَ آمَنُوا اتَّقُوا اللَّهَ حَقَّ تُقاتِهِ وَ لا تَمُوتُنَّ إِلاَّ وَ أَنْتُمْ مُسْلِمُونَ102وَ اعْتَصِمُوا بِحَبْلِ اللَّهِ جَميعاً وَ لا تَفَرَّقُوا وَ اذْکُرُوا نِعْمَتَ اللَّهِ عَلَيْکُمْ إِذْ کُنْتُمْ أَعْداءً فَأَلَّفَ بَيْنَ قُلُوبِکُمْ فَأَصْبَحْتُمْ بِنِعْمَتِهِ إِخْواناً(آل عمران ۱۰۲و۱۰۳). بواسطه اتصال مردم به نعمت ولایت قلوب مومنین بهم پیوند میخورد. نمونه روشن آن همین معجزه دهها میلیونی در تشییع جنازه سردار سلیمانی بود،‌که رهبرانقلاب گفتند آرمانهای امام رحمت الله علیه در این تشییع زنده شد، ‌و مردم باورشان را به اصول انقلاب نشان دادند. این تشییع یک موضوع شخصی نبود. سلیمانی یک نفر نبود، یک مکتب و فکر بود. یک مدل برای زندگی بود. شهادت یک مدل زندگی است؛‌ یک مکتب است.

چه کسی این نگاه عمیق را در تشییع جنازه شهید سلمیانی دارد؟ يا أَيُّهَا الَّذينَ آمَنُوا إِنْ تَنْصُرُوا اللَّهَ يَنْصُرْکُمْ وَ يُثَبِّتْ أَقْدامَکُمْ(محمد ۷). وقتی مردم با این صفا و ایمان در تشییع سردارشان حاضر میشوند، ‌خدای متعال هم نصرتش را به این مردم اهدا میکند. چقدر خفاش سیرتند کسانیکه این آیات روشن حق را امروز نمی بینند. نعمت خدا را کفران میکنند. رهبرانقلاب گفتند کسانیکه از مسئله سقوط هواپیما استفاده کردند تا اعجاز الهی در این تشییع و در نابودی پایگاه آمریکا را به فراموشی بسپرند، همه جوان هم نیستند. برخی عذرخواهی سردار حاجی زاده را قدم اول برای قدمهای بعدی در نظر گرفتند. صبر کنید، ‌هنوز یک هفته از این ماجرا نگذشته. اجازه دهید زمان بگذرد، تا ابعاد این اتفاق روشن شود.

 

دخیل بستن رییس جمهور به تابوت آمریکا!

لِکُلِّ صَبَّارٍ شَکُورٍ. امت ما قدر نعمت ولایت فقیه و انقلاب اسلامی و سردار حاج قاسم سلیمانی در این یوم الله خاص را شناخت که اینگونه بی نظیر در طول تاریخ به تشییع او آمد. چقدر جامعه ما بواسطه رهبری رهبرانقلاب رشد کرده است. این میزان رشد معنوی و درک و فهم سیاسی قاطبه مردم واقعا غنیمت است. با کشته شدن یک ولی خدا در جامعه، چه انقلابی بپا شد. امیرالمومنین علیه السلام در جامعه اسلامی صدراسلام کشته شد، اما جامعه هیچ تکانی نخورد. امام حسن علیه السلام هم مثل پدرش تنها ماند.

آیه دیگر الهی و نعمت الله این پیروزی عظیم بود. با اینکه همه ما داغدار این حادثه تلخ سقوط هواپیما هستیم. همین کشور کانادا و کشورهای اروپایی خانواده قربانیان را تهدید کرده بودند که با شبکه های انقلاب اسلامی نباید مصاحبه کنید و از نظام حرفی بزنید. میخواستند از این پیکرهای مظلوم کشته شده استفاده کنند،‌که کردند. از دشمن انتظاری نیست، اما دوستانی که از این حربه برای حمله به سپاه استفاده کردند جای تعجب و گله است.

بزرگترین و مجهزترین پادگان آمریکا بصورت نقطه زنی مورد اصابت قرار گرفت. آشیانه پهبادها مورد اصابت قرار گرفت. سپاه از جای جای این پایگاه خبرداشت. این پیروزی بی نظیر است. برایان هوک گفت توافقی که از این به بعد با ایران خواهیم داشت توافقی نخواهد بود که مدنظر ماست. در این شرایط باز بحث مذاکره با ترامپ در داخل مطرح میشود. ترامپ میگوید غنی سازی را کلا باید کنار بگذارید؛ دیگر در منطقه هیچ دخالتی نکنید؛ موشکی هم مورد بحث شدید است.

مجلس سنای آمریکا که میخواهد به این معاهده مشروعیت ببخشد، عضو این مجلس میگوید در تاریخ آمریکا انقدر آمریکا به انزوا نیفتاده بود. بعد از کشته شدن قاسم سلیمانی هیچکس دیگر آمریکا را حساب نمیکند. خود آمریکا از نابودی خودش میگوید، اما در داخل رییس جمهور در اجلاس بانک مرکزی میگوید من راه دیگری جز وابستگی به غرب بلد نیستم برای گشودن گره های اقتصادی کشور. بفرموده رهبرانقلاب چرا بر اساس مطامع آمریکا حرف میزنید؟ آن هم آمریکایی که مرده و شبحی بیشتر نیست. رهبرانقلاب امروز گفتند: این ضربه به پایگاه آمریکایی یک ضربه حیثیتی بود. ابهت آمریکا در کل جهان شکست،‌ و جبران ناپذیر است. بعد عده ای میخواهند با سقوط هواپیما ابهت برباد رفته آمریکا را احیا کنند.

 

دست قدرت ما مطالبه خون شهید سلیمانی بود

در صلوات حضرت صدیقه کبری سلام الله علیها به نقل از امام حسن عسکری علیه السلام میخوانیم: اللَّهُمَّ کُنِ الطَّالِبَ لَهَا مِمَّنْ ظَلَمَهَا وَ اسْتَخَفَّ بِحَقِّهَا وَ کُنِ الثَّائِرَ اللَّهُمَّ بِدَمِ‏ أَوْلَادِهَا. مطالبه خون ائمه علیهم السلام بحث همیشگی ماست. رهبرانقلاب گفتند فریاد انتقام مردم سوخت حقیقی موشکهایی بود که پایگاه نظامی آمریکا را نابود کرد. فریاد مردم ما برای انتقام خون شهید سلیمانی بی نظیر است. این فریاد برای خون شهدای دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم بلند نشد، ‌اما برای خون سردارسلیمانی این فریاد بلند شد. آنچه باعث این حمله موشکی بود، ‌مطالبه خون شهدا از طرف مردم بود. این یعنی پرورش نسل ظهور: يَا وَلَدِي يَا عَلِيُّ وَ اَللَّهِ لاَ يَسْكُنُ دَمِي حَتَّى يَبْعَثَ اَللَّهُ اَلْمَهْدِيَّ فَيَقْتُلَ عَلَى دَمِي مِنَ اَلْمُنَافِقِينَ اَلْكَفَرَةِ اَلْفَسَقَةِ سَبْعِينَ أَلْفاً. این فریاد انتقام سوخت موشکها بود. رهبرانقلاب این حمله را یک حمله نظامی صرف تلقی نکردند.

این مطالبه خون مردم حیثیت و ماهیت آمریکا را از بین برده است. رهبرانقلاب سال ۸۵ گفتند باید به مطالبه خون و حق شهدا فکرد کرد. اما هیچکس در جامعه برای این امر ولایت اقدامی نکرد. برای اینکه جامعه لیاقت پیدا کند تا دست قدرت خدا بالای سرش باشد،‌ رهبرانقلاب خیلی خون دل خورده و باید خون دلها بخورد.

یک نکته که رهبرانقلاب امروز اشاره کردند و خیلی دقیق بود، آیه كَلّا إِنَّ مَعِيَ رَبّي سَيَهدين(شعرا ۶۲) بود. وقتی بنی اسراییل ترسیدند،‌ حضرت موسی فرمود خدا با من است، ما را هدایت میکند. آیه دیگری هم رهبرانقلاب خواندند:‌ إِذْ يَقُولُ لِصاحِبِهِ لا تَحْزَنْ إِنَّ اللَّهَ مَعَنا (توبه۴۰). این آیه برای همراه رسول خدا صلی الله علیه وآله بود که در غار ترسید. پیغمبراکرم صلی الله علیه وآله به او فرمود نترس خدا با ماست.

ما الان ذره ای میتوانیم بفهمیم چرا فاطمه کبری سلام الله علیها خودش را به آب و آتش زد تا علی علیه السلام در جامعه حکومت کند. ارزش این را داشت که فاطمه سلام الله علیها خودش را فدا کند تا مردم به علی علیه السلام اقبال نشان دهند. این اقبال امروز مردم به نایب عام امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف، ‌چه باب نعمتی را بر ما گشوده و چه آیات الهی را به ما نشان داده، و چه پرورشی در نسل انقلاب ایجاد کرده است.

فاطمه زهرا سلام الله علیها برای اینکه این جامعه ی الْمُسْرِعَةِ إلی قيلِ الْباطِلِ را بیدار کند، تمام هستی و آبرویش را فدا کرد، تا مردم بیدار شوند. فاطمه سلام الله علیها چنین روزهایی را می دید که اینگونه از حق امیرالمومنین علیه السلام دفاع کرد، که اگر این مجاهدت نبود ما امروز این آیات الهی و ایام الله را نداشتیم. سال ۱۳۲۱ حضرت امام رحمت الله علیه فرمود مگر فرزندان فاطمه سلام الله علیها میگذارند آمریکا بر این جامعه تسلط پیدا کند؟ قدر هیئت و روضه و فاطمیه را بدانیم. همه حیثیت و اقتدار ما از ناله ها و شهادت صدیقه کبری سلام الله علیها است. فاطمیه از ایام الله است؛ آن را تقدیس و تعظیم کنیم. نشان دهیم که قدرشناس این حماسه و اشک فاطمی هستیم.

نام

پست الکترونیک

* کد امنیتی

تصویر کد امنیتی

* نظر

عید قربان
 
با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین
حاج احمد پـنــاهـیــان
 
زمان:
جمعه ۱۰ مرداد ۱۳۹۹ همراه با نماز مغرب
مکان:
انتهای خ شهیدان فاطمی (دورشهر)
مسجد امیرالمومنین(علیه السلام)
کلیه حقوق برای پایگاه اطلاع رسانی هیئت محبین اهل بیت علیهم السلام محفوظ است