یکشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۶ - ساعت ۰۷:۲۹

ایجاد اختلاف و دودستگی نقشه دشمن است

ایام تخریب قبور ائمه بقیع(ع)-تیرماه۹۶: وقتی موضوعات حاشیه ای در سطح عمومی مطرح میشود و جای موضوعات اصلی را می گیرد و بین مردم اختلاف ایجاد میکند، دشمن از این دودستگی بهره برداری میکند. مراقب باشیم در زمین دشمن بازی نکنیم. رهبر انقلاب گفتند هرجا موضوع مذاکره با آمریکا مطرح شد، برای ایجاد دودستگی و اختلاف است. جواب شبهات و حرفهای اشتباه را باید بدهیم و روشنگری کنیم، اما ایجاد دودستگی و اختلاف اشتباه است.

در آستانه سالگرد تخریب قبور ائمه بقیع(ع) مراسم هفتگی هیئت محبین اهلبیت(ع) جمعه 9 تیرماه 96 با سخنرانی حجت الاسلام حاج احمد پناهیان در مقتل الشهدای فاطمیه(س) قم برگزار شد.

 

 

در زمین دشمن بازی نکنیم

جریان نفاق پدیده جدیدی نیست. نفاق در زمان همه ائمه وجود داشته. بعضی منافقین از اول ایمان نیاورده بودند و فقط برای حفظ جان و موقعیت خود ایمان ظاهری آوردند، اما در دل به دین خدا کافر بودند. بعضی ها ایمان آوردند، اما بعدها عهدشکنی کردند و دچار نفاق شدند. عده ای هم بواسطه اعمالشان دچار نفاق شدند. این سه دسته از منافقین در همه زمانها وجود داشته و دارند. ما باید نفاق را خوب بشناسیم و به مردم خوب بشناسیم. یکی از ویژگی های اساسی نفاق عهدشکنی آنهاست.

وقتی موضوعات فرعی و حاشیه ای در سطح عمومی مطرح میشود و جای موضوعات اصلی و اساسی را میگیرد، و بین مردم اختلاف ایجاد میکند، دشمن از این شرایط بهره برداری میکند. مراقب باشیم در زمین دشمن بازی نکنیم. رهبر انقلاب گفتند هرجا موضوع مذاکره با آمریکا مطرح شد، برای ایجاد دودستگی و اختلاف است. جواب شبهات و حرفهای اشتباه را باید بدهیم و روشنگری کنیم، اما ایجاد دودستگی و درگیری و اختلاف اشتباه است. در این نوع اختلافات حق شناخته نمیشود. اگر در یک خانواده بین پدر و ماد درگیری ایجاد شود، فرزندان در آن خانواده درست تربیت نمیشوند.

 

منافق را با شاخصه هایش باید شناخت نه از ظاهرش

وَ ما أَصابَکُمْ يَوْمَ الْتَقَي الْجَمْعانِ فَبِإِذْنِ اللَّهِ وَ لِيَعْلَمَ الْمُؤْمِنينَ6وَ لِيَعْلَمَ الَّذينَ نافَقُوا/آل عمران 166و167. خداوند میفرماید جریان درگیری و مبارزه حق و باطل برای این است که مومنین و منافقین مشخص و شناخته شوند. کفار و مشرکین شناخته شده هستند. امام حسن عسکری(ع) فرمود ان المومن نعرفه بسیماه و نعرف المنافق بمسیمه. مومنین و کفار با ظاهرشان شناخته میشوند، اما منافق را نمیتوان از ظاهرش تشخیص داد. منافق را با شاخصه هایش باید شناخت. قساوت قلب یکی از نشانه های نفاق است. منافق با خدا ارتباط و مناجات ندارد. خشکی چشم یکی دیگر از نشانه های نفاق است. اصرار به گناه هم نشانه نفاق است. اصرار بر دروغ نفاق آور است و یکی از نشانه های منافق است. حرص بر دنیا نشانه دیگر نفاق است. همه مظاهر حب دنیا نشانه نفاق است.

آزادی موصل در عراق خیلی موفقیت مهم و تاثیرگذاری است. عده ای در داخل میخواهند بی اعتنایی کنند به این جبهه مبارزه و مقاومت اسلامی در برابر کفار. رهبر انقلاب در جواب جریان نفاق که مبارزه در سوریه و سایر کشورها را زیر سوال میبرند دائما تذکر میدادند که اگر در سوریه جلو اینها را نگیریم، نبرد به داخل مرزهای ما میرسد. اقدامات تروریستی تهران یک نمونه آن بود.

 

کسانیکه دم از مذاکره میزنند خودشان هم می دانند راه حل مشکلات مذاکره نیست

 وَ قيلَ لَهُمْ تَعالَوْا قاتِلُوا في‏ سَبيلِ اللَّهِ أَوِ ادْفَعُوا قالُوا لَوْ نَعْلَمُ قِتالاً لاَتَّبَعْناکُمْ هُمْ لِلْکُفْرِ يَوْمَئِذٍ أَقْرَبُ مِنْهُمْ لِلْإيمانِ يَقُولُونَ بِأَفْواهِهِمْ ما لَيْسَ في‏ قُلُوبِهِمْ وَ اللَّهُ أَعْلَمُ بِما يَکْتُمُونَ/آل عمران 167. منافقین در جواب دستور خدا برای جنگ با کفار میگویند ما با اصل جنگیدن مشکلی نداریم، اما راه جنگیدن و مبارزه را بلد نیستیم. کسانیکه امروز میگویند برای حل مشکلات جهان با آمریکا مذاکره کنیم خودشان هم میدانند که راه حل مذاکره نیست، اما به دروغ این حرف را میزنند. چون عکس این موضع را قبلا به کرار از اینها شنیده و دیده ایم. وقتی سپاه و نیروهای مقاومت به موفقیتی میرسد، آنرا تایید میکنند. خداوند میفرماید آنها حرفی که بر زبانشان است با حرف دلشان متفاوت است، و خدا آنچه را پنهان میکنند میداند.

الَّذينَ قالُوا لِإِخْوانِهِمْ وَ قَعَدُوا لَوْ أَطاعُونا ما قُتِلُوا قُلْ فَادْرَؤُا عَنْ أَنْفُسِکُمُ الْمَوْتَ إِنْ کُنْتُمْ صادِقينَ/آل عمران 168. اینها به مومنین میگویند اگر شما به جنگ نمیرفتید ما تلفات نمیدادیم. امروز هم عده ای علنا جنگ در سوریه را زیر سوال میبرند و آن را هزینه اضافی برای کشور میخوانند. خداوند خطاب به این افراد میفرماید شما که جنگ نرفته اید میتوانید مرگ را از خودتان دور کنید؟ جریان نفاق عزم و اراده مردم برای مبارزه و مجاهده را کم میکند، و مردم را نسبت به جنگ با باطل دلسرد و مردد میکنند.

 

ایجاد اختلاف نقشه دشمن است

یکی دیگر از ویژگیهای منافقین این است که دروغ میگویند و خلف وعده میکنند: اذا عاهد غدر. به منافق نمیتوان اعتماد کرد. اذا خاصم فجر. منافق در دشمنی اش جنایت میکند. منافقین در دهه شصت چه جنایتهایی که انجام ندادند. اگر خون شهید بهشتی و یارانش نبود، هیچوقت نمیشد ریشه جریان نفاق را در کشور خشک کرد. جریان نفاق در دهه شصت خیلی عمیق بود و ریشه دوانده بود. کسی تصور نمیکرد به این راحتی جریان نفاق در کشور از بین برود. خون شهید بهشتی چنین اثری داشت. جریان نفاق براحتی قابل شناخته شدن نیست.

نبرد با منافقین یکی از نشانه های آخرالزمان است. الان چهره نفاق برای جهان اسلام دارد شناخته میشود. خیلی از رزمندگان در عراق و سوریه اهل تسنن هستند. امروز شیعه و سنی باهم در برابر داعش دارند میجنگند. جریان مبارزه با نفاق باید بصورت گسترده و در همه زمینه ها انجام بگیرد. البته این مبارزه باید با ادبیات وحدت آفرین باشد، یعنی ملایم و نرم اما محکم، نه با ادبیات اختلاف افکن. ایجاد اختلاف نقشه دشمن است.

 

نام

پست الکترونیک

* کد امنیتی

تصویر کد امنیتی

* نظر

نظرات کاربران

یکشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۶ - ساعت ۰۷:۵۶

با سلام و خسته نباشید. تشکر و سپاس به دوستان به جهت بروز بودن سخنرانی و بارگزاری مطالب در سایت. انشاله همیشه و در همه سرفصل های سایت بروز و روزانه مطالب و آیتم ها بارگزاری شوند. باتشکر.

میلاد امیرالمؤمنین علیهم السلام
با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین
حاج احمد پـنــاهـیــان
زمان:
چهارشنبه ۶ اسفندماه از ساعت ۱۸:۳۰
(قرائت قرآن، احکام، سخنرانی، مدیحه سرائی)
مکان:
مسجد مقدس جمکران
شبستان کربلا
کلیه حقوق برای پایگاه اطلاع رسانی هیئت محبین اهل بیت علیهم السلام محفوظ است