• ماه رمضان بهترین فرصت برای جلب رضایت خداست

  رییس جمهور ما مدعیست دولت سند ۲۰۳۰ را امضا نکرده. اگر امضا نکرده اید، چطور مفاد آنرا پیاده میکنید؟ چندین مورد حذف مواد درسی از یاد و نام شهدا و فرهنگ شهادت و ایثارگری صورت گرفته است. ماه رمضان باید ما را به شهدا و راه شهدا برساند. نه اینکه ما بیاییم در کتابهای کودکانمان نام و یاد شهدا را حذف کنیم تا مبادا فرزندان ما با شهدا و راهشان آشنا شوند.

 • رییس جمهور مهربانتر از خدا !

  در انتخابات اخیر خیلی از مردم بخاطر تذکرات و تاکیدات مقام معظم رهبری پای صندوق های رأی آمدند. همین حضور و تقوای اجتماعی بسیاری از فتنه ها را از سر مردم و نظام دفع میکند. چون مردم به دستور خدا به امام جامعه اعتماد کردند و به حرف و دستور او جامعه عمل پوشاندند.

 • کسانی که از جنگ فرار میکنند، دیگران را هم دچار عواقب میکنند

  در انتخابات اخیر آقای روحانی به بهانه رأی جمع کردن فضای کاذبی در جامعه بوجود آوردند که گویا اگر فلان کاندید انقلابی رأی بیاورد، سایه جنگ بر سرکشور خواهد بود. این پدیده ترس از جنگ اگر بین مردم فراگیر شود، انقلاب ما به خطر خواهد افتاد.

 • اشرافی گری و دنیاطلبی قدرت تشخیص را از انسان می گیرد

  کسانیکه دست از مبارزه میکشند تقوا ندارند، و کسانیکه تقوا نداشته باشند مسائل را نمی فهمند. این موضوع باید برای همه مردم ما جابیفتد. کسیکه دست از مبارزه میکشد، مسائل را درست درک و تحلیل نمیکند، و نمیتواند تدبیر جامعه اسلامی را درست برعهده بگیرد.

 • مومن از کار برای خدا خسته نمی شود

  رییس جمهور گفته باید دغدغه های رهبری را درباره سند 2030 دنبال کنیم. مقام معظم رهبری گفتند اصل سند 2030 و تصویب و اجرای آن غلط است و باید متوقف شود. اشکالات این سند اصولی است و با رفع چند بند آن مشکل این سند حل نمی شود. این سند سندی صد در صد آمریکایی است.

 • هیئت های ما با توده مردم رابطه خوبی ندارند

  یک عده که مدام به آقای قالیباف فشار می آوردند که برای اتحاد جبهه انقلابی از انتخابات کناره گیری کند، بعد از انتخابات و پیروز نشدن کاندید جبهه انقلابی آقای قالیباف را متهم کردند که چرا از انتخابات انصراف دادی و باعث شکست جبهه انقلابی در انتخابات شدی؟!

 • علامت مومن عطش یادگیری است

  در دوران دولت نهم و دهم بسیاری حزب اللهی ها آنقدر به خود و شرایط جامعه مطمئن بودند که حاضر به کارکردن و روشنگری بین مردم نبودند. مقام معظم رهبری یکی از 19 نقطه ضعف دولت دهم را غفلت در تباه شدن نسل جوان شمردند. نتیجه غفلت و کارنکردن در دوران دولت نهم و دهم، روی کارآمدن دولت غیرانقلابی بود.

 • امام خمینی(ره) استکبارستیزی را جهانی کرد

  شب نهم رمضان96(ارتحال امام خمینی(ره)) - امام خمینی(ره) اولین کاری که کرد این بود که اسلام را آنطور که باید و شاید معرفی کرد و نشان داد. اسلام را از متون و کتب دینی به سطح جامعه رساند و احکام اسلام را بصورت عملی در قالب حکومت ولایت فقیه پیاده کرد. ظهور اسلام اولین اتفاقی بود که امام(ره) رقم زد. ظهور اسلام ناب محمدی و عزتمند در برابر اسلام آمریکایی که ذلیل حکام ظلم و جور بود. اسلامی که حاضر به مبارزه با حاکم ظالم جائر نباشد و ولایت طاغوت را بپذیرد اسلام نیست.

 • کسانی که به قیام پانزده خرداد نمی پردازند دغدغه اسلام ندارند

  شب دهم رمضان96(شام وفات حضرت خدیجه(س) و سالگرد قیام پانزده خرداد) - وقتی دیگران احکام الهی را تکذیب میکنند، انقلابیون باید حرکت کنند و اسلام و انقلاب را تصدیق کنند. خدیجه(س) زمانی پیغمبر(ص) را تصدیق کرد که دیگران ایشان را تکذیب کردند. حضرت خدیجه(س) در جواب پیغمبر اکرم(ص) عرضه داشت: نعم و آمنت و صدقت و رضیت و سلمت. خدیجه(س) هم ایمان آورد و هم پیغمبر(ص) را یاری کرد، و هم به آنچه پیغمبر(ص) انجام میداد رضایت قلبی داشت.

 • برخی علما هنوز هم نسبت به جنایات آمریکا در کشورهای اسلامی سکوت کرده اند

  شب دوازدهم رمضان96 - جامعه ایمانی جامعه بخشنده ای است. وقتی می بیند مسلمانان جهان در مضیقه و تنگدستی هستند، به آنها کمک میکند. نسبت به مسلمانان کشورهای دیگر بی تفاوت نیست. از مال و جان خود برای آنها خرج میکند. برخی مسئولینی که به رهبری فشار می آورند به کشورهای اسلامی کمک نکنیم، خودشان از بیت المال ولخرجی هایی میکنند که نگو و نپرس.

 • دشمنان به ژست صلح طلبانه برخی مسئولین اندک توجهی نمی کنند

  شب سیزدهم رمضان 96 - خوش باوری به دشمن و ساده انگاری از زمان جنگ تحمیلی در برخی افراد و مسئولین وجود داشت و هنوز هم وجود دارد. ساده انگارانی که سال 67 قطعنامه را به حضرت امام(ره) تحمیل کردند، الان هم با همین ساده لوحی و اعتماد بی جا به دشمنان کشور را دچار هزینه میکنند. اینها گمان میکنند اگر در برخورد با دشمن لبخند بزنند، سایه جنگ از سر کشور برطرف خواهد شد.

 • گاهی لازم است جامعه ایمانی هزینه هایی بدهد، اما نباید باعث ناامیدی شود

  شب چهاردهم رمضان 96 - مومن خوش رو است و ظاهر متبسمی دارد. و ناراحتی و نگرانی های دینی و اخرویش در درونش است. بعضی ها که ریاکارند نگرانی و خوف از خدا و قیامت را در ظاهر و حرفهایشان نمایان میکنند. اما مومن اینطور نیست. در انتخابات اخیر بعضی حزب اللهی ها کار را تمام شده می دیدند، و چنان نگرانی در وجود و ظاهرشان موج میزد که به کل ناامید شده بودند.

 • شب قدر شب تفکر

  شب نوزدهم رمضان 96: اگر مردم و مسئولین ما آنطور که باید امام حق را یاری کنند و دشمن باطل را منکوب سازند، دعای ما در لیالی قدر استجاب می شود و امام عصر(عج) ظهور پیدا میکند. ما باید این تعهد را در شب قدر با خدای متعال در میان بگذاریم، و از ائمه هم استعانت بطلبیم که بتوانیم در یاری حق سهم داشته باشیم و وظیفه خود را در قبال دین خدا و امام حق انجام دهیم.

 • تبعیت نکردن از ولی حق شرایط سخت تری را بر مردم تحمیل خواهد کرد

  شب بیستم رمضان 96: مردم باید امیدشان از غیر خدا قطع شود، و بدانند که جز با احکام الهی خوشبخیتی دنیا و آخرت در انتظار آنها نخواهد بود. مسیر حق سختی دارد، اما سختی مسیر غیرحق خیلی بیشتر است. کشورهایی که به مدیریت غرب و آمریکا اعتماد کرده اند، اولین چیزی که از دست داده اند امنیت و استقلال و فرهنگشان است. استکبار از شما دست بر نمیدارد تا اینکه از دین خود دست بردارید و از دین و مرام آنها پیروی کنید. این تصریح قرآن است.

 • ایجاد بدعت در دین زمینه ساز فتنه است

  شب بیست و یکم رمضان 96: آقای روحانی در سازمان ملل گفت تنها راه برون رفت از همه مشکلات جهان صلح و سازش و گفتگو است. خدای متعال در آیه 40 سوره حج فرموده من صلح طلبان را یاری میکنم. امام باقر(ع) فرمود این آیه وقتی نازل شد که پیغمبر(س) برای اولین بار از ناحیه خدا دستور به جهاد و مبارزه با شمشیر یافت. این یعنی ایجاد بدعت در دین. بدعت در دین زمینه ساز فتنه است.

 • زخم تحریف عمیق تر از زخم شمشیر است

  شب بیست و دوم رمضان96: این بزرگترین خیانت به آرمان علی(ع) است که بگوییم باور علی(ع) این است امام جامعه با رأی مردم باید انتخاب شود. این همه آیه قرآن در باب ولایت را چه کنیم. کجای قرآن گفته به حرف مردم امام جامعه را انتخاب کنید. این ضربه از ضربت شمشیر بر فرق علی(ع) سخت تر است.

 • منزلت امامت خیلی بالاتر از این است که عقل مردم به آن برسد

  حضرت ابراهیم(ع) بعد از امتحانهای سنگین به درجه امامت نائل شد: وَ اِذِ ابْتَلى‏ اِبْراهیمَ رَبُّهُ بِکَلِماتٍ فَاَتَمَّهُنَّ قالَ اِنِّی جاعِلُکَ لِلنَّاسِ اِماماً/بقره 124. خداوند که درجه ایمان ابراهیم(ع) را میدانست، اما این امتحانات دشوار را برای او پیش آورد برای اینکه قدر و منزلت امامت برای ما مشخص شود.

 • در همه حوزه ها باید موشک جواب ترقه بازی باشد

  خداوند میفرماید امامان جامعه را ما انتخاب میکنیم، و آنها را هدایت هم میکنیم. یعنی خدا بعد از تعیین امام، او را تنها نمیگذارد، بلکه او را اداره میکند. اگر مردم رهبر انتخاب کنند، چه کسی او را هدایت و اداره میکند؟ امام جامعه از طرف خدا بسمت خیرات هدایت میشود.

 • حضرت امام(ره) بلندپروازی را در مردم ما نهادینه کرد

  حضرت امام(ره) هم خودش بلندپرواز بود و هم برای مردم این بلندپروازی را نهادینه و ماندگار کرد. در راهپیمایی روز قدس این سیل جمعیت در سراسر کشور جز به نابودی استکبار و اسراییل راضی نیست. این یعنی نهادینه شدن آرمان والای امام(ره) در بین همه اقشار مردم.

عید قربان
 
با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین
حاج احمد پـنــاهـیــان
 
زمان:
جمعه ۱۰ مرداد ۱۳۹۹ همراه با نماز مغرب
مکان:
انتهای خ شهیدان فاطمی (دورشهر)
مسجد امیرالمومنین(علیه السلام)
کلیه حقوق برای پایگاه اطلاع رسانی هیئت محبین اهل بیت علیهم السلام محفوظ است