• فاطمه زهرا(سلام الله علیها) تفضّل الهی

  گزیده سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین حاج احمد پناهیان در هیئت محبین اهل بیت علیهم السلام، مراسم جشن میلاد حضرت زهرا(سلام الله علیها)، 29 فروردین ماه 93، مقتل الشهدای فاطمیه

 • میلاد امام محمدباقر علیه السلام

  گزیده سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین حاج احمد پناهیان در هیئت محبین اهل بیت علیهم السلام، شب میلاد امام محمدباقر علیه السلام، 10 اردیبهشت ماه 93، مقتل الشهدای فاطمیه

 • چرا دیدگاه غالب رجال سیاسی از هر جناح با دیدگاههای رهبری فاصله دارد؟! - شب میلاد حضرت زهرا(س) - 21فروردین94

  شب میلاد حضرت زهرا(سلام الله علیها) - هیئت محبین اهل بیت (علیهم السلام) - 21فروردین 94 - قم - مقتل الشهداء فاطمیه(سلام الله علیها)
  حجت الاسلام والمسلمین حاج احمد پناهیان:
  چرا دیدگاه غالب رجال سیاسی از هر جناح با دیدگاههای رهبری فاصله دارد؟! تمسک به حبل الله؛ نتیجه زندگی فاطمی(سلام الله علیها)

 • ارجاع به ولایت در موارد تنازع، از شعبه های استقامت در دین است؛ این هنوز برای خواص حل نشده است! - 28فروردین94 - در آستانه میلاد امام محمد باقر(ع)

  حجت الاسلام والمسلمین حاج احمد پناهیان:
  ارجاع به ولایت در موارد تنازع، از شعبه های استقامت در دین است؛ استقامت در دین، تنها ایستادگی در هنگام مبارزه با امریکا یا عدم تسلیم در جنگ تحمیلی، تحریم‌ها، تهدیدها و امثالهم نیست! استقامت به این معنا برای عامّه است. عموم مردم نباید تسلیم شوند و نمی‌شوند. 36 سال است که جبهه کفر و ایمان را شناخته‌اند و ایستاد‌ه‌اند. در بخش عمومی و مسئله مردم مسئله حل‌شده است. اما در بحث خواص مسئله کامل حل نشده است. اینجا استقامت در دین مهم است.
  در آستانه میلاد امام محمد باقر(علیه السلام) - هیئت محبین اهل بیت (علیهم السلام) - 28 فروردین 94 - قم - مقتل الشهداء فاطمیه(سلام الله علیها)

 • شب میلاد امام جواد(ع) سه شنبه 8 اردیبهشت: فکرنکنید نسبت با اهل بیت(ع) به تنهایی به درد می خورد! محبت و ولایتی نفع داردکه منشأ آن عبودیت خدا باشد

  حجت الاسلام والمسلمین حاج احمد پناهیان:
  یک وقت فکر نکنید ولایت و نسبت با اهل بیت(ع) به تنهایی به دردتان می خورد! اگر معصیت خدا را بکنید، ولایت به دردتان نمی خورد. محبت و ولایتی نفع دارد که منشأ آن عبودیت خدا باشد...
  شب میلاد امام جواد(علیه السلام) - هیئت محبین اهل بیت (علیهم السلام) - 8 اردیبهشت 94 - قم - مقتل الشهداء فاطمیه(سلام الله علیها)

 • حتی از وعده های دروغین برجام هم در FATF خبری نیست!

  میلاد امام باقر(ع) ۲۰ مهر ۹۷: کسانیکه از FATF دفاع میکنند، از خوبی و عادلانه بودن آن سخن نمیگویند. چون خودشان هم میدانند اینگونه نیست. از دروغها و حرفهایی که در تصویب برجام گفته میشد، در FATF هم خبری نیست! کسی نمیگوید با امضای این سند مشکلات ما حل میشود.

 • شب میلاد امیرالمؤمنین(ع) 11 اردیبهشت 94: «ما می‌توانیم» یک شعار سیاسی نیست، یک شعار دینی است. ما می‌توانیم؛ چون با علی (علیه‌السلام) هستیم

  حجت الاسلام والمسلمین حاج احمد پناهیان:
  اگر ما شیعه علی بن ابیطالب (علیه‌السلام) باشیم یعنی «صاحب توفیق» هستیم. تمام این عرایض را تقدیم کردم که بگویم شما توفیق دارید! شیعه علی بن ابیطالب (علیه‌السلام) موفق است. کسی چشم‌اش را می‌بندد و می‌گوید: «جایی را نمی‌بینم!» خب چشم‌هایت را باز کن تا ببینی!
  «ما می‌توانیم» یک شعار سیاسی نیست، یک شعار دینی است. ما می‌توانیم چون با علی (علیه‌السلام) هستیم.
  شب میلاد امیرالمؤمنین(علیه السلام) - هیئت محبین اهل بیت (علیهم السلام) - 11 اردیبهشت 94 - قم - مقتل الشهداء فاطمیه(سلام الله علیها)

 • شب عیدمبعث-25اردیبهشت94: پیامبر اکرم(ص) باآن عظمت برای «تأسیس» و«تثبیت» اسلام هزینه شد؛باید آماده هزینه دادن برای «اقامه»این دین باعظمت باشیم

  حجت الاسلام والمسلمین حاج احمد پناهیان:
  پیامبر اکرم(صلی الله علیه و آله و سلم) با آن عظمت برای «تأسیس» و «تثبیت» اسلام هزینه شد؛ اما هنوز اسلام «اقامه» نشده است.
  باید آماده هزینه دادن برای «اقامه» این دین باعظمت باشیم.
  شب عید مبعث - هیئت محبین اهل بیت (علیهم السلام) - 25 اردیبهشت 94 - قم - مقتل الشهداء فاطمیه(سلام الله علیها)

 • شام ولادت امام حسین(ع) - اول خرداد 94: اعتماد کنندگان به استکبار، قتله امام حسین(ع) اند

  حجت الاسلام والمسلمین حاج احمد پناهیان:
  آنهایی امام حسین (علیه‌السلام) را کشتند که به کفر اعتماد کردند. کافر نبودند، به کفر اعتماد کردند. نه به بهانه هسته‌ای و نه به هیچ بهانه دیگری، نباید فضایی ایجاد شود که که باب اعتماد به جبهه کفر باز شود. چون اگر این اتفاق بیافتد، ما می‌شویم قاتل سیدالشهدا (علیه‌السلام)! ویژگی قاتلین سیدالشهدا (علیه‌السلام) این بود که به کفر اعتماد کردند.
  شام ولادت امام حسین(ع) - هیئت محبین اهل بیت (علیهم السلام) -اول خرداد 94 - قم - خیابان ساحلی - بین کوچه 13 و 15

 • روز نیمه شعبان - همایش شکوه میثاق - در حرم مطهر: «جاءَ الْحَقُّ وَ زَهَقَ الْباطِلُ»؛ شکر نعمت ولادت امام زمان(عج)، تلاش برای نابودی باطل است

  حجت الاسلام والمسلمین حاج احمد پناهیان؛ در همایش شکوه میثاق که در روز نیمه شعبان، با حضور جوانان و نوجوانان عاشورایی سراسر کشور و با مداحی حاج میثم مطیعی و حاج امیر عباسی در شبستان امام خمینی حرم مطهر حضرت معصومه(سلام الله علیها) برگزار شد:
  این جمعیت، به نمایندگی از جوانان عاشورایی کشور آمده اند که بگویند: امام زمان! ما آمده ایم یاران آخر الزمانی تو باشیم. ما آمده ایم شکر نعمت آمدنت را بجا بیاوریم. خدا با آمدنت به دنیا به همه عالم این آیه را نشان داد، در آسمانها این آیه را منادی قرائت کرد: «جاءَ الْحَقُّ وَ زَهَقَ الْباطِلُ» امام زمان! ما شکر نعمت ولادتت را در اقامه حق میدانیم؛ شکر نعمت ولادتت را در نابودی باطل میدانیم.

 • تحلیل حجت الاسلام حاج احمد پناهیان از فاجعه منا: ایجاد فاجعه منا برای به حاشیه بردن تجاوز اسرائیل به مسجدالاقصی و اختلاف افکنی بین دولتهای مسلمان

  حجت الاسلام والمسلمین حاج احمد پناهیان در مراسم میلاد امام هادی(علیه السلام) 6 مهرماه 1394: دو اتفاق پی در پی در بیت الله الحرام و منا دقیقاً چند روز بعد از کشتار بیت المقدس و قبله اول مسلمین اتفاق می افتد. چنان فاجعه ای در مکه رخ می دهد که دیگر مسجدالاقصی که قبله اول مسلمین است، به حاشیه می رود! اختلافاتی را هم که جریان داعش نتوانسته است در جهان اسلام ایجاد کند، در اثر فاجعه منا در جهان اسلام ایجاد می شود. رعب و وحشت تمام کشورهای اسلامی را فرا می گیرد... لذا رهبر معظم انقلاب فاجعه منا را محکوم می کنند، اما به جهان اسلام توصیه جنگ با آل سعود را نمی کنند؛ چون صهیونیست ها بیشترین سود را از این جنگ می برند...

 • وظیفه ما مبارزه با حزب شیطان و دستگیری از مومنین ضعیف است

  امام حسن عسکری(ع) فرمود مردم چند دسته اند: یک دسته با بصیرت اند، و خوب میفهمند، و به ریسمان ولایت متمسک اند، و در مسیر نجات قرار دارند. دسته دیگر از مردم امامشان را نمیشناسند. اینها با موج حرکت میکنند، و از خودشان اراده ای ندارند، و در مسائل روز جامعه به امامشان مراجعه نمیکنند. دسته سوم کسانی هستند که شیطان بر آنها مسلط است. وظیفه ما این است که در برابر دسته سوم با تمام وجود و قوا ایستادگی و مقابله کنیم و دسته دوم که جزو ضعفا هستند و با موج حرکت میکنند را راهنمایی کنیم تا اهل بصیرت شود. باید در مناجاتهایمان این توفیق را از خدا طلب کنیم.

 • چرا حضرت امام(ره) برای پیشبرد انقلاب با امریکا ملاقات و مذاکره نکرد؟ / اگر در محرومیتها و مکروهات پای حق ایستادیم میتوانیم راه زینب کبری(س) را ادامه دهیم

  رییس جمهور گفتند ما در کلیه مسایل جهانی باید از مذاکره و تعامل استفاده کنیم. این مذاکره و تعامل همه گره های کور را باز میکند! از رییس جمهور می پرسم آیا در سوریه مذاکره مسائل را حل کرد یا مبارزه و پیروزی رزمندگان در حلب؟ این صحبتهای رییس جمهور در دهه فجر چه معنایی دارد؟ امام کی با شاه و آمریکا مذاکره کرد؟! کی لبخند زد؟ اگر اهداف انقلاب را برای مردم بیان نمیکنیم، لااقل آنها را تحریف نکنیم. ما هنوز در بررسی نتیجه دادن یا ندادن برجام هستیم، آقای رییس جمهور پا را فراتر نهاده و پیام برجام را برای ما میخواند! و آنرا الگوی ما قرار میدهد.

 • کسی باید رییس جمهور شود که انقلاب اسلامی را در میدان نبرد جهانی تقویت کند

  الان وظایف امام جامعه با امت جابجا شده است! برخی حزب اللهی های ما میخواهند برای رهبری اولویت تعیین کنند، و ایشان را وادار به حمایت یا تایید کاندید مورد نظرشان کنند. اگر ما حول محور ولایت به وحدت نرسیم، چطور میخواهیم بین خودمان به توافق و اتحاد برسیم.

 • هشدار رهبر انقلاب: بدنبال چهره ها و رجال سیاسی نروید!

  مقام معظم رهبری در ترجمه حدیث لایعرف الحق بالرجال گفتند به چهره ها توجه نکنید و دنبال چهره ها نروید. گویا ایشان می دیدند که برخی حزب اللهی های ما بجای اتحاد حول محور ولایت، بدنبال رجال سیاسی می روند و راه تشتت و تفرقه را در پیش خواهند گرفت.

 • امام رضا(ع) از اندک فرصت در دستگاه مأمون برای گسترش معارف شیعی استفاده می کرد

  ولادت امام رضا(ع) - مردادماه 96: نزدیکی آمریکا به ما برای کنترل و رصدکردن ماست. اگر می بینیم دشمن به بهانه های مختلف علمی و اقتصادی قصد نفوذ در بین مردم و مسئولین و دانشجویان و حوزوی های ما دارند، بخاطر نزدیک شدن و کنترل کردن ماست. دشمن دارد از جهل مردم نسبت به اصول دینی سوء استفاده میکند. ما باید از فرصت حکومت اسلامی استفاده کنیم و با مردم ارتباط داشته باشیم و مردم را بیدار و آگاه کنیم.

 • عامل ناامنی: غفلت ما و هجوم بی‌رحمانه‌ی دشمنان

  عید قربان – 10 شهریور 96: ولایتمداری بدون امتحان و عمل محقق نمیشود. باید علم هیئتها را بلند کنیم. برای روشن شدن چراغ هیئتها باید زحمت بکشیم. چون هیئتها پرچمدار امر امامت و ولایت هستند. امامت در جامعه باید مورد توجه قرار بگیرد، و این وظیفه هیئتهاست. هرچقدر هیئتهای ما کمرنگ تر شود، جوانان ما به سمت دیگر مجالس کشیده میشوند. ما خودمان فقط نباید هیئتی باشیم، بلکه اطرافیانمان را هم باید به مجالس اهلبیت بیاوریم.

 • غدیر بیعت با امیرالمومنین(ع) در تمام جوانب زندگی است

  عید غدیر - 17 شهریور 96: امروز هزینه قدرتمندی جمهوری اسلامی را کشورهای اسلامی و مسلمانان اقصی نقاط جهان دارند پرداخت میکنند. لذا جمهوری اسلامی ایران اول از همه باید از مظلومین جهان دفاع کند، و علمای دین بزرگترین نقش را در این زمینه به عهده دارند.

 • حضرت معصومه(س) بانوی مجاهده و شهیده

  سالروز ورود حضرت معصومه(س) به قم - 24 آذر 96: خداوند نعمتهایی که به جماعتی داده از آنها نمی گیرد، مگر اینکه خودشان نعمت را از دست بدهند. ما اگر راه را از مسیر انقلاب کج کردیم و برویم به سمت 2030 آمریکایی و صهیونیستی، خدا ولایت را از ما می گیرد. مگر پای انقلاب پیامبر(ص) این همه شهید داده نشد؟ چرا خدا بعد از پیامبر(ص) نعمت ولایت را از آنها گرفت؟ چون خودشان نخواستند.

 • غدیر یعنی ولایت باید کانون همه توجهات باشد

  عیدغدیر 97/6/7: نمی شود ولایت امیرالمومنین(ع) را بپذیریم، اما پای امر ولایت فقیه نایستیم. اینطور خلاف نظر ولایت حرف زدن و عمل کردن توسط رییس جمهور تا کنون بی سابقه بوده است. نمایندگان مجلس باید نسبت به این موضوع از رییس جمهور سوال می پرسیدند.

 • خیلی ها نمی توانند عظمت بسیج را ببینند / آماده رویارویی نهایی با جریان نفاق هستیم

  همایش هفته بسیج 2 آذر 97: خیلی ها از اقتدار بسیج خوششان نمی آید و نمی توانند عظمت بسیج را ببینند. ما داریم جبهه نفاق را شناسایی میکنیم؛ نوبت به این جریان هم خواهد رسید. میگویند با ترامپ مذاکره کنیم؛ همانطور که در جنگ با مذاکره با صدام پیروز شدیم.

 • ماجرای غم انگیز پذیرش معاهدات بین المللی

  ورود حضرت معصومه(س) به قم - 9 آذر 97: کارشناس برنامه حال خوب میگوید خودارضایی سالم را باید به کودکان بیاموزیم! تیتر روزنامه ایران: تابوی آموزش جنسی به کودکان شکسته میشود! نفوذ تا کجا؟! ما پای کنوانسیونهای بین المللی نمی ایستیم چون از خدا میترسیم. شما این کنوانسیونها را اجرا میکنید چون از قدرتهای پوشالی غرب میترسید.

شهـادت حضرت معصـومه (سلام الله علیها) 
با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین
حاج احمد پـنــاهـیــان
زمان:
دوشنبه ۲۶ آذرماه از ساعت ۱۸:۳۰
(قرائت قرآن، احکام، سخنرانی، عزاداری)
مکان:
خ انقلاب(چهارمردان)، بعداز کوچه ۲۹
مقتل الشهداء فاطمیه(سلام الله علیها)
 
کلیه حقوق برای پایگاه اطلاع رسانی هیئت محبین اهل بیت علیهم السلام محفوظ است