دوشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۷ - ساعت ۱۴:۰۹

چه کسی 7 میلیون سکه وارد بازار کرد؟

جلسه هفتگی 7 دی 97: آقای عراقچی میگوید دستور مستقیم ریاست جمهوری بود که خزانه خالی شود و ارز در اختیار مردم قرار گیرد. رهبرانقلاب دستور دادند پیگیری کنید چه کسی دلار را در اختیار این دلالان ارز قرار داده، چرا پیگیری نشد؟ این ماجرای گرانی ارز نقشه خزانه داری آمریکاست برای فروپاشی نظام بدست مردم ناراضی،‌ به اعتراف خودشان.

جلسه هفتگی هیئت محبین اهلبیت(ع) قم جمعه 7 دی 97 با سخنرانی حجت الاسلام احمد پناهیان در مقتل الشهدای فاطمیه(س) برگزار شد.

مردم باید انتخاب کنند: ادامه انقلاب یا بازگشت آمریکا؟!

امروز عمده روحانیت ما آنطور که باید در صحنه نیستند. دشمن هم سوءاستفاده میکند، و طوری روی مردم و جوانان کار میکند،‌ که مردم کاستی ها و ایرادات را از چشم رهبری می بینند. وقتی در جامعه ای شناخت اصول و احکام دین اولویت نباشد، محاسبات مردم اشتباه میشود. کار میرسد به فتنه ۸۸. عده ای قلیل اغتشاشگر در خیابانها ناامنی ایجاد کردند،‌ و عده زیادی از مردم هم تماشا کردند. اگر دین باشد، اجازه سکوت در برابر ظالم را نمیدهد. اگر دین بین مردم جا افتاده باشد، در برابر بی حجابی علنی در خیابانها سکوت نمی کنند.

مردم الان باید انتخاب کنند: ‌۴۰ سال انقلاب کرده اند، حال میخواهند ادامه دهند یا نه؟ حماسه ۹ دی دو عامل اساسی داشت: اول حضور مردم بود. وقتی مردم در دفاع از حق و ولایت می آیند، دشمن ناامید میشود. مگر میشود ۴۵ میلیون جمعیت را کشت و از بین برد؟ عنصر دوم ایمان مردم بود. مردم هنوز به امام حسین(ع) اعتقاد دارند. لذا بعد از فتنه ۸۸ دشمن به هرطریق ممکن ایمان مردم و باورشان را نشانه گرفته است.

 

چه کسی 7 میلیون سکه وارد بازار کرد؟

وَإِذْ أَخَذْنَا مِنَ النَّبِيِّينَ مِيثَاقَهُمْ وَمِنْكَ وَمِنْ نُوحٍ وَإِبْرَاهِيمَ وَمُوسَى وَعِيسَى ابْنِ مَرْيَمَ وَأَخَذْنَا مِنْهُمْ مِيثَاقًا غَلِيظًا(احزاب 7). به مردم بگوییم که در جریان انقلاب ما قول و قرار گذاشتیم که دست کفر و اجانب را از این ممکلت کوتاه کنیم،‌ حال باید پای این عهد خود بایستیم. سختی و مشکلات هم دارد،‌ اما باید تحمل کنیم. عضو ارشد روابط خارجی آمریکا سال ۹۶ گفت ما باید برنامه ریزی کنیم تا جنبشی اعتراضی بین مردم ایران ایجاد شود برای براندازی نظام. برای این کار هم میگوید اگر شما خزانه ایران را خالی کردید، ‌ایران بوسیله مردم معترض سرنگون خواهد شد.

از اینطرف ما برای اثبات دشمنی دشمن برای برخی مسئولین تلاش کنیم، اما دشمنی آنها با ما کاملا بدیهی و جاافتاده است، و دارند برای چگونگی نابودی ما برنامه ریزی میکنند. ما انقلابی ترین هایمان حرفمان این است که به دشمنی آمریکا اقرار کنیم. هنوز برای جنگیدن با آمریکا سراغ طرح و برنامه ریزی نرفته ایم. حوزه علمیه ما با نابودی آمریکا چکار دارد؟! درس تسخیر لانه جاسوسی آمریکا را هم از کتب درسی مان حذف میکنیم. اما دشمن در دشمنی و نابودکردن ما تردید ندارند. فقط هم وزارت دفاع آمریکا نیست که به فکر نابودی ماست؛ اتاق خزانه داری آمریکا هم در این زمینه فعال است.

آقای عراقچی میگوید من و آقای سیف مخالف بودیم ارز اینگونه در اختیار مردم قرار بگیرد، اما دستور مستقیم ریاست جمهوری این بود که خزانه خالی شود و ارز در اختیار مردم قرار گیرد. اگر مسئول بانک مرکزی مخالف است،‌ چرا باز این کار انجام میگیرد؟ یکباره ارزش پول ملی پایین می آید، ‌دلار و سکه بالا میرود،‌ و یک روحیه ناامیدی در جامعه ایجاد میشود. تمام حملات و اتهامات هم به سمت رهبرانقلاب نشانه میرود. رهبرانقلاب که دستور دادند پیگیری کنید چه کسی دلار را در اختیار این دلالان ارز قرار داده، چرا پیگیری نشد؟ این جریان ارز نقشه خزانه داری آمریکاست برای فروپاشی نظام،‌ به اعتراف خودشان. سال ۹۷ هفت میلیون سکه وارد بازار میشود. صرافیها هم میگفتند کسانیکه سکه را خریداری و از کشور خارج میکنند،‌ جزو صرافی ها نیستند. برنامه کاملا روشن و مشخص است.

مردم وقتی میتوانند از امتحان سربلند بیرون بیایند،‌ که اطلاعات کافی داشته باشند. باید برای مردم تبیین کنیم. باید بگوییم که رهبرانقلاب گفتند جلو نقدینگی را بگیرید، اما مسئولین کاملا عکس این فرمان عمل کردند و ۷ میلیون سکه وارد بازار شد. مردم باید از مسئولین مطالبه کنند. مردم به چه گناهی باید این تاوان را پس دهند؟

باید به یاد مردم بیاوریم که ما در انقلاب عهد بسته ایم پای احکام اسلام و امر ولایت بایستیم. این ماجراها همچنان ادامه دارد. آمریکا مثل گرگ زخم خورده ی جمهوری اسلامی است و هیچگاه با ایران کنار نخواهد آمد. ترامپ باید مخفیانه و شبانگاهی در فرودگاه نظامی عراق فرود بیاید، از ترسش.

 

باید آمادگی شرایط سخت تر را داشته باشیم

وَإِذْ أَخَذْنَا مِنَ النَّبِيِّينَ مِيثَاقَهُمْ وَمِنْكَ وَمِنْ نُوحٍ وَإِبْرَاهِيمَ وَمُوسَى وَعِيسَى ابْنِ مَرْيَمَ وَأَخَذْنَا مِنْهُمْ مِيثَاقًا غَلِيظًا(احزاب 7). میثاق فقط برای مردم نیست، برای انبیا هم هست. لِيَسْأَلَ الصَّادِقِينَ عَن صِدْقِهِمْ وَأَعَدَّ لِلْكَافِرِينَ عَذَابًا أَلِيمًا(احزاب 8). این عهد برای این است که مشخص شود چه کسی مومن و چه کسی کافر است. کسیکه لااله الا الله گفت،‌ باید خدایان دیگر را کنار بزند: ان اعبداوالله و اجتنبوا الطاغوت(نحل 36). نمیشود هم با خدا بود هم با دشمن خدا کنار آمد.

يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا اذْكُرُوا نِعْمَةَ اللَّهِ عَلَيْكُمْ إِذْ جَاءتْكُمْ جُنُودٌ فَأَرْسَلْنَا عَلَيْهِمْ رِيحًا وَجُنُودًا لَّمْ تَرَوْهَا وَكَانَ اللَّهُ بِمَا تَعْمَلُونَ بَصِيرًا(احزاب 9). میفرماید نعمتهای خدا را بیاد آورید وقتیکه در جنگ احزاب لشکریان خدا از جنس باد و از لشکریانی که دیده نمی شدند را به کمک شما فرستادیم. در جنگ احزاب وقتی کار بر مسلمانان سخت شد، عده ای به رسول الله(ص) اعتراض میکردند که دیگر کار ما تمام است. اینجا بود که بادهای تند وزیدن گرفت و خیمه گاه کفار را برهم ریخت.

إِذْ جَاؤُوكُم مِّن فَوْقِكُمْ وَمِنْ أَسْفَلَ مِنكُمْ وَإِذْ زَاغَتْ الْأَبْصَارُ وَبَلَغَتِ الْقُلُوبُ الْحَنَاجِرَ وَتَظُنُّونَ بِاللَّهِ الظُّنُونَا(احزاب 10). مسلمانان وقتی محاصره دشمن از همه سو را دیدند، عرصه به قدری بر آنها تنگ شده بود که جان به گلوی مسلمین رسیده بود. ما در جریان انقلاب هنوز به اینجا نرسیده ایم. نمیدانم خدا میخواهد ما را با این شرایط امتحان کند یانه، اما ما باید خود را برای شرایط سخت تر از این آماده کنیم. مسلمانان پای رکاب پیغمبر(ص) در اثر قحطی و گرسنگی و محاصره جان به لبشان رسیده بود، تا جایی که به خدا هم بدگمان شدند. در جریان فتنه ۸۸ عده ای با همین ادبیات سخن میگفتند و کاملا ناامید شده بودند. خانواده های قربانیان فتنه ۸۸ دو سه سال است که اجازه پیدا کرده اند برای شهدایشان یادواره بگیرند. هُنَالِكَ ابْتُلِيَ الْمُؤْمِنُونَ وَزُلْزِلُوا زِلْزَالًا شَدِيدًا(احزاب 11). خداوند اینگونه مومنین را امتحان میکند و زلزله در جانشان می اندازد.

 

نقش نفاق در سست کردن مردم

وَإِذْ يَقُولُ الْمُنَافِقُونَ وَالَّذِينَ فِي قُلُوبِهِم مَّرَضٌ مَّا وَعَدَنَا اللَّهُ وَرَسُولُهُ إِلَّا غُرُورًا(احزاب 12). در بحران و فشاری که مردم ایمانشان متزلزل میشود و جامعه در حال امتحان سختی است، منافقین به زبان می آیند و میگویند خدا و رسولش به ما دروغ گفتند،‌ هیچ خبری نیست. به حرفهای عده ای در زمان خودمان دقت گنید که میگویند کدام انقلاب،‌ کدام اسلام، حکومت اسلامی این بود؟ وقتی جان به لب رسید، کفر منافق عیان میشود.

وَإِذْ قَالَت طَّائِفَةٌ مِّنْهُمْ يَا أَهْلَ يَثْرِبَ لَا مُقَامَ لَكُمْ فَارْجِعُوا وَيَسْتَأْذِنُ فَرِيقٌ مِّنْهُمُ النَّبِيَّ يَقُولُونَ إِنَّ بُيُوتَنَا عَوْرَةٌ وَمَا هِيَ بِعَوْرَةٍ إِن يُرِيدُونَ إِلَّا فِرَارًا(احزاب 13). عده ای هم مردم را ترساندند که به شهر برگردند. عده ای به پیغمبر(ص) گفتند اجازه دهید به مدینه برگردیم و از شهر و خانه هایمان در برابر یهود دفاع کنیم. خداوند میفرماید اینها قصدشان فرار است نه دفاع از حریم خانه هایشان. در جنگ تحمیلی چه بسیار کسانیکه به بهانه خانه و خانواده جبهه نرفتند. در دفاع از حریم اهلبیت در جنگ سوریه هم همینطور.

وَلَوْ دُخِلَتْ عَلَيْهِم مِّنْ أَقْطَارِهَا ثُمَّ سُئِلُوا الْفِتْنَةَ لَآتَوْهَا وَمَا تَلَبَّثُوا بِهَا إِلَّا يَسِيرًا(احزاب 14). میفرماید وقتی که دشمن حمله کند و شهر را بگیرد،‌ همینهایی که به بهانه دفاع از خانه هایشان در شهر ماندند، اولین کسانی هستند که به دشمن می پیوندند!

تمام شرایط فوق در جنگ اقتصادی هم جاری است. واقعا اصرار رییس جمهور بر FATF برای چیست؟ ما نمیدانیم. مگر شما را چطور تحت فشار قرار داده اند که میگویید باید حرف اینها را قبول کنیم. اکثر تعهداتی که ما در این دولت داده ایم، تعهدات ۱۰-۱۵ ساله هستند. مگر احمدی نزاد پاسخگوی اقداماتش بود،‌ که این دولت بعد از اتمام دوره اش پاسخگو باشد.

در همین جنگ اقتصادی، دشمن فشار می آورد تا باور مردم را بگیرد. عضو ارشد خزانه داری آمریکا میگوید باید خزانه ایران را خالی کنیم تا جنبشهای مردمی علیه نظام ایجاد شود و خود مردم حکومت را سرنگون کنند. یکسال بعد از این حرف، خزانه بانک مرکزی خالی میشود. بازهم برخی در دشمنی آمریکا تردید دارند؟!

وَلَقَدْ كَانُوا عَاهَدُوا اللَّهَ مِن قَبْلُ لَا يُوَلُّونَ الْأَدْبَارَ وَكَانَ عَهْدُ اللَّهِ مَسْؤُولًا(احزاب 15). میفرماید من از قبل با شما عهد بسته بودم،‌ و قیامت از این عهد سوال میکنم. من خدا عهد بسته بودم تحت هیچ شرایطی نباید این عهد را فراموش کنید و میدان را خالی کنید. به مردم بگوییم که اگر عهدمان را با ولایت و انقلاب بشکنیم،‌ همان بلایی سرمان خواهد آمد که بر سر امتهای گذشته آمد. هرکس عهدش را با ولایت فقیه شکست،‌ مخلد در عذاب الهی خواهد بود در آخرت،‌ و در این دنیا هم دشمنش بر او تسلط پیدا خواهد کرد. انقلاب بازیچه نیست، خونهای ریخته شده در این راه بازیچه نیست. خدای متعال یکبار فاطمه اش را در این راه فدا میکند.

 

در اوج قدرت نباید کوتاه بیاییم

خدای متعال امروز برای ملت ما خیلی شرایط را آسان گرفته. در صدراسلام مردم می دیدند که از پیغمبر(ص) هم برای حل مشکلات کاری بر نمی آید. پیغمبر(ص) هم پا به پای مردم زجر و گرسنگی میکشید. ما هنوز از گرسنگی سنگ به شکم نبسته ایم. الان کمیته امداد اعلام کرده هرکس نیاز دارد به ما مراجعه کند تا در صورت صلاحدید به او کمک کنیم.

امروز ترامپ با وحشت از فرودگاه نظامی تا عراق می آید و برمیگردد. دشمن ما انقدر ضعیف و زبون شده. ما برای حفظ امنیت کشورمان سوریه و عراق را آزاد کردیم. این قدرت ماست. پیغمبراکرم(ص) برای حفظ شهر مدینه از چنگ کفار و منافقین و یهود هم مشکل داشت. امروز در عرصه های مختلف علمی کشور ما سرآمد است. الان اگر کسی بخواهد عهد خود را با خدا و انقلاب بشکند، بمراتب عذاب سخت تری از امت صدراسلام خواهد شد.

فریاد و حرکت باید بجا و سنجیده و درست باشد. الان عده ای به اسم عدالتخواهی و مطالبه گری بر علیه رهبرانقلاب بیانیه صادر میکنند. رهبرانقلاب به کدام مسولیتشان عمل نکرده؟ ضمن اینکه مگر کسی تا الان به رهبری نقد نکرده؟ در جلسات دانشجویی سخت ترین نقدها بصورت رسمی و علنی در حضور رهبرانقلاب گفته شده. خود رهبرانقلاب مطالبه گری از مسئولین را از مردم خواستند. عده ای میخواهند جریان مطالبه گری را جهت و هدف دهند که بسمت رهبرانقلاب جهت پیدا کند. رهبرانقلاب به تمام وظایف خود طبق قانون اساسی عمل کرده. کی در برابر بی عدالتی و عهدشکنی و در برابر مسئولین سکوت کرده است؟

نام

پست الکترونیک

* کد امنیتی

تصویر کد امنیتی

* نظر

عید قربان
 
با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین
حاج احمد پـنــاهـیــان
 
زمان:
جمعه ۱۰ مرداد ۱۳۹۹ همراه با نماز مغرب
مکان:
انتهای خ شهیدان فاطمی (دورشهر)
مسجد امیرالمومنین(علیه السلام)
کلیه حقوق برای پایگاه اطلاع رسانی هیئت محبین اهل بیت علیهم السلام محفوظ است