شنبه ۳ خرداد ۱۳۹۹ - ساعت ۱۶:۰۹

مبارزه با اسراییل جهاد فی سبیل الله است

جلسه بیست و هشتم رمضان ۹۹: اگر شما با اسراییل بجنگید، جهاد فی سبیل الله کرده اید. این جهاد برای تحقق حاکمیت حق در عالم است. بحث جنگ بین عرب و اسراییل نیست. هیچکس نمیتواند از زیر بار این مبارزه شانه خالی کند؛ بفرموده رهبرانقلاب واجب الهی و جهاد فی سبیل الله است. حالا آقایان دیگر این را تأیید میکنند یا نه،‌ مهم نیست. آیندگان درباره عملکرد ما قضاوت خواهند کرد.

در سالروز روز جهانی جهانی قدس جلسه بیست و هشتم ماه مبارک رمضان هیئت محبین اهلبیت(ع) جمعه ۲ خرداد ۹۹ در مجمتع یاوران مهدی(عج) قم با سخنرانی حجت الاسلام احمد پناهیان برگزار شد.

تشکیل حکومت جهانی اسلام برایمان دغدغه باشد

در صحبتهای روز قدس رهبرانقلاب بحث قدرت امت اسلام خیلی پررنگ بود. هم قدرت یافتن گروههای جهادی اسلامی بویژه جبهه مقاومت، و هم قدرتمند شدن دولتها و امتهای اسلامی. اللَّهَ اللَّهَ فِي الْجِهَادِ بِأَمْوَالِكُمْ وَ أَنْفُسِكُمْ وَ أَلْسِنَتِكُمْ فِي سَبِيلِ اللَّهِ. رهبرانقلاب در صحبتهای روز قدس اشاره کردند که درگیری فلسطینیان با صهیونیستها که مصداق تام و اتم جهاد فی سبیل الله است. امیرالمومنین علیه السلام میفرماید با مال و با جان و با زبانتان جهاد کنید. تشکیل حکومت جهانی اسلام برایمان دغدغه باشد. بعنوان یک تکلیف و وظیفه به آن نگاه کنیم. برای برقراری حکومت خدا بر روی زمین با مال و جان و زبانمان جهاد کنیم.

عَلَيْكُمْ بِالتَّوَاصُلِ وَ التَّبَاذُلِ. امیرالمومنین علیه السلام میفرماید متحد شوید و ایثار داشته باشید. بذل کردن یعنی برای برادران مومن هزینه کنیم و هیچ توقعی نداشته باشیم.  إِيَّاكُمْ وَ التَّدَابُرَ وَ التَّقَاطُعَ. صله بین مومنین را قطع نکنیم. هم بین مومنین و هم بین امت اسلامی و هم بین اقوام و فامیل.

لَا تَتْرُكُوا الْأَمْرَ بِالْمَعْرُوفِ وَ النَّهْيَ عَنِ الْمُنْكَرِ فَيُوَلَّى عَلَيْكُمْ شِرَارُكُمْ ثُمَّ تَدْعُونَ فَلَا يُسْتَجَابُ لَكُمْ. وقتی امر بمعروف ونهی از منکر ترک شد، اشرار بر شما مسلط میشوند و دیگر دعای شما مستجاب نمیشود. امر بمعروف و نهی از منکر در همه مراتب باید باشد، اما این امر بمعروف و نهی از منکر ناظر بر امر حاکمیت جامعه اسلامی است. كُنْتُمْ خَيْرَ أُمَّةٍ أُخْرِجَتْ لِلنَّاسِ تَأْمُرُونَ بِالْمَعْرُوفِ وَتَنْهَوْنَ عَنِ الْمُنْكَرِ وَتُؤْمِنُونَ بِاللَّهِ وَلَوْ آمَنَ أَهْلُ الْكِتَابِ لَكَانَ خَيْرًا لَهُمْ مِنْهُمُ الْمُؤْمِنُونَ وَأَكْثَرُهُمُ الْفَاسِقُونَ(آل عمران ۱۱۰). این امر بمعروف حد اعلای این فریضه است، که بِها تُقامُ الفَرائِض، یعنی امور بدست حاکم اسلامی و بدست امین الهی باشد. اگر امور بدست امام عادل و ولی فقیه در دوران غیبت نباشد، اشرار بر شما مسلط میشوند. ترک امر بمعروف یعنی ترک زندگی انقلابی. زندگی انقلابی یک پیشنهاد دارد و یک انتقاد. پیشنهادات معروف ها هستند، و انتقادات همان نهی از منکرها.

 

تشکیل اسراییل نتیجه ترک امر بمعروف و نهی از منکر امت اسلام

اثر قطعی و وضعی ترک امر بمعروف و نهی از منکر مسلط شدن اشرار است. هفتاد سال پیش اروپا این جرثومه فساد را در منطقه ایجاد کرد. هفتاد سال پیش مردم چطور زندگی میکردند، که پست ترین انسانها قدرت چنین حرکتی یافتند؟ امروز کار به جایی رسیده که همه دول اروپایی و آمریکایی اسیر صهیونیست شده اند. هفتاد سال قبل اسلام بین ملل و دول اسلامی مرده بود، که اسراییل فرصت تسلط بر فلسطین را یافت.

امروز بهاییت در کشور خیلی فعال است. براحتی عضوگیری میکنند. قدرت مالی دارند. شبکه مخوف صهیونیستی که از هفتاد سال پیش در قالب جریان بهاییت در کشور سازمان یافتند، براحتی در کشور دارند رشد میکنند. قبل از انقلاب صهیونست از یهودیهای ایران خواسته بود بهایی شوند.

هرکس میخواهد تاریخچه اسراییل را بداند، سخنرانی روز قدس رهبرانقلاب خیلی عالی بود. این نگاه و تحلیل باید بین مردم و جوانان ما گسترش پیدا کند. اسراییل به خودی خود چیزی نیست. یهودیان خیلی هم ترسو هستند: لَنْ يَضُرُّوكُمْ إِلَّا أَذًى وَإِنْ يُقَاتِلُوكُمْ يُوَلُّوكُمُ الْأَدْبَارَ ثُمَّ لَا يُنْصَرُونَ(آل عمران ۱۱۱). عقبه و پشتیبان ندارند. ذَلِكَ بِأَنَّهُمْ كَانُوا يَكْفُرُونَ بِآيَاتِ اللَّهِ وَيَقْتُلُونَ الْأَنْبِيَاءَ بِغَيْرِ حَقٍّ ذَلِكَ بِمَا عَصَوْا وَكَانُوا يَعْتَدُونَ(آل عمران ۱۱۲). پس در طول این هفتاد سال چطور انقدر تقویت شدند؟ به پشتوانه انگلستان، که اسراییل را بوجود آورد و حمایت و پشتیبانی کرد. هیچکس هم به انگلستان نمیگوید دشمن اصلی!‌ سفارتش هم در کشورمان فعال است. خودش مستقیم وارد نمیشود. این یعنی دشمنی. در فتنه ۹۸ سفیر انگلیس وسط درگیری ها بود. نمایندگان سفارت انگلستان در قم با برخی علما دیدار هم داشتند.

 

مبارزه با اسراییل جهاد فی سبیل الله است

خود یهودی ها فی نفسه چیزی نیستند؛ اما شبکه پشت صحنه که جریان صهیونیست را ایجاد کرده، همین شبکه مخوف استکبار جهانی است. اگر شما با اسراییل بجنگید، جهاد فی سبیل الله کرده اید. این جهاد برای تحقق حاکمیت حق در عالم است. بحث جنگ بین عرب و اسراییل نیست. هیچکس نمیتواند از زیر بار این مبارزه شانه خالی کند؛ واجب الهی و جهاد فی سبیل الله است. حالا آقایان دیگر این را تأیید میکنند یا نه،‌ مهم نیست.

رهبرانقلاب گفتند هدف از مبارزه آزادی همه سرزمین فلسطین و بازگشت همه فلسطینیان به کشور خویش است. این بخش صحبت رهبرانقلاب نفی مفاد معامله قرن است. رهبرانقلاب یک تنه بار یک امت را به دوش میکشند. آیندگان درباره عملکرد ما قضاوت میکنند. میگویند فلسطین مگر چقدر بود و اسراییل چقدر قدرت داشت که هفتاد سال جولان داد؟

وقتی در معامله قرن محدودیت لحاظ میکنند برای فلسطین جدید،‌ شما میتوانید با این محدودیت مبارزه کنید. و اگر پیروز شوی، تازه به شرایط فعلی برمیگردی. این شیوه و طراحی استکباری دشمن است. یعنی ملل اسلامی درگیر این شوند که آوارگان فلسطین باید به کشورشان برگردند. این یعنی پذیرش شرایط فعلی فلسطین؛ یعنی وجود اسراییل در این کشور پذیرفته است. رهبرانقلاب اصلا وارد این بازی دشمن نشدند. اما اگر شما گفتید هدف اول و آخر آزادی همه فلسطین و بازگشت همه آوارگان است، نقشه دشمن بی اثر میشود.

مجلس ما در طول این دو دوره ریاست آقای لاریجانی، در مسیر مبارزه با اسراییل و مقابله با معامله قرن هیچ کاری انجام نداد. در دوره همین مجلس معامله قرن مطرح شد. فقط مرگ بر اسراییل در مجلس گفتن که نشد مبارزه. باید با تصویب قوانین با اسراییل بجنگید. مأموریت دولت در سیاست خارجی را شما باید تعیین کنید. اصل بر مبارزه با استکبار است.

 

اعتماد به غرب و مجامع بین المللی وابسته ممنوع

رهبرانقلاب اشاره کردند محدود کردن مبارزه با اسراییل به درگیری یهود و عرب هم اشتباه است. این جهاد فی سبیل الله است. در برخی رویکردهای برخی سیاستمداران ما این نگاه بوده و هست. میگوید ما از فلسطین حمایت میکنیم، اما درگیری فلسطینیان با اسراییل مسئله داخلی است. خیر، درگیری با اسراییل جنگ حق و باطل است. گمان کردند با محدود کردن روز قدس، میتوانند روند رو به رشد توسعه جهاد مقاومت اسلامی را بگیرند. اثر این صحبت رهبرانقلاب برای جامعه جهانی اسلام، از راهپیمایی بیشتر بود. اگر جریانهای ارزشی بیدار باشند، با همین صحبتهای رهبرانقلاب، میتوانند به تاخت برای نابودی اسراییل در تمام زمینه ها پیش بروند. تب جهاد اگر در کشور داغ شود، موتور محرکه جامعه است؛ به جامعه حیات میدهد.

رهبرانقلاب باز تأکید کردند از اعتماد به دولتهای غربی و مجامع جهانی وابسته به آنها باید پرهیز کرد. در دولتهای گذشته و بخصوص دولت اخیر، ما چقدر دچار همین مشکل بودیم و هستیم. اعتماد به دولتهای غربی و مجامع وابسته به آنها ممنوع است. باید پرهیز کرد، نه فقط اعتماد نکرد. همین الان دکتر سریع القلم میگوید اقتصاد باید برون زا و وابسته به غرب باشد تا نجات پیدا کنیم. در کتابش نوشته در طول این سی سال ما به این خاطر پیشرفت نکردیم که وابسته به یک عقائد پوسیده هستیم. این تفکر دانشمند مطلوب رییس جمهور ماست!

رهبرانقلاب اشاره کردند جنگهای داخلی در کشورهای اسلامی ترفندهایی برای سرگرم کردن جبهه مقاومت است که از هدف اصلی یعنی نابودی اسراییل دور شوند. جبهه مقاومت باید مراقب باشد در عراق و سوریه و دیگر کشورها درگیر نشوند. هدفشان را فراموش نکنند، یعنی نابوید اسراییل. هدف حاج قاسم سلیمانی این بود.

نام

پست الکترونیک

* کد امنیتی

تصویر کد امنیتی

* نظر

جلسه هفتگی
با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین
حاج احمد پـنــاهـیــان
زمان:
جمعه ۲۰ تیرماه بعد از نماز عشاء
(قرائت قرآن، احکام، سخنرانی، عزاداری)
مکان:
خ انقلاب(چهارمردان)، بعداز کوچه ۲۹
مقتل الشهداء فاطمیه(سلام الله علیها)
کلیه حقوق برای پایگاه اطلاع رسانی هیئت محبین اهل بیت علیهم السلام محفوظ است