شنبه ۳ دی ۱۴۰۱ - ساعت ۰۰:۲۱

نشریه شارلی ابدو، از توهین به رسول خدا تا رهبرانقلاب!

شب اول فاطمیه سوم(به روایت 95روز) - 2 دی 1401: نشریه شارلی ابدو مسابقه جهانی گذاشته، هرکس می تواند کاریکاتور مستهجن برای رهبر ایران بکشد. همان نشریه صهیونیستی که چند نوبت به پیغمبراکرم اهانت کرد، رهبر ما را هم مورد استهزاء قرار می دهد. برخی هنوز نفهمیده اند رهبر ما راه پیغمبر را می رود؟! چرا رگ گردن انقلابی های ما بخاطر این توهین ها بیرون نمی زند؟!

مراسم عزاداری اولین شب ایام فاطمیه سوم (به روایت 95روز) جمعه 2 دیماه 1401 در هیئت محبین اهلبیت (علیهم السلام) قم در مسجدالنبی(صلی الله علیه و آله) برگزار شد.

می گویند مشکل حضرت زهرا عده ای منافق بودند؛ خدا لعنتشان کند، و تمام!

پیغمبراکرم صلی الله علیه و آله فرمود: شَیَّبَتْنِی سُورَهً هُودٍ. فَاستَقِم كَما أُمِرتَ وَمَن تابَ مَعَكَ(هود 112). استقامت امت در مبارزه، رسول مکرم اسلام صلی الله علیه و آله را پیر کرد. البته آن روز این مبارزه نیاز به تبیین نداشت، برخلاف امروز. يَبْغُونَها عِوَجاً(ابراهیم 3). انحراف در دین زمان صدر اسلام، باعث شد که امروز لازم باشد ما اثبات کنیم دین اسلام دین مبارزه و مجاهده است. امروز 43 سال از انقلاب گذشته، برخی که داعیه مرجعیت هم دارند، می گویند اسلام دین سیاست نیست. قرآن را می خوانند، اما لَهُمْ قُلُوبٌ لَا يَفْقَهُونَ بِهَا(اعراف 179). عجیب است کسی قرآن را بخواند، اما حتی ظاهر قرآن را هم نمی فهمد و نمی پذیرد. باید ثابت کنیم که دین پیغمبر دین مبارزه است: بعثت بالجهاد لم ابعث بالزراع.

اگر امت پیغمبراکرم صلی الله علیه و آله دستور به استقامت داشت، این استقامت در نماز خواندن نبود. نماز لذتبخش است: الصَّلاةُ قُربانُ كُلِّ تَقِيٍّ. یکماه روزه گرفتن در طول یکسال سختی ندارد، که نیاز به مقاومت داشته باشد. حج رفتن تمام لذت و معنویت است؛ نیاز به استقامت ندارد. داستان شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها، داستان عدم استقامت امت پای امر دین است. البته نه دینی که امروز برخی سعی می کنند به مردم معرفی کنند؛ دینی که مردم از آن فقط لذت معنوی ببرند، و سختی نداشته باشد. صدراسلام مردم وقتی حرف دین را از امیرالمومنین علیه السلام می شنیدند، ناراحت می شدند و عصبانی. امیرالمومنین علیه السلام مجبور بود مختصر و مفید با مردم سخن بگوید: تَجَهَّزُوا رَحِمَكُمُ اللَّهُ، فَقَدْ نُودِيَ فِيكُمْ بِالرَّحِيلِ.

در این روش معرفی دین، مجبور می شویم بسیاری از اجزای دین را نادیده بگیریم. حضرت زهرا سلام الله علیها چرا کشته شد؟ می گوییم عده ای معاند و بی دین و نامرد که با اهلبیت معاند بودند، حضرت را به شهادت رساندند. مشکل حضرت زهرا سلام الله علیها آن چند نفر منافق بودند. خدا لعنتشان کند، و تمام! خدای متعال به پیغمبراکرم سلام الله علیها دستور داد فاطمه را تجلیل کند: إِنَّا أَعْطَيْناکَ الْکَوْثَرَ فَصَلِّ لِرَبِّکَ وَ انْحَرْ إِنَّ شانِئَکَ هُوَ الْأَبْتَرُ. من کسی را به تو دادم، که تو را جاودانه و ماندگار می کند؛ دولت تو را ماندگار می کند. جایگاه والای فاطمه سلام الله علیها فقط بخاطر این نبود که دختر رسول خداست. شأن فاطمه سلام الله علیها سوره کوثر است.

 

تمام پیغمبران و پیروانشان اهل مبارزه بودند

الر كِتَابٌ أَنْزَلْنَاهُ إِلَيْكَ لِتُخْرِجَ النَّاسَ مِنَ الظُّلُمَاتِ إِلَى النُّورِ. قرآن نازل شده تا مردم از ظلمت و تاریکی بردگی و بندگی سایر انسانها خارج و به عبودیت خدا هدایت شوند. قرآن نازل شده برای تغییر حکومتها. امیرالمومنین علیه السلام فرمود: إنّ اللّه َ تباركَ و تعالى بَعَثَ محمّدا صلى الله عليه و آله بالحَقِّ ليُخرِجَ عِبادَهُ مِن عِبادَةِ عِبادِهِ إلى عِبادَتِهِ، و مِن عُهودِ عِبادِهِ إلى عُهودِهِ، و مِن طاعَةِ عِبادِهِ إلى طاعَتِهِ، و مِن وَلايَةِ عِبادِهِ إلى وَلايَتِهِ. امیرالمومنین علیه السلام فرمود وقتی پیغمبراکرم صلی الله علیه و آله مبعوث شد که دنیا تاریک و ظلمانی بود: الدُّنْيَا کَاسِفَةُ النُّور، ظَاهِرَةُ الْغُرُورِ. پیغمبراکرم صلی الله علیه و آله وقتی مبعوث شد با تغییر حکمرانی، جامعه را اصلاح کند. هنوز هم هستند کسانی که می گویند دین را با سیاست دخیل نکنید! عجیب است بعد از 1400 سال چنین کسانی با چنین تفکری هنوز وجود دارند! وَ كَأَيِّنْ مِنْ نَبِيٍّ قاتَلَ مَعَهُ رِبِّيُّونَ كَثِيرٌ(آل عمران 146). تمام پیغمبران همراه یارانشان با اهل ظلم و ستم جنگیدند، برای تغییر حاکمیت؛ و الا اگر پیغمبران برای اخلاق فقط مبعوث شده بودند، این درگیریها صورت نمی گرفت. چه بسا افراد متخلقی که هیچ خطری برای مستکبران نداشته و ندارند. قدرتهای استکباری هم به آنها احترام می گذارند!

اللَّهِ الَّذِي لَهُ مَا فِي السَّمَاوَاتِ وَمَا فِي الْأَرْضِ وَوَيْلٌ لِلْكَافِرِينَ مِنْ عَذَابٍ شَدِيدٍ(ابراهیم 2). تمام آنچه در آسمان و زمین است برای خداست. کسی دیگر حق ندارد برای دنیا و مردم دنیا سند حکمرانی تنظیم کند. این همه معاهدات بین المللی برای چیست؟ برای تمام مردم عالم قانون نوشته اند. هفده هدف را در تمامی حوزه ها ترسیم کرده اند، و دستورالعمل تنظیم کرده اند. آمریکا در تمام حوزه ها یک قرآن دارد! یک کتابِ باید و نباید دارد. سند 2030 هنوز جوهرش خشک نشده، سند 2040 رونمایی می شود. برای حقوق کودکان دستورالعمل تنظیم می کنند. تمام کودکان دنیا باید اینگونه که ما می گوییم تربیت شوند. بت پرستین مدرن؛ شرک مدرن. اگر بگویید ما حاضر نیستیم از شما تبعیت کنیم، می گویند شما باید جهانی شوید تا پیشرفت کنید. سریع القلم در کتابش می نویسد جهانی شدن یعنی پذیرفتن ارزشهای آمریکایی. این همان چیزی است که پیغمبراکرم صلی الله علیه و آله برای آن مبعوث شد. باید این بت را بشکنیم.

الَّذِينَ يَسْتَحِبُّونَ الْحَيَاةَ الدُّنْيَا عَلَى الْآخِرَةِ وَيَصُدُّونَ عَنْ سَبِيلِ اللَّهِ وَيَبْغُونَهَا عِوَجًا. کفار کسانی هستند که دنیا را بر آخرت ترجیح داده اند، و مقابل حکمرانی خدا در عالم ایستاده اند، و راه خدا را منحرف می کنند. یا مستقیما با حاکمیت خدا درگیری می شوند؛ اگر توان برخورد مستقیم نداشتند، مسیر حکمرانی الهی را منحرف می کنند. 43 سال است انقلاب کرده ایم، در هر دولتی بر سر موضوع رابطه با آمریکا از خود ضعف و تمایل نشان دادند. امروز همه مردم ما آمریکا را می شناسند. از فقر و مشکلات اقتصادی و ناکارآمدی برخی مسئولین ناراضی هستند، اما همین که می بینند آمریکایی ها پشت فتنه ها هستند، راهشان را از فتنه گران جدا می کنند. امروز دشمن مستقیما نمی تواند با ما مقابله کند، بدنبال نفوذ در دستگاههای مختلف است، تا راه انقلاب را به بیراهه ببرد.

 

تهدید به قتل خانواده شهید عجمیان؛ معترضین به اعدام، تحویل بگیرید!

أُولَئِكَ فِي ضَلَالٍ بَعِيدٍ(ابراهیم 3). کسانیکه مقابل حکمرانی خدا می ایستند، در گمراهی بزرگی به سر می برند. برخی گمان می کنند با آمریکا می توان منطقی صحبت کرد. در دولت قبل گفتند شما می گفتید با شیطان نمی شود مذاکره کرد، دیدید ما با شیطان هم گفتگو کردیم و شد؟ کسانیکه از راه حق گمراه شوند، به این سادگی از راه غلط خود برنمی گردند. مردم مدینه می دانستند حق حکومت با امیرالمومنین علیه السلام است، اما گفتند حالا اشکالی ندارد دیگران حاکم شوند؛ یا علی، تو هم کوتاه بیا، اوضاع درست می شود!

شیطان امروز نسبت به شیطان صدر اسلام خیلی پیشرفت کرده. آن روز مجاهدین پای رکاب پیغمبراکرم صلی الله علیه و آله نهایت جنایتی که کردند این بود که و امیرالمومنین علیه السلام را تنها گذاشتند. امروز انقدر قدرت پیدا کرده اند، از بسیجی انقلابی، قاتل و اغتشاشگر می سازند. خانواده شهید عجمیان هنوز هم تهدید به قتل می شوند، که اگر رضایت ندهید، خانواده شما را به قتل می رسانیم! جناب آقای مقتدایی، تحویل بگیرید! شما که به اعدام اعتراض می کنید، تحویل بگیرید. حاج آقای محقق داماد، تحویل بگیرید. خانواده ای شهید بدهد، امنیت هم نداشته باشد. ما شبیه این مسئله را زمان جنگ در کردستان داشتیم، نه در مرکز کشور.

ترساندن مردم، حکم محاربه دارد؛ قتل که جای خود دارد. قبل از این فتنه ها فردی که با قمه در پل رفسنجانی تهران عده ای از مردم را ترسانده بود، قوه قضاییه گفت این شخص محارب است، و حکم اعدام او صادر شد. حکم این شخص بدتر از این اغتشاشگران بود؟ روزنامه اعتماد عکس صفحه اول روزنامه اش، عکس خانواده شهید و خانواده قاتل را چاپ کرده، و گفته این دو خانواده مثل هم هستند! هر دو خانواده حاشیه نشین هستند. یعنی حاشیه نشینی دلیل بر این جنایات می شود؟!

وَمَا أَرْسَلْنَا مِنْ رَسُولٍ إِلَّا بِلِسَانِ قَوْمِهِ لِيُبَيِّنَ لَهُمْ. ما هیچ پیغمبری را مبعوث نکردیم، مگر اینکه به زبان قوم مبعوث شد تا حق را برای آنها تبیین کند. حضرت امام و رهبرانقلاب در طول این انقلاب، اوضاع و احوال کشور را در حوزه های مختلف برای مردم تبیین کردند. فَيُضِلُّ اللَّهُ مَنْ يَشَاءُ وَيَهْدِي مَنْ يَشَاءُ. اگر بعد از تبیین کسی منحرف شد، خواست خداست. وَهُوَ الْعَزِيزُ الْحَكِيمُ(ابراهیم 4). خدا سرسخت و حکیم است. کارهای خدا از روی حکمت و عقل است، و از موضع خود هم کوتاه نمی آید. می فرماید من منافقین را هدایت نمی کنم؛ از حرف خودش هم کوتاه نمی آید.

 

نشریه شارلی ابدو، از توهین به رسول خدا تا رهبرانقلاب!

وَلَقَدْ أَرْسَلْنَا مُوسَى بِآيَاتِنَا أَنْ أَخْرِجْ قَوْمَكَ مِنَ الظُّلُمَاتِ إِلَى النُّورِ وَذَكِّرْهُمْ بِأَيَّامِ اللَّهِ إِنَّ فِي ذَلِكَ لَآيَاتٍ لِكُلِّ صَبَّارٍ شَكُورٍ وَإِذْ قَالَ مُوسَى لِقَوْمِهِ اذْكُرُوا نِعْمَةَ اللَّهِ عَلَيْكُمْ إِذْ أَنْجَاكُمْ مِنْ آلِ فِرْعَوْنَ يَسُومُونَكُمْ سُوءَ الْعَذَابِ وَيُذَبِّحُونَ أَبْنَاءَكُمْ وَيَسْتَحْيُونَ نِسَاءَكُمْ وَفِي ذَلِكُمْ بَلَاءٌ مِنْ رَبِّكُمْ عَظِيمٌ(ابراهیم 5و6). فراموش کرده ایم قبل از انقلاب چه بودیم، امروز به کجا رسیده ایم؟ یادتان رفته قبل از اسلام چه بودید، امروز به کجا رسیده اید؟ یادتان رفته قبل از موسی، فرعون با شما چه می کرد؟ وَإِذْ تَأَذَّنَ رَبُّكُمْ لَئِنْ شَكَرْتُمْ لَأَزِيدَنَّكُمْ وَلَئِنْ كَفَرْتُمْ إِنَّ عَذَابِي لَشَدِيدٌ(ابراهیم 7). این نعمت، نعمت ولایت و رهبری امت است. در در و دیوار شهر ما هرچه خواستند به رهبرانقلاب نوشتند، ما چه کردیم؟ قیامت باید پاسخگو باشیم. نشریه شارلی ابدو مسابقه جهانی گذاشته، هرکس می تواند کاریکاتور مستهجن برای رهبر ایران بکشد. تمام کشور هشتاد میلیونی هنوز یک اعتراض بپا نشده! همان نشریه صهیونیستی که به پیغمبراکرم صلی الله علیه و آله چند نوبت اهانت کرد، همان نشریه رهبر ما را مورد استهزاء قرار می دهد؛ برخی هنوز نفهمیده اند رهبر ما راه پیغمبر را می رود؟! چرا توهین به رهبر انقلاب، توهین به رسول خداست؟ چرا رگ گردن انقلابی های ما بخاطر این توهین ها بیرون نمی زند؟!

لَئِنْ شَكَرْتُمْ لَأَزِيدَنَّكُمْ. اگر شکر نعمت ولایت را بجا آوریم، خدا نعمتش را زیاد می کند. 250 هزار شهید تقدیم نکردیم، که در و دیوار شهر را از توهین به رهبرانقلاب پر کنند! منتظر باران رحمت الهی هم هستیم؟ اگر نشریه شارلی ابدو بجای رهبرانقلاب کاریکاتور مرجع تقلید دیگری را می کشید، چه انقلاب و حرکتی توسط مقلدین این بزرگواران بپا می شد؟ وقتی این نشریه به پیغمبراکرم صلی الله علیه و آله توهین کرد، شش ماه طول کشید تا مردم ما اولین راهپیمایی را برگزار کردند. برخی تا کاریکاتورها را به چشم نبینند و احساس درد و احساس خطر نکنند، باور نمی کنند و حرکتی انجام نمی دهند. مسئولین ما که کار زیاد دارند؛ هیئت های ما هم بنشینند و نگاه کنند. وَلَئِنْ كَفَرْتُمْ إِنَّ عَذَابِي لَشَدِيدٌ.

وَقَالَ مُوسَى إِنْ تَكْفُرُوا أَنْتُمْ وَمَنْ فِي الْأَرْضِ جَمِيعًا فَإِنَّ اللَّهَ لَغَنِيٌّ حَمِيدٌ(ابراهیم 8). اگر همه مردم روی زمین کافر شوند، خدا بی نیاز از همه شماست. این آیه را حضرت زهرا سلام الله علیها مقابل مهاجر و انصار تلاوت فرمود. مردم مدینه در راه حق استقامت نورزیدند. چند دلیل عدم استقامت مردم مدینه را از زبان حضرت زهرا سلام الله علیها در جلسات گذشته مرور کردیم. یک دلیل رفاه طلبی مردم بود. دلیل دیگر ترس بود. ترس از دست دادن دارایی و آبرو. حضرت زهرا سلام الله علیها فرمود: مَعاشِرَ النّاسَ الْمُسْرِعَةِ إلی قیلِ الْباطِلِ الْمُغْضِیَةِ عَلَی الْفِعْلِ الْقَبیحِ الْخاسِرِ أفَلا یَتَدَبَّرُونَ الْقُرْآنَ أمْ عَلی قُلُوبٍ أَقْفالُها. خلیفه گفت فاطمه تو راست می گویی، حق هم با توست؛ اما این مردم خواسته اند فدک در اختیار حکومت باشد تا همه از این فدک بهره مند شوند. یک حرف غلط؛ بخاطر حرف مردم که نمی توان حق را زیر پا گذاشت.

ایام اصلاحات می گفتند حق حاکمیت با مردم است. عده ای مردم سالاری را باور کردند؛ فریب خوردند. حق حاکمیت با خداست. بناست ما عبد خدا باشیم. قبل از خاتمی، ابوبکر این شعار را داده بود. امیرالمومنین علیه السلام فرمود: ايّها الامّة الّتى خدعت فانخدعت. بعد از 1400 سال دوباره برخی فریب خوردند. امروز همین حرفها از زبان معاهدات و اسناد بین المللی گفته می شود: حق برابری. باز عده ای می خواهند فریب بخورند؟ پس فاطمه سلام الله علیها هزینه شد برای چه؟ کسانیکه امروز همان راه امت صدر اسلام را می روند، در ظلمی که به زهرای مرضیه سلام الله علیها شد و می شود، شریکند. امام باقر علیه السلام فرمود: مَن لَم يَعرِف سوءَ ما اُوتِيَ إلَينا مِن ظُلمِنا وذَهابِ حَقِّنا وما نُكِبنا بِهِ فَهُوَ شَريكُ مَن أتى إلَينا فيما وَلِيَنا بِهِ. اگر تشخیص ندهیم امروز حق و باطل چیست، در ظلم به اهلبیت شریکیم. تمام عالم است و یک فاطمه. خدا بهترینِ امتش را در راه تبیین حق و بیداری مردم قربانی کرد. هیچ عذری برای ما باقی نمی ماند.

 

نام

پست الکترونیک

* کد امنیتی

تصویر کد امنیتی

* نظر

تخریب قبور ائمه علیهم السلام در بقیع
با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین
حاج احمد پـنــاهـیــان
زمان:
جمعه ۳۱ فروردین ماه از ساعت ۲۰
(قرائت قرآن، احکام، سخنرانی، عزاداری)
مکان:
مقتل الشهداء‌ فاطمیه
کلیه حقوق برای پایگاه اطلاع رسانی هیئت محبین اهل بیت علیهم السلام محفوظ است