چهارشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۴ - ساعت ۱۴:۱۸

سه پاسخ منطقی - قرآنی حجت الاسلام و المسلمین حاج احمد پناهیان به مصاحبه رئیس جمهور محترم مبنی بر باز شدن سفارت آمریکا در صورت عذرخواهی از ایران

اولا: مساله تعامل اسلام و کفر را امام و رهبر جامعه تعریف می کند؛ ثانیا: براساس چه اصلی می گویید که همیشه نمی تواند سفارت آمریکا بسته باشد؟ ثالثا: دعوای ما با آمریکا، خصومت شخصی بین دو کشور نیست؛ بحث بر سر حاکمیت خدا و حاکمیت شیطان است.

حجت الاسلام و المسلمین حاج احمد پناهیان در جلسات هفتگی «۲۲ آبان ۹۴» هیئت محبین اهل بیت (علیهم السلام) قم مطرح کردند:

آقای رئیس جمهور در مصاحبه با خبرنگار ایتالیایی می گویند:«آمریکا اگر عذرخواهی کند ما سفارت خانه ها را باز می­کنیم! تا همیشه که نمی تواند این دو تا سفارت خانه بسته باشد.»

۱- تصمیم گیری درباره تعامل اسلام و کفر در حوزه اختیارات رهبری است

اولا: مساله تعامل اسلام و کفر را امام و رهبر جامعه تعریف می کند نه اشخاص و دستگاه ها. شما نمی توانید جای رهبرِ انقلاب تصمیم بگیرید.

۲- براساس چه اصلی می گویید که همیشه نمی تواند سفارت آمریکا بسته باشد ؟!!

ثانیا: شما بر اساس چه اصلی می گویید که همیشه نمی تواند بسته باشد و می تواند رابطه یک روزی حسنه شود؟ این اصل از کجاست؟ مثلاً ما وقتی می گوییم تا همیشه که نباید باطل مسلط باشد، بر اساسِ اصل قرآن می گوییم «جاءَ الْحَقُّ وَ زَهَقَ الْباطِلُ إِنَّ الْباطِلَ كانَ زَهُوقاً»(الإسراء،81) نابودی باطل یک اصل است، شما بر اساس چه اصلی می گویید ؟
می گویند: «نمی شود که تا همیشه این رابطه اینطوری بماند!» چرا نمی شود؟ یک عمر است شب، شب بوده و روز هم روز بوده است، مگر نشده؟ تا قیامت همین طوری ست، دنیا همان طور یک شب دارد و یک روز. حقی دارد و باطلی؛ این چه حرف بی منطقی است که شما می زنید؟
بعد هم راهکار جلوی  پای طرف آمریکایی می گذارند! می گویند: «شما عذرخواهی کنید، بیایید این طرف! عذرخواهی کنید مسئله حل می شود و سفارتخانه ها باز می شود!» آنها که عذرخواهی نمی کنند؛ ولی حالا شما به چه امیدی این حرف را می زنید؟! نمی دانم واقعاً چه امیدی دارید! به چه چیز اینها می شود امید بست؟ یعنی شما چند درصد حسن نیت در آمریکا می بینید؟
همین الآن آمریکایی ها دارند جوانان شما را در سوریه می کشند، و مُثله می کنند. هنوز شما غرقِ تحریم های اقتصادی آمریکا هستید! اموالتان را دزدیده و به شما برنمی گرداند و بنا هم ندارد برگرداند، از جنایاتی هم که در طول این 60 سال تا حالا نسبت به ایرانِ شما صورت داده، از هیچ کدامش پشیمان نیست؛ قیافه حق به جانب هم می گیرد...!

۳- دعوای ما با آمریکا، خصومت شخصی نیست؛ بحث بر سر حاکمیت خدا و حاکمیت شیطان است

ثالثا: مگر مسئله ما با آمریکا مسئله دو تا کشور است؟ مگر دعوای ما با آمریکا سر ایران است؟ عراق و سوریه و لبنان و بحرین و این خط کشی ها چیست؟ اینها که بازی است، «إِنَّ هذِهِ أُمَّتُكُمْ أُمَّةً واحِدَةً»(الأنبياء:92) نگاه ما به دنیا، نگاه قرآنی است ، نگاه امتی است. همه مسلمان ها،یک امت و یک ملت هستند. ما با مرز ها چه کار داریم، وقتی آمریکا دارد با تمامیت امت اسلام مبارزه می کند، خنجرش تا دسته در حنجر اسلام فرو رفته است در منا هفت هزار قربانی دارد می گیرد چرا ما خصومت را شخصی کنیم؟
دعوای ما با استکبار و آمریکا به خاطر این است که او در جهت حاکمیت شیطان دارد کار می کند و من باید در جهت حاکمیت الله مبارزه کنم. دعوا بین حق و باطل است، دعوا بین انصار خدا با لشکر شیطان است، بحث بحثِ عمیقِ اعتقادی است.
فکر می کنند مبارزه ما با آمریکا یک بحث سیاسی است حالا بیاییم با یک معامله و گفتگو و زبان بازی سیاسی و یک عذرخواهی حل بشود! ما دعوای شخصی با آمریکا نداریم که از ما عذرخواهی کند در ایران ما بگوییم که باشد می بخشیم تو را. بله البته یک حسابِ شخصی داریم اما اساس مبارزه ما با آمریکا، اساس تفکر استکبارستیزی، این تقابلِ جبهه حق و باطل است.
امیرالمؤمنین به معاویه می فرماید: «معاویه تو که در ناز و نعمت بزرگ شدی، تو که یک کشیده برای اسلام نخوردی حالا آمدی مقابل اسلام قد عَلَم کردی به اسم توحید. معاویه شیطان راه تسری قدرتش را در درون تو ایجاد کرده است، تو شدی مبدأ حرکت شیطان. به وسیله تو به آرزوهایش رسیده است، شیطان در خون و روح تو جاری است.»«إِنَّكَ مُتْرَفٌ قَدْ أَخَذَ مِنْكَ الشَّيْطَانُ مَأْخَذَهُ فَجَرَى مِنْكَ مَجْرَى الدَّمِ فِي الْعُرُوقِ وَ لَسْتَ مِنْ أَئِمَّةِ هَذِهِ الْأُمَّةِ وَ لَا مِنْ رُعَاتِهَا»(شرح نهج البلاغه، ابن ابی الحدید، ج15، ص87)
چرا امیرالمؤمنین این طور حرف می زند با معاویه؟ یعنی آقای سیاستمدارِ ما، آقای مسئول ِما، آقای ملتِ ما با آمریکا باید اینطوری حرف بزنید. امروز نمی توانی این حرف ها را به آمریکا بگویی که شیطان به وسیله فرهنگ تو اعمال قدرت می کند؟
اگر معاویه و یزید زمان، آمریکا نیست؛ پس کیست؟ اگر آمریکاست پس اینکه اگر آمریکا عذرخواهی کند مسئله ما حل می شود این حرف یعنی چه؟ اگر حق و باطل است تکلیف ما جبهه حق در مقابل باطل مشخص شده است «الَّذينَ آمَنُوا يُقاتِلُونَ في‏ سَبيلِ اللَّهِ وَ الَّذينَ كَفَرُوا يُقاتِلُونَ في‏ سَبيلِ الطَّاغُوتِ فَقاتِلُوا أَوْلِياءَ الشَّيْطانِ إِنَّ كَيْدَ الشَّيْطانِ كانَ ضَعيفاً»(النساء،76)[كسانى كه ايمان دارند، در راه خدا پيكار مى‏كنند و آنها كه كافرند، در راه طاغوت [بت و افراد طغيانگر]. پس شما با ياران شيطان، پيكار كنيد! (و از آنها نهراسيد!) زيرا كه نقشه شيطان، (همانند قدرتش) ضعيف است.]
تکلیف ما با جبهه باطل معلوم است؛ شما تکلیف خودتان را معلوم کنید...

نام

پست الکترونیک

* کد امنیتی

تصویر کد امنیتی

* نظر

عید قربان
 
با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین
حاج احمد پـنــاهـیــان
 
زمان:
جمعه ۱۰ مرداد ۱۳۹۹ همراه با نماز مغرب
مکان:
انتهای خ شهیدان فاطمی (دورشهر)
مسجد امیرالمومنین(علیه السلام)
کلیه حقوق برای پایگاه اطلاع رسانی هیئت محبین اهل بیت علیهم السلام محفوظ است