شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۴۴

حمله به رسول خدا، یک حملۀ «مبنایی و استراتژیک» است؛ در این چکاچک جنگ، دم زدن از «صلح حدیبیه» به چه معناست؟!

هیئت محبین اهل بیت (علیهم السلام) - 26 دیماه 93 - قم - مقتل الشهداء فاطمیه
حجت الاسلام والمسلمین حاج احمد پناهیان:
حمله به رسول خدا، یک حملۀ «مبنایی و استراتژیک» و از نوع همان حمله ای است که در صدر اسلام به رسول خدا شد.
اگر «به جا» و «به موقع» فریاد مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل را در جریان اهانت به پیامبر سر می دادیم، الآن کسی جرأت نمی کرد دم از «صلح حدیبیه» بزند!

حمله به رسول خدا، یک حملۀ «مبنایی و استراتژیک» و از نوع همان حمله ای است که در صدر اسلام به رسول خدا شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هیئت محبین اهل بیت(علیهم السلام) حجت الاسلام والمسلمین احمد پناهیان ضمن بیان این مطلب، افزود: در آن زمان چرا به رسول خدا حمله کردند؟ این همه آیات قرآن مبنی بر اذیت و آزار و دشمنی با پیامبر اکرم، حتی قصد جان ایشان را کردن، نه تنها به دلیل «تقدس» ایشان؛ بلکه به این دلیل بود که پیغمبر اکرم «قطب حاکمیت و مرکز قدرت اسلام» است. الآن هم دشمنان شما به این نتیجه رسیده اند.

ایشان با اشاره به نقش محوری پیامبر اکرم در «موجودیت اسلام»، با استناد به روایاتی که دلیل گذشتن امیرالمؤمنین(علیه السلام) از حق خود و توصیه ایشان به حضرت زهرا(سلام الله علیها) را باقی ماندن «نام پیامبر اکرم» بر مأذنه ها عنوان می کند، تأکید کرد: درست است! به پیغمبر خیانت شد؛ فرمایش پیغمبر امتثال نشد؛ اما نام پیغمبر بر مأذنه ها باقی ماند. این نام وقتی بر مأذنه باشد، این قدرت اسلام است؛ و این سدّ پولادین، حافظ بنیان حاکمیت اسلامی است.

وی که در جلسه هفتگی هیئت محبین اهل بیت(علیهم السلام) سخن می گفت، افزود: اگر همانطور که دشمنانِ ما «حقیقت وجودی» پیغمبر اکرم را فهمیدند، ما به حقیقت وجودی ایشان توجه می کردیم، نسبت به اهانت به پیغمبر اکرم، همۀ هستی خودمان را کف دست می گذاشتیم، کف خیابان می آمدیم، فریاد می زدیم و محکوم می کردیم. ما هنوز درک نکرده ایم که اینها با اهانت به پیغمبر اکرم، دارند به خدای ما اهانت می کنند؛ به همۀ باورهای ما اهانت می کنند. نمی فهمیم اینها با اهانت به پیغمبر، به جنگ با خدای ما برخاسته اند؛ لذا نشسته ایم و تماشا می کنیم.

حجت الاسلام پناهیان با اشاره به کارساز نبودن فشارهای اقتصادی، سیاسی و فرهنگی استکبار بر جمهوری اسلامی، برای متوقف کردن خیزش اسلامی در جهان، انقلاب اسلامی را حرکتی «محمدی» با پرچم «حسین بن علی» دانست و به بیان نورانی پیامبر اکرم اشاره کرد که: «بعثت بالجهاد لا باالزرّاع»؛ من برای جهاد مبعوث شدم، نه برای زراعت (و فراهم کردن معاش مردم).

ایشان سپس با انتقاد از طرح بحث «صلح حدیبیه» در اوضاع کنونی، گفت: در این چکاچک جنگ، در این کوران مبارزۀ جبهه کفر با اصل اسلام، یعنی با نبیّ مکرم اسلام، با اصل قدرت اسلام یعنی حاکمیت نبوی، چه معنا دارد کسی حرف از صلح حدیبیه بزند؟ جنگ و صلح به عهده حاکم شرع و امام جامعه است. این کلام همۀ فقهاست. او باید تعیین کند امروز باید صلح کرد، جنگید. شما مگر رهبر جامعه هستید؟!

وی افزود: امریکا امروز تمام همّ خود را برای نابودی شما گذاشته، یک دلیلش همین اهانت به پیغمبر اکرم است. اهانت به پیغمبر اکرم، نابودی محض شماست. او به پیغمبر اکرم اهانت می کند، چون دیده است پیغمبر اکرم این قدرت عظیم را توانسته ایجاد کند و این انسجام عظیم را در امت اسلامی ایجاد کند: «واعتصموا بحبل الله جمیعا و لا تفرقوا»؛ اعتصام را پیغمبر اکرم ایجاد کرده است. او این را می فهمد.

حجت الاسلام پناهیان در ادامه افزود: البته مقصر ما هستیم. ما اگر در کشورمان فریاد «مرگ بر آمریکا» و «مرگ بر اسرائیل» را «به جا و به موقع» برای ابراز خصومت با امریکا نسبت به این جریان اهانت به پیغمبر اکرم سر می دادیم، دیگر کسی جرأت نمی کرد در این میدانِ خصومتِ جبهه کفر با اسلام، دم از «صلح حدیبیه» بزند.

ایشان در پایان با اشاره به حدیث قدسی: «مَنْ أَهَانَ لِي وَلِيّاً فَقَدْ أَرْصَدَ لِمُحَارَبَتِی»[1] [هر کس به ولیّ من اهانت کند، به جنگ با من برخاسته است] تأکید کرد: شاید ما از حق پیغمبر اکرم بگذریم؛ اما خدا از حق پیغمبر اکرم نمی گذرد! خدا که با دشمن حربی اش صلح نمی کند: «أَنَا الثَّائِرُ لِأَوْلِيَائِي فِي الدُّنْيَا وَ الْآخِرَةِ»؛[2] خدا می فرماید من انتقام می گیرم. خدا اهل معامله با کفر نیست، اهل معامله با کافر حربی و مستکبر نیست؛ و اِلاّ با شیطان معامله می کرد! مستکبرِ اول، شیطان است. مستکبرینِ امروز، تابعین شیطانند؛ به قول امام که فرمود: آمریکا شیطان بزرگ است...

دانلود کلیپ صوتی سخنرانی؛ «هتک خورشید»


[1] الكافي، ج 2، ص 351

[2] مستدرك‏ الوسائل، ج 9، ص 102

نام

پست الکترونیک

* کد امنیتی

تصویر کد امنیتی

* نظر

عید قربان
 
با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین
حاج احمد پـنــاهـیــان
 
زمان:
جمعه ۱۰ مرداد ۱۳۹۹ همراه با نماز مغرب
مکان:
انتهای خ شهیدان فاطمی (دورشهر)
مسجد امیرالمومنین(علیه السلام)
کلیه حقوق برای پایگاه اطلاع رسانی هیئت محبین اهل بیت علیهم السلام محفوظ است