دوشنبه ۹ آذر -۶۲۲ - ساعت ۰۰:۰۰

دشمن می خواهد با ایجاد ارعاب و تهدید، مردم را سست کند

بزرگداشت شهدای امنیت - 27 آبان 1401: دشمن می داند مردم با این اغتشاشات همراهی نمی کنند؛ می خواهد با ایجاد ارعاب و تهدید، مردم را سست کند. مردم با جهاد تبیین در این جبهه باقی می مانند. در بخش های مختلف باید کار کنیم. خسته نشویم، که دشمن خسته نمی شود. امروز روز زندگی عادی داشتن نیست! امروز روز ایثار و فداکاری و از خودگذشتگی است؛ مثل شهدا.

قصاص بازدارندگی ایجاد می کند

برای خدا، کشتن یک انسان برابر است با کشتن تمام انسانها. در برابر قتل نفس باید حرکتی بازدارنده وجود داشته باشد. وَمَنْ قُتِلَ مَظْلُومًا فَقَدْ جَعَلْنَا لِوَلِيِّهِ سُلْطَانًا(أسراء 33). کسیکه کشته می شود، اولیاء دم او باید به احقاق خون آن مظلوم کشته شده بپردازند. وَلَكُمْ فِي الْقِصَاصِ حَيَاةٌ يَا أُولِي الْأَلْبَابِ لَعَلَّكُمْ تَتَّقُونَ(بقره 179). قصاص بازدارندگی ایجاد می کند.

رهبرانقلاب در دیدار با دست اندرکاران کنگره بزرگداشت یادواره شهدای استان قم این آیه را تلاوت کردند: إِنَّ اللَّهَ اشْتَرَى مِنَ الْمُؤْمِنِينَ أَنْفُسَهُمْ وَأَمْوَالَهُمْ بِأَنَّ لَهُمُ الْجَنَّةَ. برخی جانشان انقدر ارزش پیدا می کند که خدای متعال بهشت را بهای جانشان قرار می دهد. يُقَاتِلُونَ فِي سَبِيلِ اللَّهِ فَيَقْتُلُونَ وَيُقْتَلُونَ(توبه 111). خداوند جان کسانی را به بهای بهشت می خرد، که در راه خدا می جنگند و می کُشند، و در این راه هم کشته می شوند. هم می کُشند و هم کشته می شوند؛ دوطرفه است. وقتی خدا از جنبه معنوی شهادت صحبت می کند، از جنبه مادی و ظاهری شهادت هم سخن می گوید.

هدف این شهدا از جهاد و مبارزه، جاری شدن حکم خدا در عالم است. کسیکه جانش را در مسیری می دهد که آن مسیر منتج به برقراری حکومت خدا در زمین می شود، به او شهید فی سبیل الله می گویند. دشمن چرا این شهدا را به قتل می رساند؟ چون هر کسی به هر نحوی منتسب به جمهوری اسلامی باشد، مورد غضب دشمن قرار می گیرد. این را دشمن رسما عنوان می کند.

 

دشمن با هرچیز متعلق به جمهوری اسلامی مخالف است

جمهوری اسلامی مدل آخرالزمانی حکومت پیغمبراکرم صلی الله علیه و آله است، که چهل سال توانسته روی پای خودش بایستد، و خیلی از تهدیدها و تحریم ها را پشت سر بگذارد. دشمن هر چیزی که تعلق به جمهوری اسلامی داشته باشد، از بین می برد. مسجد، قرآن، پرچم امام حسین علیه السلام، پرچم ایران، بسیجی، سپاهی، نیروی انتظامی، و هر چیزی که منتسب به جمهوری اسلامی باشد، دشمن با آن دشمنی می کند. شهید فی سبیل الله یعنی کسیکه در راه این حاکمیت الهی کشته می شود.

وَعْدًا عَلَيْهِ حَقًّا فِي التَّوْرَاةِ وَالْإِنْجِيلِ وَالْقُرْآنِ وَمَنْ أَوْفَى بِعَهْدِهِ مِنَ اللَّهِ فَاسْتَبْشِرُوا بِبَيْعِكُمُ الَّذِي بَايَعْتُمْ بِهِ وَذَلِكَ هُوَ الْفَوْزُ الْعَظِيمُ(توبه 111). شهادت وفا به عهدی است که خدا بر گردن ما نهاده. اگر کسی به این عهد عمل کند، به رستگاری بزرگ رسیده. اگر انسانی انقدر ارزشمند شد که خداوند مشتری وجود او شد، اگر چنین انسانی حق حیات از سلب شد و او را به قتل رساندند، وظیفه سایر مومنین است که با قاتلین او برخورد کنند و جلو ادامه این جریان و اتفاق را بگیرند. دیشب نخست وزیر اسبق رژیم صهیونیستی رسما از آشوبگران داخلی ایران حمایت کرد و آنها را تشویق کرد به جنگ با دیکتاتور. اصلاح طلبان هم همین حرف را تکرار می کنند، با ادبیاتی نرم تر. بجای دیکتاتور، از حکومت مستبدانه حرف می زنند. در طول این سالها مثل موریانه مغز و فکر جوانان را نسبت به حکمرانی اسلامی و ولی فقیه بدبین کردند. اعتماد مردم را به امام جامعه سلب می کنند.

برخی مردم متأسفانه عبدالحمید را بعنوان بزرگ خود قبول دارند. بتازگی خودش را امیرالمومنین هم خطاب می کند! زمانی که خاتمی در زمان ریاست جمهوری به منطقه سیستان رفت، یکی از مسئولین منطقه را از خودرو پیاده کرد، و عبدالحمید را جای او نشاند! از دهه هفتاد جریان اصلاحات عنصری مثل عبدالحمید را تقویت می کند، تا امروز اینگونه مقابل حاکمیت اسلامی می ایستد. دو پهلو صحبت می کند و موضع می گیرد. گاهی جمهوری اسلامی را تأیید می کند، و گاهی برعلیه حاکمیت اسلامی سخن می گوید و عمل می کند.

 

اغتشاشات امروز، نتیجه جدی نگرفتن فرمان جهاد تبیین

چهل و سه سال است ما با منافقین داریم می جنگیم، و این جنگ و مبارزه تا زمان ظهور هم ادامه خواهد داشت. جریان کفر و نفاق فعال است. کارکردن دشمن مثل کار کردن ما نیست، که هرگاه حال و وقت و تمایل داشته باشیم، برای انقلاب کار می کنیم! فرمان جهاد تبیین را جدی نگرفتیم. ضربه ای که رهبرانقلاب با بیانیه گام دوم به دشمن زد، خیلی محکم تر از ضربه ای بود که امروز دشمن به ما می زند. نقشه حکمرانی جهانی اسلام با جزئیات در این بیانیه آمده.

اگر ما نمی خواهیم به بیانیه گام دوم بپردازیم، و صرفا چند همایش بسنده کنیم، مشکل از ماست. سه سال بخاطر کرونا جهاد علمی را تعطیل کردیم. سه سال جهاد معنوی را تعطیل کردیم؛ حوزه علمیه را تعطیل کردیم؛ مسجدها را تعطیل کردیم. در دولت قبل جهاد اقتصادی تقریبا تعطیل بود. صندوق ارزی کشور را خالی کردند. دلار 3 هزار تومن به 30 هزار تومن برسد. چقدر تلاش کردند برای این اتفاق. مردم ما برای بار دوم هم به این دولت اعتماد کردند. چون جهاد تبیین نبود؛ مردم روشن نمی شدند.

جهاد استقلال هم در دولت گذشته جایگاهی نداشت. آقای امیرعبداللهی هم یکی یه نعل می زند و یکی به میخ. مذاکرات را دنبال کردند، همانطور که مسئولین دولت قبل می خواستند. نتیجه اش این شد که امروز اروپا هم زیر میز مذاکرات می زند. این حقیقت است، نه به گفته ظریف پیش بینی و منفی بینی آینده مذاکرات. مقابله با سبک زندگی غربی یکی دیگر از میدان های هفتگانه جهاد در بیانیه گام دوم است. اگر ما در این جبهه های جنگ وارد میدان مبارزه می شدیم، امروز وضعیت بهتری داشتیم.

 

دشمن می خواهد با ایجاد ارعاب و تهدید، مردم را سست کند

ضربه اول را در این جبهه اسلام زد. اما امام مسلمین در این میدان آنطور که باید همراهی نشد و تنها ماند، که دشمن با یک ویروس کرونا و جنگ بیوسایبرنتیک میدان را به نفع خود تغییر داد. اینکه گفته می شود حکمرانی شبکه ای، یعنی اتفاقی که امروز داریم می بینیم. فاز به فاز عملیات را دارند جلو می برند. امام مسلمین به این روشنی فرمان جهاد تبیین می دهند. امروز صرفا روز راهپیمایی و شعار دادن نیست. جهاد تبیین در تمام جنبه های زندگی لازم است.

زمانی که در ایام دوم خرداد راهپیمایی بود، بخاطر این بود که احکام مسلم اسلام توسط مسئولین دولت وقت زیر سوال بود. شهر قم آن زمان باید می ایستاد تا همه بدانند حوزه علمیه در پاسداری از احکام اسلام بیدار است. رهبرانقلاب گفتند مردم قم در این مدت درست پایداری کردند؛ راهشان درست بود. جبهه اصلاحات از مردم سالاری حرف می زد، و بعد می گفت این مردم هستند که دین را نمی خواهد. تکلیف آن روز فریاد مردم در خیابانها بود که بگویند مردم دین را می خواهند، و همین هم شد. امروز تکلیف ما راهپیایی صرفا نیست. دشمنی که فاز چهارم این عملیات یعنی حملات تروریستی را دامن می زند، با راهپیمایی ما کنار نمی نشیند. مردم به موقع در ایامی مثل سیزده آبان راهپیمایی میلیونی انجام می دهند، اما مسئله امنیتی با تقویت بسیج حل می شود. با مسلح کردن نیروی مقاومت بسیج مثل دهه شصت حل می شود. با عملیاتی کردن فرامین امام مسلمین توسیط نیروهای امنیتی و دفاعی ما درست می شود. با ضربات مهلک سپاه به عقبه جبهه منافقین حل می شود؛ پرورشگاه های تروریست در خارج از کشور باید نابود شود، که البته دارد انجام می شود.

دشمن می داند مردم با این اغتشاشات همراهی نمی کنند. می خواهد با ایجاد ارعاب و تهدید، مردم را سست کند. مردم با جهاد تبیین در این جبهه باقی می مانند. امروز روز حرف زدن با مردم است، نه حرف زدن مردم با دولت، مثل ایام اصلاحات. امروز روز ارتباط نفر به نفر با مردم و جوانان است.

 

جهاد تبیین یعنی به هر وسیله ای حقانیت نظام اسلامی را برای مردم ثابت کنیم

رهبرانقلاب در دیدار با دست اندرکاران کنگره بزرگداشت شهدای استان قم چقدر دقیق راجع به شهادت صحبت کردند؛ مثل همیشه. راجع به قم گفتند هم شهر قیام است و هم شهر اقامه. هم خودش قیام کرد، و هم دیگران را به قیام دعوت کرد. هم خودش مقاومت کرده، هم فرهنگ مقاومت را منطقه ای و جهانی کرده.

یکی از نکاتی که رهبرانقلاب تأکید کردند، پرداختن به شهدای زن بود، و بویژه شهدایی که در مجلس روضه به شهادت رسیده اند. سالهای سال است از مسئولین قم درخواست می کنیم برای احیای مقتل الشهدای فاطمیه. خدا کند مسئولین شهر دیگر متوجه شده باشند که کار کردن روی این موضوع و این مکان ضرورت دارد. به هر وسیله ای باید حقانیت نظام جمهوری اسلامی را برای مردم ثابت کنیم. جهاد تبیین یعنی این. برای اینکه هویت ما تغییر پیدا نکند. الان جنگ تغییر هویت است.

التَّائِبُونَ الْعَابِدُونَ الْحَامِدُونَ السَّائِحُونَ الرَّاكِعُونَ السَّاجِدُونَ الْآمِرُونَ بِالْمَعْرُوفِ وَالنَّاهُونَ عَنِ الْمُنْكَرِ وَالْحَافِظُونَ لِحُدُودِ اللَّهِ وَبَشِّرِ الْمُؤْمِنِينَ(توبه 112). هرکس می خواهد نظام جمهوری اسلامی را حفظ کند، باید جوانانی اینگونه تربیت کند و تحویل جامعه بدهد. امام زمان ارواحنا فداه چنین سربازانی می خواهد. در نسل امروز خیلی بیشتر از نسل دیروز چنین جوانانی تربیت می شوند و و جود دارند. تظاهرات جبهه مقابل را نگاه نکنیم، که با قدرت رسانه جوانب منفی جامعه را بزرگ نشان می دهد. اینطرف، ما بدنبال گزارش و اطلاع رسانی و تکثیر اقدامات مثبت نیستیم. خواسته یا ناخواسته نکات منفی را نشر می دهیم. این باعث مأیوس شدن جوانان می شود.

 

امروز روز زندگی عادی داشتن نیست!

آمریکا گفت ما اپوزوسیون داخلی ایران را مسلح کردیم. جنگ از این روشن تر؟ عربستان هم با تمام توان وارد شده. رسانه اش هم وسط میدان است. اینطرف هم که سیاست مسئولین مماشات است. آقای محسن رضایی امروز در تشییع جنازه شهدای ایذه گفت تروریست ها 24 ساعت قبل از این عملیات دوربین های مداربسته را با شلیک اسلحه از کار انداخته اند، و روز بعد هم مردم را به رگبار بستند! کاملا یک جنگ امنیتی و تروریستی. حجت الاسلام خطیب چقدر خوب گفت ما اینترنشنال را رسانه تروریست می دانیم. یک تصمیم درست. اگر سایر مسئولین همینطور محکم بایستند، طرف مقابل واقعا حرفی برای گفتن ندارد.

در این جنگ امنیتی، خدا با ماست. عده ای با حادثه شاهچراغ از جبهه مقابل جدا شدند. با هر جنایتی که دشمن انجام داد، عده ای از مردم حقیقت این افراد را می شناسند و از آنها دوری می جویند. دشمن هر مرحله از این عملیات را که انجام می دهد، با ترس و رعب و وحشت انجام می دهد. دشمن مرگ خود را دارد می بیند. روز به روز دارند ضعیف تر می شوند، و قطعا این ضعف بزودی کار آنها را تمام خواهد کرد.

کفه ترازو به نفع ما سنگین است، هرچند هزینه می دهیم و سینه مان پردرد است. باید وارد میدان شویم. در بخش های مختلف باید کار کنیم. خسته نشویم، که دشمن خسته نمی شود. امروز روز زندگی عادی داشتن نیست! امروز روز ایثار و فداکاری و از خودگذشتگی است. اینها فقط ویژگیهای شهدا نیست. پیام شهید زاهدلویی و سایر شهدا به ما این است. خون شهدا به ما حرکت و رشد و تعالی می آموزد. حضرت زهرا سلام الله علیها خسته و ناامید نشد. خانه به خانه مهاجر و انصار را به گرفتن حق امیرالمومنین علیه السلام دعوت می کرد.

نام

پست الکترونیک

* کد امنیتی

تصویر کد امنیتی

* نظر

مجالس شب های قدر
با سخنرانی و مناجات خوانی
حجت الاسلام و المسلمین
حاج احمد پـنــاهـیــان
زمان:
از یکشنبه تا پنج شنبه، از ساعت ۲۱:۳۰
(قرائت قرآن، بیان احکام، سخنرانی، عزاداری، دعای جوشن کبیر، قرآن به سر گرفتن)
مکان:
مصلی قدس قم
کلیه حقوق برای پایگاه اطلاع رسانی هیئت محبین اهل بیت علیهم السلام محفوظ است