ماه مبارک رمضان
شب های مناجات با خدا همراه با زمزمه دعای شریف ابوحمزه ثمالی
با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین
حاج احمد پـنــاهـیــان
زمان:
از جمعه ۵ خردادماه، از ساعت ۲۱:۳۰
(قرائت قرآن، بیان احکام، سخنرانی، مناجات)
مکان:
خ امامزاده ابراهیم، گلزار شهدا، و آستان مقدس
امامزاده ابراهیم(علیه السلام)

آخرین برنامه های هیئت

حضرت امام(ره) بلندپروازی را در مردم ما نهادینه کرد

حضرت امام(ره) هم خودش بلندپرواز بود و هم برای مردم این بلندپروازی را نهادینه و ماندگار کرد. در راهپیمایی روز قدس این سیل جمعیت در سراسر کشور جز به نابودی استکبار و اسراییل راضی نیست. این یعنی نهادینه شدن آرمان والای امام(ره) در بین همه اقشار مردم.

در همه حوزه ها باید موشک جواب ترقه بازی باشد

خداوند میفرماید امامان جامعه را ما انتخاب میکنیم، و آنها را هدایت هم میکنیم. یعنی خدا بعد از تعیین امام، او را تنها نمیگذارد، بلکه او را اداره میکند. اگر مردم رهبر انتخاب کنند، چه کسی او را هدایت و اداره میکند؟ امام جامعه از طرف خدا بسمت خیرات هدایت میشود.

منزلت امامت خیلی بالاتر از این است که عقل مردم به آن برسد

حضرت ابراهیم(ع) بعد از امتحانهای سنگین به درجه امامت نائل شد: وَ اِذِ ابْتَلى‏ اِبْراهیمَ رَبُّهُ بِکَلِماتٍ فَاَتَمَّهُنَّ قالَ اِنِّی جاعِلُکَ لِلنَّاسِ اِماماً/بقره 124. خداوند که درجه ایمان ابراهیم(ع) را میدانست، اما این امتحانات دشوار را برای او پیش آورد برای اینکه قدر و منزلت امامت برای ما مشخص شود.

زخم تحریف عمیق تر از زخم شمشیر است

شب بیست و دوم رمضان96: این بزرگترین خیانت به آرمان علی(ع) است که بگوییم باور علی(ع) این است امام جامعه با رأی مردم باید انتخاب شود. این همه آیه قرآن در باب ولایت را چه کنیم. کجای قرآن گفته به حرف مردم امام جامعه را انتخاب کنید. این ضربه از ضربت شمشیر بر فرق علی(ع) سخت تر است.

ایجاد بدعت در دین زمینه ساز فتنه است

شب بیست و یکم رمضان 96: آقای روحانی در سازمان ملل گفت تنها راه برون رفت از همه مشکلات جهان صلح و سازش و گفتگو است. خدای متعال در آیه 40 سوره حج فرموده من صلح طلبان را یاری میکنم. امام باقر(ع) فرمود این آیه وقتی نازل شد که پیغمبر(س) برای اولین بار از ناحیه خدا دستور به جهاد و مبارزه با شمشیر یافت. این یعنی ایجاد بدعت در دین. بدعت در دین زمینه ساز فتنه است.

تبعیت نکردن از ولی حق شرایط سخت تری را بر مردم تحمیل خواهد کرد

شب بیستم رمضان 96: مردم باید امیدشان از غیر خدا قطع شود، و بدانند که جز با احکام الهی خوشبخیتی دنیا و آخرت در انتظار آنها نخواهد بود. مسیر حق سختی دارد، اما سختی مسیر غیرحق خیلی بیشتر است. کشورهایی که به مدیریت غرب و آمریکا اعتماد کرده اند، اولین چیزی که از دست داده اند امنیت و استقلال و فرهنگشان است. استکبار از شما دست بر نمیدارد تا اینکه از دین خود دست بردارید و از دین و مرام آنها پیروی کنید. این تصریح قرآن است.

شب قدر شب تفکر

شب نوزدهم رمضان 96: اگر مردم و مسئولین ما آنطور که باید امام حق را یاری کنند و دشمن باطل را منکوب سازند، دعای ما در لیالی قدر استجاب می شود و امام عصر(عج) ظهور پیدا میکند. ما باید این تعهد را در شب قدر با خدای متعال در میان بگذاریم، و از ائمه هم استعانت بطلبیم که بتوانیم در یاری حق سهم داشته باشیم و وظیفه خود را در قبال دین خدا و امام حق انجام دهیم.

گاهی لازم است جامعه ایمانی هزینه هایی بدهد، اما نباید باعث ناامیدی شود

شب چهاردهم رمضان 96 - مومن خوش رو است و ظاهر متبسمی دارد. و ناراحتی و نگرانی های دینی و اخرویش در درونش است. بعضی ها که ریاکارند نگرانی و خوف از خدا و قیامت را در ظاهر و حرفهایشان نمایان میکنند. اما مومن اینطور نیست. در انتخابات اخیر بعضی حزب اللهی ها کار را تمام شده می دیدند، و چنان نگرانی در وجود و ظاهرشان موج میزد که به کل ناامید شده بودند.

هشدار | پادکست شب بیست و دوم ماه رمضان | حجت الاسلام والمسلمین احمد پناهیان | [05:07]

/portal/gallery/data/994/Ramazan96_SoundClip_Hoshdar_Panahian.mp3
۰۰:۰۰

روز قدس | پادکست شب بیست و هشتم ماه رمضان | حجت الاسلام والمسلمین احمد پناهیان | [02:21]

/portal/gallery/data/994/Ramezan96_SoundClip_RoozeQods_Panahian.mp3

سایه جنگ | پادکست شب دوم ماه رمضان | حجت الاسلام والمسلمین احمد پناهیان | [04:50]

/portal/gallery/data/994/Ramezan96_SoundClip_SayehJang_Panahian.mp3

عبور از میدان مین | ایام انتخابات(پادکست تقدیر از دکتر قالیباف) | اردیبهشت ماه ۱۳۹۶ | [۰۳:۵۸]

/portal/gallery/data/991/13960225_SoundClip_OboorAzMeydaneMin.mp3

فصل الخطاب | کلیپ صوتی میلاد امام سجاد علیه السلام | ۱۸ اردیبهشت۹۶ [05:19]

/portal/gallery/data/976/13960218_SoundClip_fasl al khetab.mp3
کلیه حقوق برای پایگاه اطلاع رسانی هیئت محبین اهل بیت علیهم السلام محفوظ است