2019-11-22

آشوبهای اخیر یک جنگ امنیتی تمام عیار بود

ورود حضرت معصومه(س) به قم و هفته بسیج - ۱ آذر ۹۸: رهبرانقلاب دو سال قبل به بسیجیان گفتند نباید به دشمن مجال اعمال خصومت داده شود. ما این توصیه را انجام ندادیم؛ دشمن مجال فتنه پیدا کرد. ما بیشتر از این که دولت و مجلس را نقد کنیم، ‌خودمان را مواخذه میکنیم. ما باید طوری عمل کنیم که نفاق جرأت اظهار وجود پیدا نکند. باید خودمان را یک عنصر امنیتی تربیت کنیم.

جشن سالروز ورود حضرت معصومه سلام الله علیها به شهر قم و بزرگداشت هفته بسیج در هیئت محبین اهلبیت علیهم السلام قم جمعه 1 آذر ۹۸ با سخنرانی حجت الاسلام احمد پناهیان در مقتل الشهدای فاطمیه سلام الله علیها برگزار شد.

آشوبهای اخیر یک جنگ امنیتی تمام عیار بود

زمان جنگ جلسات قرآن در وجود شهدا وَجِلَتْ قُلُوبُهُمْ را به عینه میشد دید. اتصال روحی شهدا با آیات نور برقرار بود. این احساس عمیق درونی و قلبی قابل توضیح نیست، باید این شیرینی اتصال را چشید. اگر با قرآن انس بگیریم، قرآن انسان را هدایت میکند. امروز قرآن است که میتواند جامعه ما را نجات دهد.

توقع از نزدیکان بیشتر است. براحتی میشود علت حمایت رهبرانقلاب از اصل این مصوبه را فهمید. سران سه قوه در مهلکه ای افتاده بودند که هم قوا و هم نظام را تهدید میکرد. برای چندمین بار با تدبیر حیکمانه رهبرانقلاب، کلام امیرالمومنین علیه السلام که فرمود « إِنَّ فِي سُلْطَانِ اَللَّهِ عِصْمَةً لِأَمْرِكُمْ» تحقق یافت.

فَلَمَّا أَلْقَوْا قالَ مُوسي‏ ما جِئْتُمْ بِهِ السِّحْرُ إِنَّ اللَّهَ سَيُبْطِلُهُ إِنَّ اللَّهَ لا يُصْلِحُ عَمَلَ الْمُفْسِدينَ(یونس 81). حضرت موسی به فرعون گفت ساحران را بخوان تا هرچه دارند رو کنند. صحنه عجیبی هم شد. مثل ماجرای آشوب اخیر خودمان. برایان هوک گفت ما دو سال است به این اشرار آموزش داده ایم و تجهیزشان کرده ایم. وزارت اطلاعات باید در این رابطه پاسخ دهد؛ دوسال است آزادانه در خاک ایران فعالیت میکنند. وزارت ارتباطات باید پاسخ دهد، چون بخشی از آموزشهای این افراد از طریق فضای مجازی بوده. دو سال آموزش به این تعداد افراد در سطح چند هزار نفر، امر غیرقابل پذیرشی است. راه انداختن موج اجتماعی در این سطح کار مشکلی است. هماهنگی اینها با اعلام گرانی بنزین از طرف دولت هم بحث است، که چقدر دقیق و همزمان بود. حدود صد شهر همزمان آشوب شد. نیروی مسلح از لرستان عازم اطراف تهران کرده و عملیات تخریبی انجام داده، و موفق هم عمل کرده. این امر هماهنگی قبلی زیادی نیاز دارد. اینکه رهبرانقلاب گفتند جنگ امنیتی بود، واقعا همینطور بود.

اما چه شد که اینها شکست خوردند؟ خداوند در این آیات علت این امر را بیان میکند:‌ قالَ مُوسي‏ ما جِئْتُمْ بِهِ السِّحْرُ إِنَّ اللَّهَ سَيُبْطِلُهُ إِنَّ اللَّهَ لا يُصْلِحُ عَمَلَ الْمُفْسِدينَ. حضرت موسی فرمود هرچه سحر دارید بریزید، که خداوند تمام آنها را باطل خواهد کرد. آمریکا و صهیونیست هرچه زحمت میکشند، با یک حرکت بهم میریزد. زحمت دو ساله شان ناکام ماند.

 

رییس مجلس باید پاسخگو باشد

رهبرانقلاب دو سال قبل در دیدار با بسیج گفتند: نباید به دشمن مجال اعمال خصومت داده شود. ما این توصیه را انجام ندادیم؛ دشمن مجال پیدا کرد. رهبرانقلاب گفتند فشار اقتصادی، جنگ روانی، و مشکل امنیتی، سه محور راهبردی دشمن برای ایجاد فتنه در کشور است. جنگ روانی یک مصداقش این است که جوانان کشور به دارایی های خودشان بی اعتماد و ناامید شوند. در خصوص جنگ امنیتی هم سالهاست رهبرانقلاب بر توجه به این امر تاکید میکنند. ما باید خودمان را یک عنصر امنیتی تربیت کنیم. مسئولین ما که برای دشمن و آشوبگران باندزه کافی زمینه و بهانه درست میکنند! دشمن بازهم برخواهد گشت. ما بسیجی ها باید یک عنصر امنیتی باشیم. برای این امر هم اول باید ایمان قلبی مان را تقویت کنید،‌ و الا در معرکه کم می آوریم. مثل اوایل انقلاب که حضرت امام رحمت الله علیه گفتنند همه شما باید نیروی اطلاعاتی و امنیتی باشید.

إِنَّ اللَّهَ لا يُصْلِحُ عَمَلَ الْمُفْسِدينَ. حضرت موسی در جریان فتنه سحر و جادو، گفت خدا عمل مفسدین را اصلاح نمیکند. ضربه میزنند، زحمت ایجاد میکنند، اما نتیجه نمی گیرند. امسال هم مثل ماجرای ۹ دی مردم به میدان آمدند و این فتنه هم به سرانجام نرسید. وَ يُحِقُّ اللَّهُ الْحَقَّ بِکَلِماتِهِ وَ لَوْ کَرِهَ الْمُجْرِمُونَ(یونس 82). خداوند بوسیله کانونهای قدرتش حق را احقاق میکند. برخی فتنه را که می بینند زود سرخورده میشوند.

رهبرانقلاب اصل مصوبه گرانی بنزین را با اصرار تمام مسئولین پذیرفتند. نحوه اجرا هم که اینگونه بدون مشورت و هماهنگی انجام شد. یکی از کسانیکه جدی باید پاسخگو باشد رییس مجلس است. چرا این امر باید محرمانه می بود؟‌ رییس دفتر رییس جمهور میگوید ما طبق تصمیمی که گرفتیم، ‌مسئول تبلیغات و اطلاع رسانی به مردم صداوسیما بود؛ البته وزیر کشور به صداوسیما دستور محرمانه ماندن امر را داده بود! چرا باید این موضوع محرمانه باشد؟ چرا دشمنان باید خبر داشته باشند و سازماندهی نیروهایشان را انجام دهند، اما مردم بی خبر باشد؟ رییس مجلس فلسفه محرمانه ماندن این موضوع را توضیح دهد. ما از رییس جمهور که انتظاری نداریم. رویه ۶ ساله ایشان همیشه همین بوده. هیچگاه پاسخگو نبوده و نیستند.

حمایت از سران قوا تکلیف ماست، و الا مردم ما برخورد دیگری با این امر میکردند. تمامیت قوا را همه قبول دارند. اما اشخاص را نقد میکنیم. چون خودمان انتخابشان کرده ایم. ما اگر بخواهیم با دولت مبارزه کنیم، که میتوانیم. مگر قبلا در زمان طاغوت این کار را نکردیم؟! اما سوال و مطالبه و اعتراض حق مردم است. باید مردم توجیه شوند. مسئولین با رأی ملت بالا آمده اند؛ باید پاسخگو باشند. رهبرانقلاب هم از مردم مطالبه از مسئولین را خواستند.

وَ يُحِقُّ اللَّهُ الْحَقَّ بِکَلِماتِهِ وَ لَوْ کَرِهَ الْمُجْرِمُونَ. حق باید گفته شود، اگرچه مجرمین خوششان نیاید. آمریکا میگوید ما از این آشوبها در ایران خوشحالیم. ما باید کاری کنیم که مجرمینی مثل آمریکا و اسراییل از دست ما عصبانی شوند، نه خوشحال. حضرت معصومه سلام الله علیها همین کار را کرد؛ مأمون را با حرکت جهادی و مهاجرتش عصبانی کرد. و الا قافله ایشان غارت نمیشد، و کاروانیان به شهادت نمی رسیدند.

 

دشمن دو سال نیروهایش را آموزش داده؛ ما چکار کردیم؟!

رهبرانقلاب در جمع بسیجیان این آیه را قرائت کردند: وَ مَنْ أَرادَ الْآخِرَةَ وَ سَعي‏ لَها سَعْيَها وَ هُوَ مُؤْمِنٌ فَأُولئِکَ کانَ سَعْيُهُمْ مَشْکُوراً(اسراء 19). میفرماید هرکس برای تحقق آخرت خوب تلاش کند، خداوند به او پاداش خواهد داد. رهبرانقلاب مثال انقلاب اسلامی را زدند. انقلاب اسلامی میخواهد با زمینه سازی حکومت جهانی امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف دنیای مردم را در کنار آخرت آباد کند. بسیجی عنصر خط مقدم این انقلاب اسلامی است. این عنصر باید سعی و تلاش کند. بعد از این فتنه اتمام حجت شد. دشمن هرچه میگذرد فتنه اش سنگین تر و ابعاد مبارزه اش پیچیده تر میشود. باید در همه زمینه ها جهادی تلاش کنیم.

چرا باید اراذل و اوباش در شهرهای ما اینگونه جولان دهند؟ اینها برای این کارها آموزش دیده اند. در کازرون حوزه علمیه را براحتی اشغال کردند. پس طلبه ها چکار میکردند؟ حوزه علمیه کازرون مگر پایگاه بسیج ندارد؟ طلبه نمیتواند نیروی امنیتی نباشد. ما باید آماده باشیم. همه مساجد و پایگاهها و مدارس باید آماده باشند. دشمن دو سال نیروهایش را آموزش داده؛ ما چکار کردیم؟ باید تلاش کنیم.

حضرت معصومه سلام الله علیها یک دوشیزه است. جایگاه علمی اش بعد از معصوم بی نظیر است. اما حرکت میکند و به ایران می آید. ذره ای ترس و تردید در ایشان دیده نمیشود. بعد از حمله به کاروانشان، به قم آمدند. قم آن زمان یک پایگاه انقلابی بود. مأمون دستور داد امام رضا علیه السلام را از قم عبور ندهید. مأمون آن زمان از قم ترس داشت. امروز آشوبگران از قم ترس ندارند. در قم هم فتنه میکنند.

 

نباید دشمن مجال اعمال خصومت پیدا می کرد

اگر ما بسیجی ها حرف رهبرمان را عمل کرده بودیم کار به این جا نمیرسید. نباید دشمن مجال اعمال خصومت پیدا کند. ما مشغول زندگیمان هستیم، دشمن دو سال نیروهایش را آموزش داده و سازماندهی کرده. فَعَلَیْكُمْ بِقُمَّ، فَاِنَّهُ مَأوَی الْفاطِمِیِّینَ. حضرت زهرا سلام الله علیها پشت در فرمود ما هذه الجرأة على الله وعلى رسوله. ما بیشتر از این که دولت و مجلس را نقد کنیم، ‌خودمان را مواخذه میکنیم. ما باید طوری عمل کنیم که نفاق جرأت اظهار وجود پیدا نکند؛ مثل زمان رسول خدا صلی الله علیه وآله. دشمن از ما نمیترسد که اینگونه نیروهایش را سازماندهی و وارد عمل میکند. هیئتها و مسجدها و پایگاهها به خودشان بیایند. سوریه الان همین شهرهای ماست. قرآنها را در سطل ریخته اند، و آتش زده اند؛ ما هذه الجرأة على الله وعلى رسوله؟!

ما باید کاری کنیم که کسی به ساحت ولایت وارد نشود. اما برعکس شده؛ ولایت مدام سپر بلای مسئولین و مردم میشوند. ما به دستور رهبرانقلاب عمل نکردیم، دشمن مجال خصومت پیدا کرد. همه ما مسئولیم و باید پاسخگو باشیم. دشمن رصد میکند. اگر بین ما آمادگی امنیتی لازم را میدید، وارد این معرکه نمیشد.

از حضرت معصومه سلام الله علیها خیلی چیزها باید یاد بگیریم. در مقابل دستور امامش تأمل نکرد. سریع حرکت کرد. حوزه های علمیه در کنار درس و تقوا، باید نیروی امنیتی تربیت کنند. در کنار علم و تقوا و بصیرت و معنویت، حضرت معصومه سلام الله علیها دلی قوی داشت که در کانون دشمنی های آل عباس وارد شد، و شیعیان قم را تقویت کرد، و قم شد قم. بعد از شهادت امام رضا علیه السلام، شیعیان قم نیروهای مأمون را شکست دادند.

نام

پست الکترونیک

* کد امنیتی

تصویر کد امنیتی

* نظر

میلاد امام رضا(علیه السلام)
با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین
حاج احمد پـنــاهـیــان
زمان:
جمعه ۱۳ تیر، از نماز مغرب و عشاء
(قرائت قرآن، احکام، سخنرانی، مولودی خوانی)
مکان:
انتهای خیابان شهیدان فاطمی(دورشهر)
مسجد امیرالمومنین علیه السلام
کلیه حقوق برای پایگاه اطلاع رسانی هیئت محبین اهل بیت علیهم السلام محفوظ است