جمعه ۱ آذر ۱۳۹۸ - ساعت ۱۳:۱۴

سریال بی پایان تهمت های رییس جمهور به ائمه هدی(ع)

میلاد پیامبراکرم(ص) وامام صادق(ع) - ۲۴ آبان ۹۸: رییس جمهور یکبار گفت خدا وعده داده صلح کنندگان را یاری کند!‌ بعد گفت امام حسین(ع) با عمرسعد مذاکره کرد. باز صلح امام حسن(ع) را رویه ثابت دانست. اخیرا هم گفته پیامبر(ص) با کفار عهد می بست و آنها عهد می شکستند، و باز با آنها پیمان می بست. حوزه علمیه هم حرکتی انجام نمی دهد!

جشن میلاد رسول اکرم صلی الله علیه و آله و سلم و امام صادق علیه السلام در هیئت محبین اهلبیت علیهم السلام قم جمعه ۲۴ آبان ۹۸ با سخنرانی حجت الاسلام احمد پناهیان در مقتل الشهدای فاطمیه سلام الله علیها برگزار شد.

سریال بی پایان تهمت های رییس جمهور به ائمه هدی

إِنَّ اللَّهَ اشْتَري‏ مِنَ الْمُؤْمِنينَ أَنْفُسَهُمْ وَ أَمْوالَهُمْ بِأَنَّ لَهُمُ الْجَنَّةَ يُقاتِلُونَ في‏ سَبيلِ اللَّهِ فَيَقْتُلُونَ وَ يُقْتَلُونَ وَعْداً عَلَيْهِ حَقًّا فِي التَّوْراةِ وَ الْإِنْجيلِ وَ الْقُرْآنِ وَ مَنْ أَوْفي‏ بِعَهْدِهِ مِنَ اللَّهِ فَاسْتَبْشِرُوا بِبَيْعِکُمُ الَّذي بايَعْتُمْ بِهِ وَ ذلِکَ هُوَ الْفَوْزُ الْعَظيمُ(توبه ۱۱۱). آیین و دین پیغمبر در مکه و مدینه که مهد نفاق و کفر و دشمنی و ظلم و جهالت بود، کسانی را تربیت کرده که خدا مشتری جانهای این افراد شد. چرا امروز ما باید همه چیزمان را برای اسلام بذل کنیم؟ چون این اسلام یکبار اثرش را در جامعه بشری نشان داده. عالم را عوض کرده. عالمی که بشر را به ادنی ترین درجات سقوط داده بود، به اعلی ترین درجات رساند. اسلام ارزشش را دارد که انسان جانش را در این راه فدا کند.

رییس جمهور هربار به مناسبتی به احکام دین و ساحت ائمه هدی اهانت میکند و افترا می بندد. یکبار گفت خداوند در قرآن وعده داده صلح کنندگان و گفتگوکنندگان با مستکبرین را یاری کند!‌ و آیه وَ لَيَنْصُرَنَّ اللَّهُ مَنْ يَنْصُرُهُ(حج ۴۰). را بیان کرد؛ در حالیکه این آیه دقیقا در مورد مجاهدین فی سبیل الله نازل شده. یعنی ۱۸۰ درجه تحریف کامل قرآن. بعد به امام حسین علیه السلام جفا کرد و گفت امام با عمرسعد مذاکره کرد. باز جریان صلح حدیبیه را یک روال عنوان کرد، و صلح امام حسن علیه السلام را یک رویه ثابت دانست. اخیرا هم گفته پیغمبراکرم صلی الله علیه وآله با کفار عهد می بست و آنها عهد می شکستند، و باز پیغمبر صلی الله علیه وآله با همین کفار عهد و پیمان دوباره می بست. حرفی بی پایه و بی دلیل و بدون مطالعه و کاملا مغرضانه. پیامبراکرم صلی الله علیه وآله بعد از عهدشکنی کفار مکه پس از صلح حدیبیه، حرکت کرد و مکه را فتح کرد! جنگ خندق هم پس از عهدشکنی یهودیان مدینه اتفاق افتاد.

جامعه ما بدرستی جایگاه رسول خدا صلی الله علیه وآله را نمی شناسد که کسی مثل رییس جمهور در تریبون رسمی به این جایگاه تهمت می بندد، و بعد هم اظهار پشیمانی نمیکند، و بر موضع اشتباهش باقی می ماند. حوزه علمیه هم حرکتی انجام نمی دهد. این حوزه همان حوزه ای است که چندسال قبل که دولت هلند تصاویر مستهجن برای پیغمبراکرم صلی الله علیه وآله کشید، هیچ حرکت خاصی انجام نداد. قرآن خدا تحریف میشود، کسی در حوزه فریاد نمیزند؛ حال رسول خدا صلی الله علیه وآله که جای خود دارد. چشم مردم به خواص است. وقتی خواص در امر بمعروف و نهی از منکر و تعمیق معارف اسلامی مردم اهمال کردند، این قبیل اهانت ها و تحریفها ادامه خواهد داشت. تُعَزِّرُوهُ وَتُوَقِّرُوهُ(فتح ۹). ما دستور داریم که جایگاه رسول خدا صلی الله علیه وآله را در جایگاهی که هست تعظیم و تقدیر و تقدیس کنیم.

 

همراهی با ائمه شرط دینداری

پیامبراکرم صلی الله علیه وآله در دوران رسالت خود با وجود کفر و شرک و نفاق و یهود معاند و با وجود همه مشکلات آغاز حکومت و تمدن اسلامی، توانست چنین انسانهایی تربیت کند: التَّائِبُونَ الْعَابِدُونَ الْحَامِدُونَ السَّائِحُونَ الرَّاکِعُونَ السَّاجِدُونَ الآمِرُونَ بِالْمَعْرُوفِ وَالنَّاهُونَ عَنِ الْمُنْکَرِ وَالْحَافِظُونَ لِحُدُودِ اللَّهِ وَبَشِّرِ الْمُؤْمِنِینَ(توبه ۱۱۲). دین و آیین رسول خدا صلی الله علیه وآله چنین انسانهایی را تربیت کرد. این سنت رسول خدا صلی الله علیه وآله که فرمود مبارزه و شمشیر است.

لَقَدْ تَابَ اللَّهُ عَلَى النَّبِیِّ وَالْمُهَاجِرِینَ وَالأنْصَارِ الَّذِینَ اتَّبَعُوهُ فِی سَاعَةِ الْعُسْرَةِ مِنْ بَعْدِ مَا کَادَ یَزِیغُ قُلُوبُ فَرِیقٍ مِنْهُمْ ثُمَّ تَابَ عَلَیْهِمْ إِنَّهُ بِهِمْ رَءُوفٌ رَحِیمٌ(توبه ۱۱۷). میفرماید من نصرتم را شامل حال پیغمبراکرم صلی الله علیه وآله و یارانش کردم؛ کسانیکه او را در سخت ترین شرایط و شدائد یاری و همراهی کردند. حتی برخی یاران پیغمبر صلی الله علیه وآله در شدائد و مشکلات دچار تردید شدند، اما چون پیغمبر صلی الله علیه وآله را یاری و همراهی میکردند، خدا هم آنان را ثابت قدم نگهداشت. اینها در زمان سختی پیامبر صلی الله علیه وآله را تنها نگذاشتند و ایشان را همراهی کردند، و خدا هم آنها را از ظلمت خارج و وارد نور و هدایت خودش کرد. پیغمبراکرم صلی الله علیه وآله بشر را از اطاعت و ولایت شیطان خارج و به ولایت و سرپرستی خدا وارد کند: إِنَّ الَّذِینَ یُبَایِعُونَکَ إِنَّمَا یُبَایِعُونَ اللَّهَ یَدُ اللَّهِ فَوْقَ أَیْدِیهِمْ(فتح ۱۰). پیغمبر صلی الله علیه وآله بشر را به جایی رساند که دست در دست خدا نهاد.

يا أَيُّهَا الَّذينَ آمَنُوا اتَّقُوا اللَّهَ وَ کُونُوا مَعَ الصَّادِقينَ(توبه ۱۱۹). میفرماید با ائمه علیهم السلام همراه باشید، چون ائمه در راه ایجاد حکومت و جامعه اسلامی مبارزه میکنند، و شما هم با ایشان در این راه همراه باشید. ما برای نصرت رسول خدا صلی الله علیه وآله و دین خدا باید با ائمه همراه و همقدم باشیم.

 

حمله رییس جمهور به جریان مبارزه با فساد، و سکوت خفت بار مجلس

مَا کَانَ لأهْلِ الْمَدِینَةِ وَمَنْ حَوْلَهُمْ مِنَ الأعْرَابِ أَنْ یَتَخَلَّفُوا عَنْ رَسُولِ اللَّهِ وَلا یَرْغَبُوا بِأَنْفُسِهِمْ عَنْ نَفْسِهِ ذَلِکَ بِأَنَّهُمْ لا یُصِیبُهُمْ ظَمَأٌ وَلا نَصَبٌ وَلا مَخْمَصَةٌ فِی سَبِیلِ اللَّهِ وَلا یَطَئُونَ مَوْطِئًا یَغِیظُ الْکُفَّارَ وَلا یَنَالُونَ مِنْ عَدُوٍّ نَیْلا إِلا کُتِبَ لَهُمْ بِهِ عَمَلٌ صَالِحٌ إِنَّ اللَّهَ لا یُضِیعُ أَجْرَ الْمُحْسِنِینَ(توبه ۱۲۰). مسلمین حق ندارند از امر رسول خدا صلی الله علیه وآله تخطی کنند و چیزی را بخواهند که در میل و خواسته رسول خدا صلی الله علیه وآله نیست. و در این راه گرسنگی و خستگی و ضعف متحمل شوند و دشمن را عصبانی کنند، بخاطر رسول خدا صلی الله علیه وآله. اگر در راه هدف رسول خدا صلی الله علیه وآله سختی و زجر کشیدیم و دشمن را عصبانی کردیم، ‌خداوند برای ما حسنه می نویسد، و الا حسنه نیست.

ما گاهی اوقات فقط صرفا از ویژگیهای شخصی و اخلاق شخصی پیامبر صلی الله علیه وآله سخن میگوییم و رد میشویم. پیامبر صلی الله علیه وآله فقط برای این امور شخصی مبعوث نشده. جای رسول خدا صلی الله علیه وآله این دنیا نیست. میلاد پیغمبراکرم صلی الله علیه وآله منت خدا بر ماست. باید قدر رسول خدا صلی الله علیه وآله را بشیناسیم و حرمت ایشان را حفظ کنیم. باید دهان کسی که به ساحت رسول خدا صلی الله علیه وآله اهانت میکند را خرد کنیم. اهانت به رسول خدا صلی الله علیه وآله جنگ با خداست. از کنار شکستن حرمت پیامبر صلی الله علیه وآله نباید بگذریم. سکوت حوزه لکه سیاهی بر پیشانی حوزه است که تا ابد باقی خواهد ماند. باید از حق رسول الله صلی الله علیه وآله دفاع کنیم.

مبارزه با فساد دستور آیین رسول خداست. رهبرانقلاب در بیانیه گام دوم انقلاب یکی از عرصه های جهاد را مبارزه با فساد عنوان کردند. دلهای بیدار مردم کشور درک کردند و در نظرسنجی ها تایید کردند که از روند کار قوه قضاییه در مبارزه با فساد رضایت دارند، اما رییس جمهور این مبارزه با فساد را فریب افکار عمومی عنوان میکند! در طول چهل ساله انقلاب این برخورد با جریان فساد بی نظیر است. چه کسی باید از قوه قضاییه و جریان مبارزه با فساد دفاع کند؟ مجلس کی میخواهد به وظایفش عمل کند؟‌ کدام قانون و عقل و شرع و وجدان به شما اجازه میدهد اینگونه به جریان مبارزه با فساد حمله کنید؟ از مبارزه با فساد عصبانی هستید، باشید؛ عصبانیت شما به مردم ربطی ندارد. اگر نمایندگان مجلس از شما سوال نمیکنند،‌ خودشان میدانند و قیامتشان؛ درس عبرتی میشود برای ما که نمایندگانی انتخاب کنیم که از حق نگذرند و نسبت به جولان باطل سکوت نکنند. اما چه کسی به شما اجازه میدهد به قوه قضاییه و احکام دین اینگونه حمله کنید؟‌ مَا هَذِهِ الْجُرْأَةُ عَلَی اللهِ وَ عَلَی رَسُولِه؟!

پس از سالها دل دردمند مردم التیامی پیدا کرده و بارقه امید در دلها نشسته؛ شما حق ندارید این امید مردم را بشکنید. نه قانون، نه عرف، نه شرع و نه عقلانیت هیچکدام به شما این اجازه را نمیدهد. البته مردم با این فضاسازیهای شما ناامید نخواهند شد. اما وظیفه ماست که از شما مطالبه کنیم. شما باید احقاق حق و ابطال باطل کنید. باید به سنت پیامبر صلی الله علیه وآله عمل کنید. نمیتوانید خلاف سنت رسول خدا صلی الله علیه وآله عمل کنید. نه خدا این اجازه را به شما داده نه امت؛ هرکس و در هر جایگاهی میخواهید باشید، به باورها و ایمان مردم باید احترام بگذارید. ایمان مردم و اتصالشان به محمد و آل محمد علیهم صلوات الله سرمایه امت است. حق دستبرد به این سرمایه را هیچکس ندارد.

 

داستان قابل تأمل خلقت نور نبی اکرم صلی الله علیه و آله

امیرالمومنین علیه السلام در روایتی مفصل در مورد خلقت نوری رسول خدا صلی الله علیه وآله اینگونه میفرمایند: خدا بود و دیگر هیچکس نبود. اولین چیزی که خداوند در عالم وجود خلق کرد، نور حبیبش محمد صلی الله علیه وآله بود، ۴۲۴ هزار سال قبل از خلقت آب و عرش و کرسی و آسمان و زمین و بهشت و جهنم و آدم و حوا.

نور رسول خدا صلی الله علیه وآله هزارسال مقابل خدا ایستاد و تسبیح خداوند را گفت و خداوند هم هزارسال به نور او نگاه میکرد و میگفت: تو هم مرادی و هم مرید، اگر تو نبودی افلاک را نمی آفریدم. هرکس دو را دوست بدارد من نیز او را دوست دارم، و هرکس با تو دشمنی کند با او دشمنم.

نور وجود پیغمبر صلی الله علیه وآله پس از هزارسال مرتفع شد و شعاعش همه هستی را فرا گرفت. و خداوند از این نور ۱۲ حجاب آفرید: حجاب قدرت، عظمت، عزت، هیبت، جبروت، رحمت، نبوت، کبریا، منزلت، رفعت، سعادت، و شفاعت. مسلمان باید با عزت و هیبت باشد،‌ مثل پیغمبراکرم صلی الله علیه وآله. هیبت از نور وجود نبی مکرم اسلام صلی الله علیه وآله آفریده شد. سپس خداوند به نور پیغمبر صلی الله علیه وآله دستور داد در حجاب قدرت وارد شود.

نور وجود مقدس پیغمبراکرم صلی الله علیه وآله ۱۲ هزارسال در حجاب قدرت بود و این ذکر را میگفت: سبحان العلی الاعلی. امیرالمومنین علیه السلام این روایت که ما از آن چیزی درک نمیکنیم را در بیان مقام رسول خدا صلی الله علیه وآله ذکر میکند، برای اینکه ما جایگاه رسول خدا صلی الله علیه وآله را بفهمیم، ‌و از دستوراتش سرپیچی نکنیم.

نور رسول خدا صلی الله علیه و آله ۱۱ هزارسال در حجاب عظمت ماند. ببینید نور رسول خدا صلی الله علیه وآله در این حجابها چه درجاتی پیدا کرد. عجیب نیست اگر با تولد ایشان طاق کسری فرو ریخت.۱۰ هزارسال در حجاب عزت باقی ماند.

امیرالمومنین علیه السلام میفرماید در هریک از این جایگاهها خداوند علومی قرار داد که جز خودش کسی اطلاع ندارد! جایگاه نبی مکرم اسلام صلی الله علیه وآله را ببینیم. با ورود پیامبر صلی الله علیه وآله به این دنیا، این رتبه های پیغمبر صلی الله علیه وآله که زائل نشد!

خدای متعال به نور پیامبر صلی الله علیه وآله دستور داد وارد این دریاهای عمیق شو. وقتی که دستور خدای متعال و اسلام تخلق به خلقیات رسول خداست، مثل شهدا کاری کنیم که این عظمتها از درون ما بجوشد، چون این صفات و عظمت ها وجود دارند. همه این عظمتها در وجود مقدس نبی خدا صلی الله علیه وآله متجلی است.

خداوند بعد از غور در این حجابها و دریاها و دریافت این همه عظمت، به نور پیامبر صلی الله علیه وآله فرمود ای دوست من و آقای انبیای من و اولین مخلوق من و آخرین رسول من، تو شفیع روز محشر هستی. آنگاه نور پیامبر صلی الله علیه وآله مقابل خداوند به سجده افتاد.

سپس سر از سجده برداشت و ۱۲۴ هزار قطره نور از این نور مطلق باریدن گرفت که خداوند از هر قطره پیامبری را در عالم آفرید. ما باید از اینکه تابع مکتب چنین پیغمبری هستیم افتخار کنیم. همه پیمبران قطره ای از قطرات بارش نور وجود اقدس نبی اکرم صلی الله علیه وآله هستند. دین را جدی بگیریم. رسول خدا صلی الله علیه وآله و حرمت و عظمت او را جدی بگیریم. قدر و جایگاه دستورات و رسالت او را جدی بگیریم. پیغمبر اکرم صلی الله علیه وآله یک پیغمبر بین سایر پیغمبران نبوده و نیست.

سپس این ۱۲۴ هزار قطره نور وقتی کامل شدند، ‌حول نور مقدس نبی اکرم صلی الله علیه وآله طواف کردند، و خدا را حمد و تسبیح میگفتند. سپس خداوند خطاب به نور انبیا فرمود: شما مرا میشناسید؟ نور پیغمبر صلی الله علیه وآله سبقت گرفت و گفت تو خدایی هستی که جز تو خدایی نیست، بزرگ همه بزرگان و مالک همه مالکان عالمی. خداوند به او فرمود تو برگزیده و دوست منی و بهترین خلق منی، و امت تو بهترین امت هستند که قیام خواهند کرد تا بشر را نجات دهید. ما میتوانیم از این اصل بگذریم؟ دنائت و رذالت و حقارت و خباثت است اگر کسی از این تکلیف پیغمبراکرم صلی الله علیه وآله و امتش بگذرد، ‌و بگوید نجات بشریت به من مربوط نیست. مرجع خودخوانده در قم درست میکنند که میگوید ما را چه به سیاست. پس اخرجت للناس چیست؟ كُنتُمْ خَيْرَ أُمَّةٍ أُخْرِجَتْ لِلنَّاسِ تَأْمُرُونَ بِالْمَعْرُوفِ وَتَنْهَوْنَ عَنِ الْمُنكَرِ وَتُؤْمِنُونَ بِاللَّهِ(آل عمران ۱۱۰). قرآن را هم قبول ندارید؟! سپس خداوند لوح و قلم و عرش و..... را یک به یک آفرید. قلم به نور پیغمبر صلی الله علیه وآله سلام کرد، و خدای متعال جواب قلم را داد:‌ قضا و قدرم را تا روز قیامت بنویس. سپس خداوند ملائک را آفرید. و سپس بهشت آفریده شد.

 

نسل جدید باید کار نیمه تمام نسل گذشته را تمام کند

این روایت را مرور کردیم، همینقدر که بفهمیم از درک چنین نوری عاجزیم؛، همینکه بفهمیم تمام هستی از طفیل نور نبی اکرم صلی الله علیه وآله است. همین باعث میشود به او و رسالت و مکتبش احترام بگذاریم. این کمترین اثر این روایت است. ما چرا انقلابی شدیم؟ بخاطر نصرت رسول خدا صلی الله علیه وآله و دینش. چرا ما سیاسی شدیم؟ بخاطر تحقق آرمان دین رسول خدا صلی الله علیه وآله. اینها را بداینم تا در این راه محکم و استوار باشیم؛ تا بخاطر متاع دنیا دین و عصمت و ولایت و نبوت را نفروشیم. چقدر پست و حقیرند کسانیکه بخاطر چندروز مسئولیت و قدرت، این عظمت و جلال را میفروشند.

یک ثمره دیگر مرور این روایت این است که باعث میشود از حق رسول خدا نگذریم، و بدانیم خدای متعال از حق رسولش نمیگذرد.

ثمره دیگر مرور این روایت قوت قلب یافتن است. وقتی خدای متعال رسولش را در چنین جایگاهی بیافریند و او را اینگونه تعالی بدهد، و بعد امر دین را به او بسپرد، تحقق آرمان دین این پیغمبر صلی الله علیه وآله قطعی است. امیدمان به تلالو خورشید ولایت عظمی صد برابر میشود. وَ نُرِيدُ أَنْ نَمُنَّ عَلَي الَّذِينَ اسْتُضْعِفُوا فِي الْأَرْضِ وَ نَجْعَلَهُمْ أَئِمَّه وَ نَجْعَلَهُمُ الْوارِثِينَ(قصص ۵). این وعده خداست. این امید حقیقی و قطعی است.

نوجوانان ما دقت کنید دستتان از معارف پر شود. شما باید چنین عظمتی را درک کنید. شمایید که برای این مأموریت عظیم پیامبراکرم صلی الله علیه وآله انتخاب شده اید. زندگی شما باید با زندگی ما گذشتگان متفاوت باشد. از زندگی ما درس بگیرید. به کم قانع نباشید. شما باید آرزوی پیغمبراکرم صلی الله علیه وآله را تحقق ببخشید. خوبیها و کمالات نسل گذشته را بگیرید، و خطاها و غفلتهای نسل گذشته را جبران کنید. جا پای نسل گذشته در حق بگذارید نه در باطل. ما نسل گذشته هنوز پیامبراکرم صلی الله علیه وآله را به دنیا معرفی نکرده ایم. شما نباید این قصور خدمت را داشته باشید. دنیا و ما فیها به این نمی ارزد که حتی یک ساعت را به غفلت بگذرانیم. وقتی وضعیت جامعه خودمان را می بینیم، متوجه میشویم خیلی جاها کوتاهی کرده ایم.

قُلْ إِنَّمَا أَعِظُكُم بِوَاحِدَةٍ أَن تَقُومُوا لِلَّهِ مَثْنَى وَ فُرَادَی(سبأ ۴۶). و فرادی. هریک از نوجوانان و جوانان ما مخاطب خاص این آیه هستند. این راه را باید حتی یکنفره طی کرد. در رساندن این انقلاب به مقصد نهایی اش، یعنی نابودی کامل کفر جهانی. قاتِلوهُمْ حَتّی‏ لاتَکونَ فِتْنَةٌ(انفال ۳۹). هدفی که رسول خدا صلی الله علیه وآله بخاطر همراهی نکردن امت موفق به آن نشد، را ما باید کامل کنیم. این وظیفه ماست. ارزش ما انقدر بالاست، و الا خدای متعال این پیغمبرش در چنین جایگاه رفیعی را برای هدایت ما به این دنیا نمیفرستاد. پیغمبراکرم صلی الله علیه وآله خیلی حق گردن انقلاب و امت ما دارند. نمونه اش همین نعمت ولایت فقیه است.

نام

پست الکترونیک

* کد امنیتی

تصویر کد امنیتی

* نظر

میلاد امام رضا(علیه السلام)
با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین
حاج احمد پـنــاهـیــان
زمان:
جمعه ۱۳ تیر، از نماز مغرب و عشاء
(قرائت قرآن، احکام، سخنرانی، مولودی خوانی)
مکان:
انتهای خیابان شهیدان فاطمی(دورشهر)
مسجد امیرالمومنین علیه السلام
کلیه حقوق برای پایگاه اطلاع رسانی هیئت محبین اهل بیت علیهم السلام محفوظ است