سه شنبه ۸ بهمن ۱۳۹۸ - ساعت ۱۸:۳۶

فریاد زنندگان سانحه هواپیما ایام دفاع مقدس کجا بودند؟!

شب دوم فاطمیه سوم(به روایت ۹۵روز) - ۵ بهمن ۹۸: در سانحه سقوط هواپیما سپاه برای خواباندن یک فتنه بزرگتر مسئولیت حادثه را بعهده گرفت، اما ما صبر میکنیم تا ابعاد این واقعه روشن شود. کسانیکه در این حادثه فضای مجازی و غیرمجازی را از فریادهایشان پر کردند، چرا هشت سال دفاع مقدس ساکت بودند؟ چرا نگفتند باید انتقام خون شهدایمان را از آمریکا بگیریم؟!

مراسم عزاداری شب دوم ایام فاطمیه سوم به روایت 95 روز هیئت محبین اهلبیت علیهم السلام قم شنبه 5 بهمن 98 با سخنرانی حجت الاسلام احمد پناهیان در مسجد مقدس جمکران برگزار شد.

فریادکنندگان سقوط هواپیما هشت سال دفاع مقدس کجا بودند؟!

رهبرانقلاب در خطبه های  نمازجمعه در مورد حادثه سقوط هواپیما حتی بحث خطای احتمالی را هم بیان نکردند. بله، سپاه برای خواباندن یک فتنه بزرگ تر مسئولیت این حادثه را بعهده گرفت، اما ما صبر میکنیم تا ابعاد این  واقعه روشن شود. ما داغدار خون بناحق ریخته کشته شدگانمان هستیم، طالب خونشان هم هستیم؛ اما کسانیکه در این حادثه فضای مجازی و غیرمجازی را از فریادهایشان پر کردند چه از مسئولین و چه غیرمسئول، اینها هشت سال دفاع مقدس کجا بودند؟ چرا آن زمان ساکت بودند؟ چرا نگفتند انتقام خون شهدایمان را از آمریکا بگیریم؟ هنوز هم میگویند ما نتتخاب شده ایم تا خشونت و دشمنی را کم کنیم. پس خون شهدایمان را چکار کنیم؟

مگر خدا از خون حضرت زهرا سلام الله علیها میگذرد؟ خدا از خون بناحق ریخته یک یک شهدا و مظلومین در طول تاریخ نمیگذرد. خدایی که میگوید اگر یک نفر کشته شود کما این که همه کشته شده اند. اگر خدا خواست حق فاطمه سلام الله علیها را مطالبه کند، از چه کسانی باید مطالبه کند؟ فقط از کسانیکه درب خانه را آتش زدند؟ مگر فقط این افراد معدود به فاطمه سلام الله علیها ظلم کردند؟ چرا وقتی زنهای مهاجر و انصار که به ملاقات حضرت زهرا سلام الله علیها آمدند و پرسیدند: کیفَ أَصْبَحْتِ مِنْ عِلَّتِک یا ابْنَةَ رَسُولِ اللَّهِ؟ حضرت در پاسخشان فرمود: فَحَمِدَتِ اللَّهَ وَ صَلَّتْ عَلَی أَبِیهَا (ص) ثُمَّ قَالَتْ: ستایش خداوند سبحان کرده بر پدرش درود فرستاد، و سپس گفت: أَصْبَحْتُ وَاللَّهِ عَائِفَةً لِدُنْیاکنَّ قَالِیةً لِرِجَالِکنَّ لَفَظْتُهُمْ بَعْدَ أَنْ عَجَمْتُهُمْ وَ شَنَأْتُهُمْ بَعْدَ أَنْ سَبَرْتُهُمْ فَقُبْحاً لِفُلُولِ الْحَدِّ وَ اللَّعِبِ بَعْدَ الْجِدِّ وَ قَرْعِ الصَّفَاةِ وَ صَدْعِ الْقَنَاةِ وَ خَطَلِ الْآرَاءِ وَ زَلَلِ الْأَهْوَاءِ وَ (بِئْسَ ما قَدَّمَتْ لَهُمْ أَنْفُسُهُمْ أَنْ سَخِطَ اللَّهُ عَلَیهِمْ وَ فِی الْعَذابِ هُمْ خالِدُونَ). فرمود امروز در حالی صبح کردم که از دنیای شما متنفرم. فقط کسانیکه درب خانه علی علیه السلام را آتش زدند به فاطمه سلام الله علیها ظلم نکردند. مردم مدینه همه انقلابی بودند. هیچکدامشان هیزم درب خانه علی علیه السلام نیاوردند. اما فاطمه سلام الله علیها فرمود من از مردان شما بیزارم. فرمود من مهاجر و انصار را مدتهاست امتحان کرده ام، و از چشم من افتاده اند و آنها را دور انداخته ام. فقط قضیه دیوار و در نیست. فرمود خدا بر آنها غضب کرده و در آتش جهنم مخلدند. هنوز فاطمه سلام الله علیها زنده است که اینگونه در مورد مهاجر و انصار سخن میگوید. خدا از مهاجر و انصار یعنی رزمندگان پای رکاب پیامبر صلی الله علیه وآله که نمیگذرد هیچ، تمام خشم و غضبش را هم به آنها دچار میکند.

لَا جَرَمَ لَقَدْ قَلَّدْتُهُمْ رِبْقَتَهَا وَ حَمَّلْتُهُمْ أَوْقَتَهَا وَ شَنَنْتُ عَلَیهِمْ غَارَهَا فَجَدْعاً وَ عَقْراً وَ بُعْداً لِلْقَوْمِ الظَّالِمِینَ. وَ زَلَلِ الْأَهْوَاءِ وَ خَطَلِ الْآرَاءِ. فرمود اینها آن همه مبارزه و مجاهدت را به بازی گرفتند بخاطر رأی و نظر غلطشان. مراقب باشیم گاهی با نظردادنمان جهنمی نشویم. خدا به سابقه و لاحقه ما نگاه نمیکند. فاطمه سلام الله علیها باید رأی و نظر مردم را عوض کند. این کار خیلی سختی است. امروز ما میخواهمی راه حضرت زهرا سلام الله عیها را ادامه دهیم؛ بسم الله، برویم رأی و نظر غلط مردم را عوض کنیم. فاطمه سلام الله علیها میخواست رأی و نظر مردم مدینه را عوض کند. رهبرانقلاب بی جهت بحث ایام الله را در این شرایط جامعه مطرح نکردند.

 

ذکر خدا یعنی توجه به قدرت خدا

امیرالمومنین علیه السلام فرمود: إِنَّ اَللَّهَ تَعَالَى جَعَلَ اَلذِّكْرَ جِلاءً لِلْقُلُوبِ تَسْمَعُ بِهِ بَعْدَ اَلْوَقْرَةِ وَ تُبْصِرُ بِهِ بَعْدَ اَلْغَشْوَةِ وَ تُقَادُ بِهِ بَعْدَ اَلْمُعَانَدَةِ. ذکر خدا قلب را جلا میدهد. این ذکر همان ذکری است که در سوره ابراهیم آمده: وَلَقَدْ أَرْسَلْنَا مُوسَى بِآيَاتِنَا أَنْ أَخْرِجْ قَوْمَكَ مِنَ الظُّلُمَاتِ إِلَى النُّورِ وَذَكِّرْهُمْ بِأَيَّامِ اللَّهِ إِنَّ فِي ذَلِكَ لَآيَاتٍ لِكُلِّ صَبَّارٍ شَكُورٍ(ابراهیم 5). این ذکر یعنی توجه دادن به قدرت الهی و نعمت ولایت. خیلی از مذهبی ها نمیتوانند این نعمت را ببینند. خیلی از پیشانی پینه بسته ها هشت سال جنگ حتی یکروز هم جبهه نرفتند. حتی دعای بعد از نماز برای رزمندگان اسلام هم در نمازجماعت حرم حضرت معصومه سلام الله عیها ممنوع بود! ذکر یعنی تو حواست به قدرت خدا باشد که این قدرت در نعمت ولایت تجلی پیدا میکند. توجه به این ذکر است که چشم دل انسان را بینا میکند. اگر کسی متذکر یوم الله نشد، انتظار نداشته باشید گوشش بشنود و چشمم ببیند. بَعْدَ اَلْغَشْوَةِ وَ تُقَادُ بِهِ بَعْدَ اَلْمُعَانَدَةِ. چنین کسی مطیع خدا نمیشود. فاطمه سلام الله علیها کشته شد تا همه متذکر این مقام باشند. یعنی جایگاه امامت و ولایت در هدایت جامعه. جرم فاطمه سلام الله علیها این بود که مردم راتذکر به این جایگاه ولایت میداد.

وَ شَرَحَ اَللَّهُ عَزَّتْ أَسْمَاؤُهُ فِي اَلْبُرْهَةِ بَعْدَ اَلْبُرْهَةِ وَ فِي أَزْمَانِ اَلْفَتَرَاتِ صُدُورَ عِبَادٍ. این ذکر به انسان شرح صدر میبخشد. هرچه به نایب امام زمان فشار بیاورید بلکه تسلیم آمریکا شود، تسلیم نمیشود. چون او همه بازیهای سیاسی را هیچ می بیند. سینه و شرح صدری که خدا به این شخص داده به هیچکس نداده. خدا به هادی امت شرح صدر میدهد، چون او اهل ذکر است. حاکمیت خدا را به مردم متذکر میشود.

نَاجَاهُمْ فِي قُلُوبِهِمْ. تو وقتی طلایه دار ولایت خدا شدی، خدا با تو درگوشی نجوا میکند. تعجب نکنید اگر علام حسن زاده میگوید این آقا بعد از تصدی ولایت و رهبری جامعه تمام مقامات سیر و سلوک عرفانی را جهشی سیر کرد. خدا کنج دل ولی اش می نشیند و با او حرف میزند. جوانان از خدا بخواهند مثل حضرت زهرا سلام الله علیها زندگی کنند، تا طعم نجوای خدا با قلبشان را بچشند.

 

حضرت امام(ره) دل مردم را به حقیقت اسلام روشن کرد

وَ كَلَّمَهُمْ فِي ذَاتِ عُقُولِهِمْ. خدا با کنه عقل او سخن میگوید. این عقل همانی است که فرمود العقل رسول الحق. تو تا قلبت به امامت مطمئن نشود مثل فاطمه سلام الله علیها نمیتوانی برای احقاق حق خدا و ولی و دین وارد میدان جهاد شوی. فَأَصْبَحُوا بِنُورِهِ يَقَظَةً فِي اَلْأَسْمَاعِ وَ اَلْأَبْصَارِ وَ اَلْأَفْئِدَةِ. خدا بواسطه نور این ذکر چشم و گوش و قلبش را بیدار و زنده میکند. برخی جلسه میگذارند و میگویند ما باید حدود اختیارات ولی فقیه را محدود کنیم، و چه کنیم و... وَذَكِّرْهُمْ بِأَيَّامِ اللَّه. مردم وقتی فریب اینها را نمیخورند که متذکر به ایام الله باشند. متذکر به منشأ تجلی قدرت خدا در جامعه، یعنی ولایت.

ذَكِّرُونَ بِأَيّامِ اَللّهِ. این آدمها که خدا با عمق عقل و قلبشان ارتباط برقرار میکند و چشم و قلب و گوششان باز میشود، میان جامعه می آیند و مردم را به ایام الله تذکر میدهند. مثل فاطمه سلام الله علیها که به مردم مدینه فرمود: اَنَسيتُمْ قَوْلَ رَسُولِ اللَّه صلي الله عليه وآله يَوْمَ غَديرِ خُمٍّ: مَنْ کُنْتُ مَوْلاه فَعَلِيٌّ مَوْلاه. یوم الله غدیر خم را به آنها متذکر شد. يُخَوِّفُونَ مَقَامَهُ بِمَنْزِلَةِ اَلْأَدِلَّةِ فِي اَلْقُلُوبِ. این افراد مردم را از جایگاه خدا میترسانند. اینها دلهای مردم را روشن میکنند، نه فقط ذهنشان را. حضرت امام رحمت الله علیه دل یک امت را به حقیقت اسلام روشن کرد.

فَمَنْ أَخَذَ اَلْقَصْدَ حَمِدُوا إِلَيْهِ اَلطَّرِيقَ وَ بَشَّرُوهُ بِالنَّجَاةِ وَ مَنْ أَخَذَ يَمِيناً وَ شِمَالاً لَزِمُوا إِلَيْهِ اَلطَّرِيقَ وَ حَذَّرُوهُ مِنَ اَلْهَلَكَةِ. اگر کسی راه را پیدا کرد و هدایت شد او را تشویق میکنند، و اگر کسی منحرف شد، راه را به او نشان میدهند و او را از هلاکت میترسانند. فاطمه سلام الله علیها هرشب و هر صبح در خانه مهاجر و انصار میرفت. نمیتواند مردم را به حال خودشان رها کند تا جهنمی شوند. لذا امیرالمومنین علیه السلام هم جلو فاطمه سلام الله علیها را نمیگرفت. امام سجاد علیه السلام هم در کوفه و شام جلو عمه اش زینب سلام الله علیها را نگرفت.

يَأْمُرُونَ بِالْمَعْرُوفِ وَ يَأْتَمِرُونَ بِهِ وَ يَنْهَوْنَ عَنِ اَلْمُنْكَرِ وَ يَتَنَاهَوْنَ عَنْهُ فَكَأَنَّمَا قَطَعُوا اَلدُّنْيَا إِلَى اَلْآخِرَةِ وَ هُمْ فِيهَا فَشَاهَدُوا مَا وَرَاءَ ذَلِكَ. این افراد امر بمعروف میکنند و خودشان هم به معروف عمل میکنند. نهی از منکر میکنند و خودشان هم منکر را انجام نمیدهند. حاکمیت کفر را نمی پذیرند و دیگران را هم دعوت به نپذیرفتن سلطه استکبار میکنند. اینها طوری زندگی میکنند و از دنیا دل میکنند که گویا آخرت را دارند می بینند.

 

نام

پست الکترونیک

* کد امنیتی

تصویر کد امنیتی

* نظر

عید قربان
 
با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین
حاج احمد پـنــاهـیــان
 
زمان:
جمعه ۱۰ مرداد ۱۳۹۹ همراه با نماز مغرب
مکان:
انتهای خ شهیدان فاطمی (دورشهر)
مسجد امیرالمومنین(علیه السلام)
کلیه حقوق برای پایگاه اطلاع رسانی هیئت محبین اهل بیت علیهم السلام محفوظ است