سه شنبه ۱۹ دی ۱۳۹۶ - ساعت ۱۷:۲۸

فتنه جدید فتنه اقتصادی است

ایام فاطمیه به روایت 45روز – 15 دی 96: مردم ما با اینکه در زمینه اقتصاد مشکلات زیادی دارند، اما دست از آرمانهای خود بر نمیدارند. مردم ما به مراتب از فتنه سال 88 آماده تر و بیدارتر هستند. در همین راهپیمایی گذشته در کشور مردم حضوری بسیار پررنگ داشتند. در شهر قم علیرغم تصمیم عجیب مسئولین در لغو مجوز تجمع، بازهم مردم از همه اقشار در راهپیمایی حاضر شدند.

جلسه هفتگی هیئت محبین اهلبیت(ع) قم جمعه 15 دی 96 مصاف با ایام فاطمیه به روایت 45 روز با سخنرانی حجت الاسلام حاج احمد پناهیان در مقتل الشهدای فاطمیه(س) برگزار شد.

 

 

چرا برخی مسئولین در کنار مردم نیستند؟!

مردم ما با اینکه در زمینه اقتصاد مشکلات زیادی دارند، اما دست از آرمانهای خود بر نمیدارند. مردم ما به مراتب از فتنه سال 88 آماده تر و بیدارتر هستند. در همین راهپیمایی گذشته در کشور مردم حضوری بسیار پررنگ داشتند. در شهر قم علیرغم تصمیم عجیب مسئولین در لغو مجوز تجمع به بهانه اینکه ممکن است عده ای در این تجمع علیه دولت نقد یا اعتراضی داشته باشند، بازهم مردم از همه اقشار در راهپیمایی حاضر شدند. مگر اینها اهتمام و تلاش دشمن در ایجاد ناآرامی در شهر قم را نمی بینند؟ مگر کسی میتواند جلوی مردم انقلابی قم را بگیرد؟ فهم مردم از خیلی از تصمیم گیرندگان شهر بیشتر است، و دیدیم که این مردم فهیم و بصیر به لغو مجوز راهپیمایی توجهی نکردند.

رهبر انقلاب به کسانی که حرکت مردم در 9 دی را بازخوانی میکنند گفتند شما دارید جهاد میکنید. آنگاه به مردمی که در راهپیمایی اخیر حرکتی همانند و در اندازه حرکت 9دی انجام دادند چه باید گفت؟ چرا مسئولین قم در کنار مردم نیستند؟ کجای حرکت و خواسته مردم غلط و ناروا بود که خواستید مانع آن شوید؟ وزارت کشور باید در انتخاب مسئولین در قم دقت کند.

وقتی از بازداشت شدگان این اغتشاشات سوال میپرسید، غالبا میگویند فریب خورده اند و پشیمان هستند. با اینکه عده ای بسیار کم علیه امنیت کشور اقدام کردند، اما همین عده کم هم فریب خورده اند. البته بعد از انجام این اقدامات خرابکارانه و بعد از دستگیر شدن اظهار پشیمانی فایده ای ندارد. استقامت فکری و دینی دانش آموزان و دانشجویان ما باید قوی شود. مسئولین آموزش و پرورش و آموزش عالی، مساجد و هیئت ها در این زمینه وظیفه دارند. این جوانان فریب خورده با اینکه عده ای بسیار کم بودند، اما همین تعداد هم نباید باشد.

 

فتنه جدید فتنه اقتصادی است

فتنه جدید فتنه اقتصادی است. رهبر انقلاب این مطلب را گفته بودند و به همین خاطر این چندساله بر مقاومت اقتصادی تاکید داشته اند. دشمن از یک رخنه در زمینه اقتصادی استفاده کرد و ناامنی ایجاد کرد.

آمریکا بلافاصله بعد از ناامنی های اخیر بیانیه داد و گفت مردم ایران به این خاطر ناراضی اند که نظام ایران پولهای مردم را به گروههای تروریستی میدهد. در حالیکه اعتراض مردم ما به مدیریت ضعیف و تبعیض و بیکاری است. دشمن میدانست که این اغتشاشات بزودی تمام میشود، لذا سریع به این اغتشاشات واکنش نشان دادند، تا بتوانند از این آب گل آلود برای تضعیف حزب الله و تقویت اسراییل استفاده کنند.  دشمن ما درمانده است. هر کاری میکند و هر راهی که میرود با شکست مواجه میشود. داعش هم که نابود شد. در چنین شرایطی مسئولین قم به بهانه انتقاد از دولت از راهپیمایی مردم جلوگیری میکنند! مگر شما به مردم اعتماد ندارید؟ مردم به شما اعتماد کرده اند که شما را مسئول این شهر کرده اند.

 

 

ایمان نسل جوان ما یک ثروت است

وَ يُحِقُّ اللَّهُ الْحَقَّ بِکَلِماتِهِ وَ لَوْ کَرِهَ الْمُجْرِمُونَ فَما آمَنَ لِمُوسي‏ إِلاَّ ذُرِّيَّةٌ مِنْ قَوْمِهِ عَلي‏ خَوْفٍ مِنْ فِرْعَوْنَ وَ مَلاَئِهِمْ أَنْ يَفْتِنَهُمْ وَ إِنَّ فِرْعَوْنَ لَعالٍ فِي الْأَرْضِ وَ إِنَّهُ لَمِنَ الْمُسْرِفينَ/یونس 83. به موسی ایمان نیاورند مگر عده کمی از اطرافیان و نزدیکان او، و آنها هم از فرعون میترسیدند، چون فرعون متکبرانه در زمین حکومت میکرد.

وَ قالَ مُوسي‏ يا قَوْمِ إِنْ کُنْتُمْ آمَنْتُمْ بِاللَّهِ فَعَلَيْهِ تَوَکَّلُوا إِنْ کُنْتُمْ مُسْلِمينَ/ یونس 84. توکل امروز مردم ما به خدا کار آسانی است؛ چون اسلام امروز قدرتمند است. ایمان نسل جوان امروز ما یک ثروت است، که باید از آن استفاده کنیم. لذا دشمن دست روی جوانان ما گذاشته است. حضرت موسی در شرایطی که قدرت در دستان فرعون بود خطاب به قومش گفت اگر راست میگویید که به خدا ایمان آورده اید، پس به خدا توکل کنید.

فَقالُوا عَلَي اللَّهِ تَوَکَّلْنا رَبَّنا لا تَجْعَلْنا فِتْنَةً لِلْقَوْمِ الظَّالِمينَ وَ نَجِّنا بِرَحْمَتِکَ مِنَ الْقَوْمِ الْکافِرينَ/ یونس 85و86. قوم موسی گفتند به خدا توکل میکنیم، اما از خدا درخواست داریم قوم فرعون را برما مسلط نکند، و از ما نخواهد که با فرعون بجنگیم و او را از بین ببریم. اما جوانان ما امروز صف بسته اند برای مبارزه با اسراییل. این جوان سرمایه است.

وَ أَوْحَيْنا إِلي‏ مُوسي‏ وَ أَخيهِ أَنْ تَبَوَّءا لِقَوْمِکُما بِمِصْرَ بُيُوتاً وَ اجْعَلُوا بُيُوتَکُمْ قِبْلَةً وَ أَقيمُوا الصَّلاةَ وَ بَشِّرِ الْمُؤْمِنينَ/ یونس 87. خداوند وقتی دید بنی اسراییل آماده مبارزه نیستند، فرمود در خانه هایتان به عبادت بپردازید، اما پای ولایت موسی بایستید، و به حضرت موسی فرمود به مومنین بشارت بده.

 

استقامت در دین خدا همیشه محور بوده است

وَ قالَ مُوسي‏ رَبَّنا إِنَّکَ آتَيْتَ فِرْعَوْنَ وَ مَلَأَهُ زينَةً وَ أَمْوالاً فِي الْحَياةِ الدُّنْيا رَبَّنا لِيُضِلُّوا عَنْ سَبيلِکَ رَبَّنَا اطْمِسْ عَلي‏ أَمْوالِهِمْ / یونس 88. حضرت موسی به خداوند عرضه داشت فرعونیان پول و ثروت و امکانات خود را به خدمت گرفته اند تا مردم را از راه تو بازدارند. امروز آمریکا چندبرابر درآمدش بدهکار است. آنوقت بعضی میخواهند به کمک آمریکا اقتصاد کشورمان را نجات دهند! بجای اینکه بانکهای ربوی را تصحیح کنیم، چشممان به آمریکای ورشکسته است.

وَ اشْدُدْ عَلي‏ قُلُوبِهِمْ فَلا يُؤْمِنُوا حَتَّي يَرَوُا الْعَذابَ الْأَليمَ قالَ قَدْ أُجيبَتْ دَعْوَتُکُما فَاسْتَقيما وَ لا تَتَّبِعانِ سَبيلَ الَّذينَ لا يَعْلَمُونَ/ یونس 88و89. حضرت موسی عرضه داشت قدرت و ثروت دشمنان را از بین ببر، خداوند هم فرمود دعای شما را استجابت میکنم و آنها را نابود میکنم، اما شما بر عهد من استقامت کنید و از نادانها پیروی نکنید. استقامت در دین خدا همیشه محور بوده است. خداوند فرعون را نابود کرد، با این حال بنی اسرائیل بر دین خدا استقامت و ایستادگی نکردند. امروز ما شیعیان و مسلمین ََباید در نابودی فرعونیان استقامت و ایستادگی داشته باشیم. انقلاب اسلامی ایران این پیام را به تمام مسلمین جهان رسانده است، و امروز نقطه امید تمام مسلمانان جهان است. با دعا کردن مستکبر نابود نمیشود، باید اقدام و مبارزه کرد.

وَ جاوَزْنا بِبَني‏ إِسْرائيلَ الْبَحْرَ فَأَتْبَعَهُمْ فِرْعَوْنُ وَ جُنُودُهُ بَغْياً وَ عَدْواً حَتَّي إِذا أَدْرَکَهُ الْغَرَقُ قالَ آمَنْتُ أَنَّهُ لا إِلهَ إِلاَّ الَّذي آمَنَتْ بِهِ بَنُوا إِسْرائيلَ وَ أَنَا مِنَ الْمُسْلِمينَ آلْآنَ وَ قَدْ عَصَيْتَ قَبْلُ وَ کُنْتَ مِنَ الْمُفْسِدينَ فَالْيَوْمَ نُنَجِّيکَ بِبَدَنِکَ لِتَکُونَ لِمَنْ خَلْفَکَ آيَةً/یونس 90-92. فرعون وقتی دید درحال نابود شدن است گفت به خدای بنی اسراییل ایمان آوردم. اما خداوند فرمود الان ایمان آوردن تو ثمری ندارد. من تو را غرق میکنم و بدنت را عبرت دیگران قرار میدهم. 

نام

پست الکترونیک

* کد امنیتی

تصویر کد امنیتی

* نظر

عید قربان
 
با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین
حاج احمد پـنــاهـیــان
 
زمان:
جمعه ۱۰ مرداد ۱۳۹۹ همراه با نماز مغرب
مکان:
انتهای خ شهیدان فاطمی (دورشهر)
مسجد امیرالمومنین(علیه السلام)
کلیه حقوق برای پایگاه اطلاع رسانی هیئت محبین اهل بیت علیهم السلام محفوظ است