چهارشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۹ - ساعت ۱۹:۳۶

تجمع مردم انقلابی قم در پاسخ به هتک حرمت قرآن کریم و رسول اعظم صلی الله علیه و آله در جوار بیت حضرت امام رحمه الله علیه

ما انتقام این اهانت ها را هم از کفر جهانی و هم از منافقین داخلی که زمینه این اقدامات را فراهم میکنند خواهیم گرفت؛ که خداوند فرمود اگر به ولی من توهین کنید به جنگ با من برخاسته اید و از شما انتقام خواهم گرفت!

📆 ۱۹ شهریور ۹۹  در جوار بیت حضرت امام رحمت الله علیه

جمعی از طلاب و دانشجویان بسیجی و مردم انقلابی قم در محکومیت اهانت های اخیر به ساحت مقدس پیامبراکرم صلی الله علیه و آله و قرآن کریم به همت بسیج دانشجوئی و طلاب و هیئت محبین اهل بیت علیهم السلام در جوار بیت امام خمینی رحمت الله علیه در قم تجمع کردند.
 

توطئه هماهنگ و توأمان آمریکا، اسرائیل و اروپای خبیث صهیونیستی

در این تجمع حجت الاسلام احمد پناهیان طی سخنانی گفت: مقام معظم رهبری صریحا تأکید کردند اروپا هم مثل آمریکا و اسرائیل است. در این روزها دیدیم حلقات زنجیره شوم توهین به قرآن و پیامبر اسلام، از کتاب آیات شیطانی گرفته تا آتش زدن و توهین به قرآن توسط یک کشیش مسیحی، و سپس چاپ تصاویر مستهجن توسط نشریه فرانسوی شارلی ابدو در سالهای پیش و انتشار مجدد این تصاویر، اینها همه حلقات پشت سرهم و توطئه هماهنگ و توأمان آمریکا، اسرائیل و اروپای خبیث صهیونیستی است.
 
وی خطاب به برخی مسئولین و روشنفکرنماهایی که در این محرم هم حیا نکردند و به ساحت قدس امام حسین علیه السلام باز هم جسارت کردند گفت: چشمانتان را باز کنید؛ این اروپا و مدینه فاضله شماست! قرآن را به آتش می کشد و پیامبراکرم صلی الله علیه و آله را هتک حرمت می کند.
 

هرکس به اولیاء من اهانت کند، به جنگ با من برخاسته است

مبلغ حوزه به کلام پیامبراکرم صلی الله علیه و آله اشاره کرد که از قول خدای متعال فرمود: «مَنْ أَهَانَ لِي وَلِيّاً فَقَدْ أَرْصَدَ لِمُحَارَبَتِي» هرکس به اولیاء من اهانت کند، به جنگ با من برخاسته است؛ و من از اهانت کننده به اولیائم انتقام می گیرم! ما مسلمانان و شیعیان بازوان انتقام خدا در این آخرالزمان هستیم.
وی با اشاره به آیه: يُرِيدُونَ أَنْ يُطْفِئُوا نُورَ اللَّهِ بِأَفْوَاهِهِمْ وَيَأْبَى اللَّهُ إِلَّا أَنْ يُتِمَّ نُورَهُ وَلَوْ كَرِهَ الْكَافِرُونَ(توبه: 9) گفت: مى‏ خواهند نور خدا را با سخنان خويش خاموش كنند، ولى خداوند چنین اجازه ای نمی دهد؛ تا اینکه نور خود را كامل كند، هر چند كافران را خوش نيايد.
 
حجت الاسلام احمد پناهیان به آیه 33 سوره مائده اشاره کرد: «إِنَّمَا جَزَاءُ الَّذِينَ يُحَارِبُونَ اللَّهَ وَرَسُولَهُ وَيَسْعَوْنَ فِي الْأَرْضِ فَسَادًا أَنْ يُقَتَّلُوا أَوْ يُصَلَّبُوا أَوْ تُقَطَّعَ أَيْدِيهِمْ وَأَرْجُلُهُمْ مِنْ خِلَافٍ أَوْ يُنْفَوْا مِنَ الْأَرْضِ ذَلِكَ لَهُمْ خِزْيٌ فِي الدُّنْيَا وَلَهُمْ فِي الْآخِرَةِ عَذَابٌ عَظِيمٌ» و گفت: کیفر آنان که با خدا و پیامبرش می جنگند، و در زمین به فساد و تباهی می کوشند، فقط این است که کشته شوند، یا به دارشان آویزند، یا دست راست و پای چپشان بریده شود، یا از وطن خود تبعیدشان کنند. این برای آنان رسوایی و خواری در دنیاست، و برای آنان در آخرت عذابی بزرگ است.
استاد حوزه در ادامه به آیه 9 سوره جاثیه اشاره کرد: وَإِذَا عَلِمَ مِنْ آيَاتِنَا شَيْئًا اتَّخَذَهَا هُزُوًا أُولَئِكَ لَهُمْ عَذَابٌ مُهِينٌ: و هنگامی که به چیزی از آیات ما آگاه می شود، آن را به مسخره گیرد؛ اینانند که برای آنان عذاب خوارکننده ای خواهد بود.
 

وعده قطعی عذاب الهی برای سخریه کنندگان و استهزاء کنندگان آیات خدا

رزمنده دفاع مقدس گفت: در طول 1400 سال گذشته همیشه عده ای سخریه کنندگان و استهزاء کنندگان آیات خدا بوده  هستند، اما وعده عذاب الهی قطعی است. پیغمبراکرم صلی الله علیه و آله فرمود: «طوبي لمن ادرك قائم اهل بيتي و هو مقتدٍ به قبل قيامه» (بحارالانوار، ج‏52، ص‏130): خوشا به حال آنان که قبل از قیام مهدی به او اقتدا می کنند. سید الشهدا علیه السلام غروب عاشورا فرمود: «یا وَلَدی یا عَلیّ وَاللهِ لا یَسْکُنُ دَمی حَتّی یَبْعَثَ اللهُ الْمَهدیَّ فَیَقْتُلَ عَلی دَمی مِنَ الْمُنافِقینَ الْکَفَرَةِ الْفَسَقَةِ سَبْعینَ اَلْفاً» (موسوعه کلمات امام حسین ص 371): ای فرزندم، به خدا قسم خون من از جوشش نمی افتد تا اینکه خداوند مهدی موعود(عجل الله تعالی فرجه الشریف) را برانگیزاند تا انتقام خون مرا از هفتاد هزار منافقین و فاسق بگیرد.
 
استاد حوزه گفت: چگونه است که امروز آمریکا و صهیونسیت زبون جلوی یک میلیارد و نیم مسلمان و منتقمان خون ثارالله این جنایت را می کنند؟ آنها قدرت شما را باور نکرده اند؛ همان قدرتی که در انقلاب اسلامی 3 ابرقدرت دنیا را به خاک مذلت کشاند؛ همان قدرتی که در دفاع مقدس 63 کشور را به خاک کشید؛ همان قدرت و نظام و امت اسلام و پیغمبر که در دفاع از حریم اهل بیت(ع) 170 کشور را به خاک مذلت کشاند! ای فرانسه و سوئد و نروژ! ای اروپا! ای کشورهای خودفروخته عربی و ای دولتهای صهیونسیت، همین قدرت تیر آخر را به تابوت شما و کفر جهانی خواهند زد: مرگ بر آمریکا.
 

منافقان نفوذی در آموزش و پرورش از عکس قرآن هم واهمه دارند

حجت الاسلام احمد پناهیان گفت: اینجا قم است؛ خاستگاه انقلاب که در روایات ما در آخر الزمان حجت بر اهل عالم خواهد بود: «سَيأتي زَمانٌ تكونُ بَلْدةُ قُمّ و أهلُها حُجّةً على الخلائقِ ، و ذلكَ في زمانِ غَيْبَةِ قائمِنا إلى ظُهورِهِ»؛ ای طلاب و دانشجویان بسیجی؛ ای رزمندگان جبهه معرفت و فدائیان رسول الله صلی الله علیه و آله؛ ما به آموزش و پرورشی که درس شهید حسین فهمیده را از کتابها حذف می کند اعتماد نداریم! این سخنان و آیات و روایات را سینه به سینه به کودکان و نوجوانان و جوانان ما برسانید. امروز به جایی رسیده اند که عکس قرآن را از کتاب درسی حذف می کنند! منافقان نفوذی در آموزش و پرورش از عکس قرآن هم واهمه دارند. اینها می ترسند در مدارس ما حسین فهمیده ها و شهید سلیمانی ها تربیت شوند که به امیری لشکر اسلام برسند: مرگ بر منافق.
 

این اهانتها به خاطر قدرتی است که امروز اسلام پیدا کرده است

وی افزود: اینها اشتباهات فردی و سلیقه ای نیست. اینجا محل ورود قوه قضائیه و قانون قهریه اسلام است. این منافقین و نفوذیها اگر می توانستند قرآن را هم به آتش می کشیدند. ما از اهل نفاق در همین ایران و همین قم آتش زدن قرآن را دیده ایم! امروز بدلیل اینکه در موضع ضعف قرار گرفته اند، مستقیم به خود قرآن حمله می کنند.
مبلغ حوزه گفت: مقام معظم رهبری فرمود این اهانتها به خاطر قدرتی است که امروز اسلام پیدا کرده است و از نفوذی که اسلام و قرآن و پیامبراکرم صلی الله علیه و آله در قلب اروپا و آمریکا و جای جای جهان پیدا کرده است می ترسند. نه فقط فرانسه و سوئد و نروژ و نشریه شارلی ابدو باید از قدرت اسلام بترسند، بلکه نفوذی های داخلی که حرمت حفظ نمی کنند و بستر را برای حرمت شکنی قرآن فراهم می کنند هم باید از قهر ملت قرآن بترسند: مرگ بر منافق.
 
وی گفت: حسین بن علی علیهما السلام با یک کلام پیامبراسلام صلی الله علیه و آله کربلا بپا کرد: «من رأى سلطانا جائرا مستحلّا لحرم اللّه؛ ناكثا لعهد اللّه؛ مخالفا لسنّة رسول اللّه؛ يعمل في عباد اللّه بالإثم و العدوان فلم يغيّر عليه بفعل و لا قول، كان حقّا على اللّه أن يدخله مدخله». هرکسی حاکمیتی باطل ببیند که حلال خدا را حرام می کند، عهد خدا را در مدیریت بر خلائق شکسته است، برای او ملاک و معیار قوانین غیر از قانون خدا است (مثل یونیسف و یونسکو و کدخدای دروغین جهان) و در حرف و عمل کاری انجام ندهد، خداوند او را در جایگاه همان سلاطین کفر وارد جهنم می کند!
 

چشمتان را باز کنید! 

حجت الاسلام احمد پناهیان در ادامه خطاب به مجمع مدرسین و محققین حوزه علمیه گفت: چشمتان را باز کنید! مگر امام حسین علیه السلام نفرمود «إِنَّما خَرجْتُ لِطَلَبِ إلاصلاحِ فی أُمَّةِ جَدّی»؛ به اصطلاح اندیشمند شما در عزای حسینی و مجلس امام حسین علیه السلام چرا باید بگوید حرکت اباعبدالله علیه السلام مبارزه و قیام نبوده و صرفاً فرار از بیعت با یزید بود! مگر امام حسین علیه السلام نفرمود «لا أُفِرُّ فِرارَ العَبيدِ»؟! امام حسین علیه السلام حرکت کرد از مدینه به مکه و از مکه به کوفه برای فرار یا برای قیام؟! به مسلم دستور داد که هجده هزار رزمنده آماده کند برای فرار یا برای قیام؟!
وی گفت: زمینه ساز و جبهه ساز این حرکت شوم جبهه کفر در توهین به اسلام و قرآن، جریان نفاق از همین قم است! اینها را بشناسید، که در عاشورای حسینی می گویند امام حسین علیه السلام ذلیلانه از بیعت با یزید فرار کرد و در فرار کشته شد! این یعنی شکستن حرمت سیدالشهدا علیه السلام و نادیده گرفتن حق رسول الله صلی الله علیه و آله. 
 
مبلغ حوزه افزود: اگر نمی دانید بدانید، قم شهر حسین بن علی علیهما السلام و حجت آخرالزمان است. این فریاد 213 هزار شهید دفاع مقدس و یک میلیارد و نیم مسلمان است؛ خائنین و منافقین بشنوید! ما سر سازش با صهیونیست و استکبار را نداریم. ما علاوه بر گرفتن انتقام خون شهدایمان از کفر و استکبار جهانی، انتقام این جنایت ها را هم از شما خواهیم گرفت، که خداوند به ما آموخت اگر به ولی من توهین کنید به جنگ با من برخاسته اید و از شما انتقام خواهم گرفت!
 

حداقل کاری که وزارت خارجه باید انجام بدهد

حجت الاسلام احمد پناهیان در ادامه خطاب به وزارت امور خارجه کشورمان گفت: مگر در قانون اساسی نیامده است که سیاستهای کلان را باید ولی فقیه تعیین کند؟ بیانات امام و رهبر معظم انقلاب را در مورد این توهین ها بخوانید. این چه جوابی بود که شما دادید؟! تمام مستمسک شما این بود که آزادی ادیان در قوانین بین المللی آمده و ما هم آزاد هستیم که قرآن داشته باشیم؟! این تمام دریافت شما از اسلام و قرآن است؟! «أرسل رسوله بالهدی و دین الحق لیظهره علی الدین کله»؛ البته ما از این دولت انتظار نداریم، اما این جایگاه امانت شهدا و امانت پیامبراعظم صلی الله علیه و آله است. به نصّ قرآن نگاه کنید و محکم و کوبنده جواب بدهید. حداقل کاری که وزارت خارجه باید انجام بدهد اخراج سفیر فرانسه، سوئد و نروژ است.
 

جوانان، هیئتی ها، حوزه های علمیه و مساجد ما به پا خواهند خواست

وی افزود: حضرت امام رحمت الله علیه که در کنار منزل ایشان هستیم سال 1332 این آیه قرآن را خواندند: «قُلْ إِنَّمَا أَعِظُكُمْ بِوَاحِدَةٍ أَنْ تَقُومُوا لِلَّهِ مَثْنَى وَفُرَادَى»؛ امام ما روزی انقلاب را آغاز کرد یک نفر بود، اما خدا او را نصرت بخشید؛ چون قیامش قیام محمدی صلی الله علیه و آله بود. جوانها، اینها را به نسل امروز انتقال بدهید. در خیلی از دروس حوزه به این مسائل پرداخته نمی شود. 
حجت الاسلام احمد پناهیان در پایان این تجمع گفت: در اثر توهین به رسول الله صلی الله علیه و آله، ملتهای مسلمان به پا خاستند. از امروز جوانان، هیئتی ها، حوزه های علمیه و مساجد ما به پا خواهند خواست؛ اگر در خواب غفلت نباشند! همین روزها بود که وقتی سر بریده امام حسین علیه السلام در کاخ یزید قرآن خواند، و با آن آیات اعجاز آور روح و جان اهل شام را به لرزه در آورد، یزید با چوب خیزران به لب و دندان قاری قرآن جسارت کرد و اینگونه به ساحت پیامبر صلی الله علیه و آله توهین کرد: «لعبت هاشم بالملک فلا خبرٌ جاء و لا وحی نزل»؛ اما خطبه طوفانی امام سجاد علیه السلام حیثیت یزید و یزیدیان را بر باد داد و دوباره نام پیغمبر اعظم صلی الله علیه و آله با عظمت بالای مأذنه ها رفت.
 
در پایان تجمع، بیانیه پایانی توسط نماینده بسیج دانشجویی و طلاب استان قم قرائت شد، و دانشجویان و طلاب و مردم انقلابی حاضر با این شعار مسلمانان در جنگ بدر: «نحن الذین بایعوا محمدا/ علی الجهاد ما بقینا ابدا» بار دیگر با پیامبراکرم صلی الله علیه و آله تجدید بیعت کردند، و در ماه محرم با سردادن شعار «لبیک یا حسین» آمادگی خود را برای جهاد در این راه و گرفتن انتقام از جریان نفاق و استکبار جهانی اعلام کردند، و ضمن محکومیت این اقدامات شنیع، اقدام سریع و قاطع این وزارتخانه را خواستار شدند.
 
 
برخی شعارهای سرداده شده در این تجمع:
 
شارلی جنایت می کند / مکرون حمایت می کند
***
کینه و دشمنی دنیای غرب / با اصل اسلام است و با مسلمان
با دست انتقام و قدرت حق / پاینده اسلام است و اصل قرآن
***
دو عامل اصلی این جنایت / رژیم صهیونیست و استکبار است
جوان انقلابی مسلمان / بر سر آمریکا چو ذوالفقار است
***
سکوت هر مسلمان / خیانت است به قرآن 
*** 
دروغ و مکر و خدعه / آزادی بیان است
موضع پَستِ مکرون / محکوم بی گمان است
*** 
نقشه شوم آمریکا و صهیون / در غرب آسیا نقش بر آب است
آرزوی سیطره بر این مکان / خواب و خیالی همچنان سراب ست
*** 
دشمنی اروپا / چون آمریکا عیان است
سازش با این دشمن / نقشه خائنان است
*** 
خون حسین بن علی می جوشد / دنیا علیه کفر می خروشد
*** 
خطوط قرمز ما / پیمبر و قرآن است
سوئد، نروژ، فرانسه / جولانگه شیطان است
*** 
این دشمنان کمر به فتنه بستند 
حرمت پیغمبر ما شکستند
*** 
هیهات منا الذله
مرگ بر آمریکا مرگ بر اسرائیل مرگ بر انگلیس
مرگ بر فرانسه مرگ بر منافق سازشکار

نام

پست الکترونیک

* کد امنیتی

تصویر کد امنیتی

* نظر

جشن میلاد
امام حسن عسکری علیه السلام
با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین
حاج احمد پـنــاهـیــان
زمان:
جمعه ۳۰ آبان بعد از نماز عشاء
(قرائت قرآن، احکام، سخنرانی، مداحی)
مکان:
مسجد مقدس جمکران
شبستان کربلا
کلیه حقوق برای پایگاه اطلاع رسانی هیئت محبین اهل بیت علیهم السلام محفوظ است