شنبه ۵ تیر ۱۴۰۰ - ساعت ۲۰:۵۸

گوشه ای از حقوق بشر آمریکایی!

جلسه هفتگی-۴تیر۱۴۰۰: گوشه ای از جنایات آمریکا در کشور ما: کودتای 28مرداد، کمک به ساواک، کاپیتولاسیون، کشتار 17شهریور، کشتار 13 آبان 57، حمله نظامی طبس، کودتای نوژه، تحریک و تجهیز عراق برای حمله به ایران، سرنگون کردن هواپیمای مسافربری، فتنه های 78و88و96، تحریمها، شهادت شهید سلیمانی و شهید فخری زاده، و...، چه کسی باید بشر را از این جنایات رهایی بخشد؟!

جلسه هفتگی هیئت محبین اهلبیت علیهم السلام قم جمعه 4 تیرماه 1400 با سخنرانی حجت الاسلام احمد پناهیان در مسجد مقدس جمکران برگزار شد.

امام در صدر جبهه مبارزه با کفر است

ما باید همراه با امام باشیم، چون ائمه همیشه در میدان مبارزه با کفر هستند. انَّ اَبْغَضَ النّاسِ اِلَی اللّهِ عَزَّ وَ جَلَّ مَنْ یَقْتَدی بِسُنَّةِ اِمامٍ وَلا یَقْتَدی بِاَعمالِهِ. خدا از جماعتی که به سنت امامش اقتدا کند اما به اعمال امام اقتدا نکند خشمگین است. امام حسین علیه السلام را برای زیارت و گریه و مجلس دوست داشته باشیم، اما با یزید زمانمان نجنگیم. همینکه ایستادی و تماشا کردی که یزید و لشکریانش امام حسین علیه السلام را به شهادت برسانند، مغضوب خدا هستی. آمریکایی ها صریح گفتند مشکل ما با جمهوری اسلامی اسلام علی بن ابیطالب (علیه السلام) است. کسانیکه داعیه تشیع را دارند، به میدان مبارزه با این دشمن شیعه بیایند. برخی علما در طول انقلاب حتی یک موضع جدی در مقابل آمریکا نگرفته اند. این چه تشیعی است؟!

جبهه جهانی استکبار امروز با جریان شیعه مشکل دارد و مبارزه میکند. برخی اهل علم جایگاهشان در این میدان مبارزه کجاست؟ از توهین های مکرر به پیغمبراکرم صلی الله علیه و آله، تا توهین های مکرر به قرآن، تا نسل کشی مسلمانان در کشورهای مختلف و جنایات بی حد واندازه؛ این دشمن مقابله نمی خواهد؟

یک علت دیگر که خدا فرموده با ائمه همراه باشید این است که ائمه در راه کمک به رسول الله صلی الله علیه و آله هستند. همان رسول الله صلی الله علیه و آله که فرمود بعثتُ مرغمه و مرحمه. من مبعوث شدم تا پوزه مستکبران را به خاک بمالم.   بعثتُ لرفعِ قَوم و وضعِ آخرین.  این دستور عمل همه انبیاء بوده: أَنِ اعبُدُوا اللَّهَ وَاجتَنِبُوا الطّاغوتَ(نحل 36). پیغمبراکرم صلی الله علیه و آله فرمود مهدی (عجل الله تعالی فرجه الشریف) به سنت من مبارزه میکند، و سنت من شمشیر و مبارزه است.

کاش کسانیکه پای صندوق رأی نرفتند، کمی دقت میکردند که چه کسانی را با این کار خوشحال کردند. کسانیکه رأی دادند با این کار دشمن را عصبانی کردند. این عمل صالح است: يَغِيظُ الْكُفَّارَ وَلَا يَنَالُونَ مِنْ عَدُوٍّ نَيْلًا إِلَّا كُتِبَ لَهُمْ بِهِ عَمَلٌ صَالِحٌ(توبه 120). اما کسانیکه با رأی ندادن دشمن را خوشحال کردند، کاش به عاقبت این کارشان فکر میکردند. بله، مشکلات را همه ما داریم حس میکنیم، جای گله هم هست، اما در معرکه مقابل دشمن جای خالی کردن میدان نیست.

 

روحیه جهادی، حلقه مفقوده مدیریت کشور

امام رضا علیه السلام صحبتی راجع به نقش و جایگاه امام دارند، که خیلی نغض و دقیق و کامل است. عده ای در مسجد نشسته بودند و راجع به اینکه بعد از موسی بن جعفر علیهماالسلام چه کسی را برای امامت امت انتخاب کنند صحبت میکردند. امام رضا علیه السلام ناراحت شدند و فرمودند: شما مگر میدانید امام کیست که میخواهید امام جامعه را انتخاب کنید؟! امام جامعه را خدا انتخاب میکند. بخاطر ویژگیهایی که دارد، که در این حدیث ذکر شده و مفصل است. چند جمله از این روایت را با هم مرور کنیم: الإمام المطهّر من الذنوب. امام از گناهان پاک است. و المبرأ عن العيوب. امام عیب و ایرادی ندارد. المخصوص بالعلم. امام جامعه در علم و معارف یگانه است. الامام عالم بالسیاسة مستحق للرئاسة. کسیکه به سیاست عالم است میتواند ریاست و حکومت کند.

الموسوم بالحلم. امام صبر و سعه صدر دارد. 1180 سال است بقیه الله ارواحنا فداه از خطای ما شیعیان گذشته. چه حلمی دارد امام شعیان! ناگهان تفکری در جامعه اسلامی شکل میگیرد که مردم را از مبارزه برای احقاق حق ناامید و دلسرد میکند. این گناه قابل بخشش نیست. یک انقلاب اسلامی شکل گرفت، عده ای این وسط سرعت پیشرفت انقلاب را کند کردند. اجازه ندادند انقلاب اسلامی مثل اوایل انقلاب و جنگ با سرعت پیش برود. قرائت های مختلف از دین را مطرح کردند. زندگی مسئولین اشرافی شد. عدالت به فراموشی سپرده شد. برخی گناهان شخصی نیست که خدا ببخشد.

امام رضا علیه السلام میفرماید: نظام الدين. امام است که دین را تعیین و تعریف میکند. امام تعیین میکند که کدام دستور دین در چه موقعیت و زمانی و چگونه اجرا شود. برخی علما علم و سواد دارند، اما نمیدانند اجزای مختلف دین را کجا بکار بگیرند. آنجا که باید تقیه کنند، سخن میگویند؛ آنجا که باید سخن بگویند، سکوت میکنند.

عز المسلمين. امام باعث عزت مسلمین است. چهل سال است این انقلاب بر اساس دستورات دین شکل گرفته و پیش رفته. الحمدلله مقابل مستکبرین و کفار با عزت ایستاده. حضرت امام و رهبر معظم انقلاب چهل سال است عزتمندانه پای دستورات دین ایستاده اند. حال برخی بگویند اینها تندرو هستند. سفیر فرانسه قبل از انتخابات گفت نباید بگذاریم تندورهای انقلابی پیروز شوند؛ چون اگر انقلابیها سرکار بیایند، همانطور که ایران در زمینه نظامی و موشکی به یک امپراطوری تبدیل شده، در اقتصاد و صنعت هم قوی میشود، و آنگاه رقیب ما میشود. دشمن هم میداند مشکلات ما با روحیه جهادی و انقلابی قابل حل است.

 

گوشه ای از حقوق بشر آمریکایی!

و غيظ المنافقين. امام نسبت به منافقین خشمگین است. در همین حوزه علمیه هستند کسانیکه هرگاه احساس امنیت کنند، دم از دفاع از منافقین ابتدای انقلاب میزنند. و بوار الكافرين. امام رضا علیه السلام وقتی اسیر دست مأمون بود، بلند فریاد میزند که امام کسی است که دمار از روزگار کفر در می آورد! سالهاست میگوید شما حقوق بشر را رعایت نمیکنید. این هفته هفته حقوق بشر آمریکایی است. 72نفر از سران حکومت اسلامی را ترور کردند. ترورهای دیگر. جنایات مختلف. شما داعیه حقوق بشر دارید؟

اینها تنها گوشه ای از جنایات آمریکا در کشور ماست: کودتای 28مرداد، کمکهای امنیتی به ساواک، تحمیل قانون کاپیتولاسیون، حمایت علنی از کشتار 17شهریور، طراحی کودتای نظامی، همکاری و حمایت مستقیم در کشتار دانشجویان در سال 1332، طراحی کشتار دانشجویان و دانش آموزان در 13 آبان 57، مصادره اموال ایران، اعمال فشار اقتصادی، حمله نظامی طبس، کودتای نوژه، تحریک عراق برای حمله به ایران، ارائه کمکهای وسیع مالی و تسلیحاتی و اطلاعاتی به عراق، حمله به سکوهای نفتی، سرنگون کردن هواپیمای مسافربری، ایجاد و تشدید تحریمها، اعمال سیاست مهار دوگانه علیه ایران در سال 72، حمایت از سازمان منافقین، تلاش برای جلوگیری از دستیابی دانشمندان ایرانی به علوم پیشرفته از جمله انرژی هسته ای، فتنه 78، فتنه 88، فتنه 96، اتهام تروریست زدن به ملت ایران، طرح ریزی تحریمهای هوشمند، تهاجم و ناتوی فرهنگی، بدعهدی های شدید، خروج از برجام، شهادت شهید سلیمانی و شهید فخری زاده، و...

آمریکایی ها 112 میلیون سرخپوست بومی قاره آمریکا را کشتند تا حکومتشان را بنا کنند! زندانهایی مثل گوانتانامو در سرتاسر دنیا که از خیلی از آنها کسی خبر ندارد. یک درصد مردم آمریکا در زندان هستند؛ بیشترین آمار زندانیان در جهان. یکی از شکنجه های رایج و ساده زندانیها عقیم کردن آنهاست! نسل کشی سرخپوستان بومی آمریکا. نسل کشی برده های سیاهپوست در آمریکا. نسل کشی با ویروس کرونا. کسینجر رسما گفت کرونا برای کم کردن 15 درصد جمعیت جهان است که در طول زمان اجرا میشود.

چه کسی باید بشر را از این جنایات رهایی بخشد؟ كُنْتُمْ خَيْرَ أُمَّةٍ أُخْرِجَتْ لِلنَّاسِ تَأْمُرُونَ بِالْمَعْرُوفِ وَتَنْهَوْنَ عَنِ الْمُنْكَرِ وَتُؤْمِنُونَ بِاللَّهِ(آل عمران 110). ما مسلمین باید بشر را نجات دهیم. امام زمان ارواحنا فداه 1180 سال است منتظر ماست. کسیکه به بشر رحم نمیکند باید نابود شود، و این پرچم را امام ما بلند کرده. نَا الَّذي أملأَها عَدلاً كَما مُلِئَت جَورا.

نام

پست الکترونیک

* کد امنیتی

تصویر کد امنیتی

* نظر

دهه اول محرم
با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین
حاج احمد پـنــاهـیــان
زمان:
از اول محرم هرروز از ساعت ۱۶:۳۰
(زیارت عاشورا، احکام، سخنرانی، عزاداری)
مکان:
مسجد مقدس جمکران  
میعادگاه منتظران
همراه با پخش زنده اینترنتی
 
کلیه حقوق برای پایگاه اطلاع رسانی هیئت محبین اهل بیت علیهم السلام محفوظ است