پنجشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۹ - ساعت ۲۰:۴۹

دروغ بستن رییس جمهور به دین، این بار با ترجمه غلط قرآن

وفات حضرت زینب(سلام الله علیها)-۹اسفند۹۹:خداوند در آیه 56و57 سوره انفال به پیغمبرش میفرماید: با عهدشکن بجنگ و به او رحم نکن، و او و هرکس حامی و پشتوانه اوست را تعقیب و نابود کن! رییس جمهور همین آیه را میخواند، و ترجمه غلط و تفسیر به رأی میکند و میگوید: «خداوند به پیامبرش میفرماید اگر کسی مکرر با تو عهدشکنی کرد، تو با او عهد ببند، چون اسلام اساسا دین صلح است»!!

مراسم عزاداری وفات عقیله بنی هاشم حضرت زینب کبری سلام الله علیها در هیئت محبین اهلبیت علیهم السلام قم جمعه 8 اسفند ۹۹ با سخنرانی حجت الاسلام احمد پناهیان در مسجد مقدس جمکران برگزار شد.

نقش امام اجرایی کردن دستورات دینی است

قال علی علیه السلام کُنْتُ فَرِیضَهًًْ مِنَ اللَّهِ عَزَّوَجَلَّ وَ مِنْ رَسُولِهِ صلی الله علیه و آله مِثْلَ الْحَجِّ وَ الزَّکَاهًِْ وَ الصَّوْمِ وَ الصَّلَاهًِْ، فَهَلْ یُقَامُ بِهَذِهِ الْحُدُودِ إِلَّا بِعَالِمٍ قَائِمٍ یَهْدِی إِلَی الْحَقِّ وَ هُوَ أَحَقُّ أَنْ یُتَّبَعَ. میفرماید «من هم مثل نمازم، مثل روزه ام، مثل حج و زکاتم؛ فریضه ای از فرائض الهی هستم. آیا می شود نماز اقامه شود، آیا میشود این فرائض در جامعه ای اقامه شود، مگر بدست یک امامی که آن امام جامعه را هدایت به حق میکند»؟ به خود امامت و رهبری بعنوان یک فریضه نگاه کنید. رهبرانقلاب در دیدار اعضای مجلس خبرگان در مورد به روز کردن و عینیت بخشیدن به منظومه معارف دینی و عملیاتی کردن آنها اشاره کردند. دین اگر مجموعه ای از باورهای درونی صرف باشد، و بُروز و ظهور در جامعه و زندگی نداشته باشد، ثمره لازم را نخواهد داشت.

بعد از قطع شدن وحی و رحلت پیغمبراکرم صلی الله علیه و آله، جامعه باید مسیر بندگی و تعالی را بوسیله این دین طی کند. اما این دین و این دستورات دینی صرفا در باورها و ذهنیت مردم نباید باشد. این احکام باید در جامعه پیاده و اجرایی شود. در زمان پیغمبراکرم صلی الله علیه و آله، با نزول وحی دستورات دینی و تکالیف روز مسلمین صادر میشد، و پیامبر اسلام صلی الله علیه و آله هم با استناد به این وحی مسلمین را هدایت میکردند. اما با رحلت پیغمبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله و قطع شدن وحی، مردم امیرالمومنین علیه السلام را در جایگاهی نمی دیدند که مثل پیغمبراکرم صلی الله علیه و آله مسلمین را به اجرای احکام الهی دعوت کند. مشکل در باور امیرالمومنین علیه السلام توسط مردم بود. تا وقتی پیغمبر صلی الله علیه و آله در غدیرخم هست و دستور خدا را اعلام میکند، همه با علی علیه السلام پیمان می بندند. اما بعد از پیغمبراکرم صلی الله علیه و آله، مردم علی علیه السلام را بعنوان جانشین رسول خدا صلی الله علیه و آله قبول نکردند.

مجلس خبرگان وظیفه اش فقط انتخاب رهبری در زمان فقدان رهبری نیست. مجلس خبرگان باید در اجرای اوامر رهبری در جامعه تلاش کند. باید برای مردم تبیین کند که نقش امام برپایی دستورات حق در جامعه است. نقش امام در جامعه اقامه صراط مستقیم است. مسائل دینی باید در جامعه تحقق عینی پیدا کند، تا دین اثر خودش را نشان دهد؛ تا هرکسی دین را به رأی و نظر شخصی خودش تفسیر نکند. إِلَّا بِعَالِمٍ قَائِمٍ یَهْدِی إِلَی الْحَقِّ وَ هُوَ أَحَقُّ أَنْ یُتَّبَعَ. امیرالمومنین علیه السلام میفرماید باید امامی بیاید که نماز و روزه و زکات و فرائض را در جهت اقامه حق در جامعه اجرا کند. هر نماز و روزه ای اثرگذار نیست. من روزه میگیرم تا دستور خدای متعال در جامعه برپا شود. نماز میخوانم چون نماز هدایت به حق است. زکات میدهم چون زکات هدایت به حق است. نیت و انگیزه ما از اجرای دستورات الهی باید در این راستا باشد.

 

انجام مناسک بدون اقامه حق کافی نیست

امام حسین علیه السلام برای چه به کربلا رفت؟ ألاَ تَرَونَ أنَّ الحَقَّ لا يُعمَلُ بهِ و أنَّ الباطِلَ لا يُتَناهى عَنهُ. میفرماید من با یزید میجنگم، تا مردم را از خواب غفلت بیدار کنم و آنها را به حق هدایت کنم. مگر نمی بینید به حق عمل نمیشود؟ مگر مردم کوفه نماز و روزه را بجا می آوردند. مناسک دینی انجام میگیرد، اما حق اقامه نمیشود. نماز و روزه و فرائض دینی در جهت اقامه حق برپا نمیشود. نمازی که در مسیر احقاق حق و ابطال باطل نیست. يُريدُ اللَّهُ أَنْ يُحِقَّ الْحَقَّ بِکَلِماتِهِ وَ يَقْطَعَ دابِرَ الْکافِرينَ. مقصد خدا نماز نیست؛ هدف خدا روزه نیست. همه عبادات و فرائض الهی برای احقاق حق است. موضوع حق و باطل چقدر مسئله ذهنی و قلبی و رفتاری مسلمین است؟

كَدَأْبِ آلِ فِرْعَوْنَ وَالَّذِينَ مِنْ قَبْلِهِمْ كَذَّبُوا بِآيَاتِ رَبِّهِمْ فَأَهْلَكْنَاهُمْ بِذُنُوبِهِمْ وَأَغْرَقْنَا آلَ فِرْعَوْنَ وَكُلٌّ كَانُوا ظَالِمِينَ(انفال 54). میفرماید کسانیکه آیات خدا را تکذیب میکنند هلاک میشوند. وقتی مردم آیه خدا یعنی حجت خدا را فراموش میکنند، هلاک میشوند. دینداری بدون حضور و هدایت امام ممکن نیست؛ هرچقدر هم نماز بخوانید و روزه بگیرید. اقامه نماز به امر ولی حق است.

إِنَّ شَرَّ الدَّوَابِّ عِنْدَ اللَّهِ الَّذِينَ كَفَرُوا فَهُمْ لَا يُؤْمِنُونَ(انفال 55). میفرماید بدترین موجودات در زمین کسانی هستند که کفر می ورزند و ایمان نمی آورند. الَّذِينَ عَاهَدْتَ مِنْهُمْ ثُمَّ يَنْقُضُونَ عَهْدَهُمْ فِي كُلِّ مَرَّةٍ وَهُمْ لَا يَتَّقُونَ(انفال 56).  اینها کسانی هستند که با آنها عهد می بندی، اما اینها عهد خود را مکرر می شکنند و از خدا هم نمیترسند.

فَإِمَّا تَثْقَفَنَّهُمْ فِي الْحَرْبِ فَشَرِّدْ بِهِمْ مَنْ خَلْفَهُمْ لَعَلَّهُمْ يَذَّكَّرُونَ(انفال 57). میفرماید این کسیکه توی پیغمبر با آن عهد بسته ای و او مکرر عهدش را میشکند، اگر موقعیتی ایجاد شد که با او بجنگی، با او بجنگ و به او رحم نکن، و او و هرکس حامی و پشتوانه اوست را تعقیب و نابود کن! رییس جمهور بلافاصله بعد از بیانات رهبرانقلاب با اعضای مجلس خبرگان، این آیه را میخواند، و ترجمه غلط و تفسیر به رأی میکند و میگوید: «خداوند به پیامبرش میفرماید اگر کسی مکرر با تو عهدشکنی کرد، تو با او عهد ببند، چون اسلام اساسا دین صلح است»!!

 

دروغ بستن رییس جمهور به دین، این بار با ترجمه غلط قرآن

پیغبمراکرم صلی الله علیه و آله فرمود «بُعِثتُ بِالجَهاد». «بُعِثتُ مَرحَمتا و مَرغَمه». اسلام دین جهاد و مبارزه و دین نابودی پیمان شکنان و حامیان آنهاست. برای همین اسلام دین مصلح است: كُنْتُمْ خَيْرَ أُمَّةٍ أُخْرِجَتْ لِلنَّاسِ. اگر با کفار نجنگید، چطور میتوانید مردم را نجات دهید؟ چطور میخواهید مردم را امروز از این حکمرانی سایبری و شبکه مخوف صهیونی که میخواهد 15 درصد مردم دنیا را بکُشد نجات دهید؟ اسلام دین صلح با کافر نیست، که اگر باشد ما مسلمان نیستیم! این دین دیگر دین عزت نیست. يُرِيدُ اللَّهُ أَنْ يُحِقَّ الْحَقَّ بِكَلِمَاتِهِ(انفال 7). کلمات خدای یعنی قدرت مبارزه خدا با باطل. خدا حق را با مجاهده و مبارزه مومنین بر کفر مستولی میکند: يَا أَيُّهَا النَّبِيُّ جَاهِدِ الْكُفَّارَ وَالْمُنَافِقِينَ وَاغْلُظْ عَلَيْهِمْ وَمَأْوَاهُمْ جَهَنَّمُ وَبِئْسَ الْمَصِيرُ(توبه 73). دروغ می بندی به اسلام وقتی میگویی اسلام دین صلح با دشمن است؛ آن هم با ترجمه غلطی که از قرآن میکنید.

فَإِمَّا تَثْقَفَنَّهُمْ فِي الْحَرْبِ فَشَرِّدْ بِهِمْ مَنْ خَلْفَهُمْ لَعَلَّهُمْ يَذَّكَّرُونَ(انفال 57). میفرماید وقتی فرصت رویارویی با این پیمان شکنان را پیدا کردی، بر آنها سخت بگیر بلکه به خودشان بیایند. وَإِمَّا تَخَافَنَّ مِنْ قَوْمٍ خِيَانَةً فَانْبِذْ إِلَيْهِمْ عَلَى سَوَاءٍ. اگر پیمان شکست، تو هم بر سر عهدت نایست. همان سخنی که رهبرانقلاب در ماجرای برجام گفتند، اما دولت ما انجام نداد. برجام انقدر ارزش ندارد که ما بخاطر آن اصل ماهیت دین را زیر سوال ببریم! أین تذهبون؟ أین یتاه بکم کالأنعام علی وجوهکم. مثل چهارپایان شما را کجا میبرند؟!

رهبرانقلاب در ماجرای برجام به میدان آمدند و آیه قرآن خواندند؛ چون باید از صراط مستقیم نظام دفاع کنند، وقتی عده ای نسبت دروغ به اسلام میدهند. کجای اسلام داریم که پیغمبراکرم صلی الله علیه و آله با کسانیکه عهدشان را شکستند، دوباره و چندباره عهد بست؟ حالا متوجه شدید اثر وجود امام در جامعه چیست؟ امام کسی است که حافظ صراط مستقیم نظام است. اجازه نمیدهد هر تازه به راه رسیده و هر انسان حقیر و بی اطلاع و مغرضی افکار عمومی جامعه را منحرف کند.

 

جواب عهدشکنان عهدشکنی است

وَإِمَّا تَخَافَنَّ مِنْ قَوْمٍ خِيَانَةً فَانْبِذْ إِلَيْهِمْ عَلَى سَوَاءٍ  إِنَّ اللَّهَ لَا يُحِبُّ الْخَائِنِينَ(انفال 58). میفرماید اگر پیمان بستی و ترسیدی که طرف مقابل خیانت کند، اگر پیمانش را شکست تو هم پیمانت را بشکن. رییس جمهور میگوید اگر پیمان شکستند تو هم دوباره پیمان ببند، چون اسلام دین صلح است! شما فکر کردید کار خوبی کردید وقتی آنها از برجام خارج شدند، باز ادامه دادید؟ رهبرانقلاب گفتند دستور قرآن این است که عهدت را با عهدشکنان بشکن، اما دولت این کار را نکرد. دولت به اختیار و انتخاب خودش این کار را کرد، نه به تصمیم نظام و رهبری جامعه. فعلا مصالح اقتضا میکند برای حفظ وحدت و چندگانه نشدن مردم، رهبرانقلاب در برابر اصرار دولت کوتاه بیاید، اما در عین حال حق را تبیین میکند. قرآن میفرماید با عهدشکن عهدت را بشکن.  إِنَّ اللَّهَ لَا يُحِبُّ الْخَائِنِينَ. خدا خیانت کاران و عهدشکنان را دوست ندارد. بندگی این خدای مقتدر افتخارآمیز است!

وَلَا يَحْسَبَنَّ الَّذِينَ كَفَرُوا سَبَقُوا  إِنَّهُمْ لَا يُعْجِزُونَ (انفال 59). کسانیکه عهد می شکنند و خیانت میکنند فکر نکنند بُرده اند. برد برد نداریم! برد باید نصیب حق شود و کفر محکوم به نابودیست. وَأَعِدُّوا لَهُمْ مَا اسْتَطَعْتُمْ مِنْ قُوَّةٍ وَمِنْ رِبَاطِ الْخَيْلِ تُرْهِبُونَ بِهِ عَدُوَّ اللَّهِ وَعَدُوَّكُمْ. میفرماید همه توانتان را جمع کنید و این دشمنی که خیانت میکنند را بترسانید! این ادبیات خداست در برابر عهدشکنان و خائنین. دین نسازید برای مردم! دین اسلام دین پیمان با دشمن نیست. اگر یک جایی به مصالحی جامعه اسلامی پیمانی بست، باید سر پیمانش بایستد. اما اگر دشمن این پیمان را شکست، به سخت ترین روش باید با او برخورد کرد.

حضرت امام رحمت الله علیه میفرمود این جنگ جنگ تا پیروزی که ما میگوییم بخاطر حد ضعیف خودمان است، و الا قرآن این را نمیگوید. قرآن میگویند جنگ جنگ تا رفع کل فتنه: وَقَاتِلُوهُمْ حَتَّى لَا تَكُونَ فِتْنَةٌ(بقره 193). صحبت اخیر رهبرانقلاب دقیقا همان ادبیات حضرت امام است. اینها فکر میکنند الان هم دهه شصت است و میتوانند قطعنامه دیگری را بر امام مسلمین تحمیل کنند. غافل از اینکه امروز این شجره طیبه اسلام انقدر در دل مردم رسوخ پیدا کرده، که دیگر ممکن نیست کسی جام زهری به امام مسلمین تحمیل کند. حضرت امام مثل امام حسن علیه السلام مجبور به صلح شد، اما رهبرانقلاب امروز مجبور به صلح نیست. آن زمان برای اینکه مردم از مرزهای وطن دفاع کنند، حضرت امام فتوای جهاد داد. اما الان جامعه به حدی از ایمان و بصیرت و باور نسبت به دین و امام جامعه رسیده که بدون حکم جهاد، دهها میلیون جوان اعلام آمادگی میکنند برای جنگ با داعش در سایر کشورهای اسلامی و خارج از مرزهای کشور. محال ممکن است جوان بالنده امروز از امام مسلمین جدا شود؛ شما تلاشتان را بکنید! انقدر برجام برای شما اهمیت دارد که حاضرید اصول دین را تغییر دهید در باور مردم؟

 

اسلام ما اسلام زینبی است

اسلام ما اسلام زینبی است. حضرت زهرا سلام الله علیها در بدو تولد دخترش فرمود حتی کأنی انظر الیک و  أنت تدافعين عن الحق ّ المهضوم ، بمنطق فصيح و لسان عربي ّ مبين. تو از حق دفاع میکنی زمانی که حق توسط باطل هضم و نابود شده. رسالت یک مادر تربیت فرزند است. مادر تا خودش یک مجاهده تمام عیار نباشد، نمیتواند مجاهد تربیت کند، که مثل عون و محمد در کربلا بدرخشند. رسالت مادرها خیلی سنگین است. مثل رسالت حضرت زهرا سلام الله علیها که زینب کبری سلام الله علیها را تربیت کرد. با معلمی مثل زینب، همه مادران باید فرزندان کربلایی تربیت کنند.

مقابل یزید محکم ایستاد و فریاد زد: کِد کَیْدک وَاسْعَ سَعْیک فوالله لا تمحُو ذکرنا. خطاب به کوفیان فرمود: اِنَّمَا مَثَلُكُمْ كَمَثَلِ الَّتیِ نَقَضَتْ غَزْلَهَا مِنْ بَعْدِ قُوَّةٍ أَنْكَاثاً، تَتَّخِذُونَ أَیْمَانَكُمْ دَخَلاً بَیْنَكُمْ. مردم کوفه، شما مثل پیرزنی هستید که نخی که بافته را دوباره پنبه میکند. هرچه کوفیان مجاهده کرده بودند، یکباره از بین رفت.

زینب کبری سلام الله علیها مقابل عبیدالله بن زیاد فریاد زد: وَلَا يَحْسَبَنَّ الَّذِينَ كَفَرُوا أَنَّمَا نُمْلِي لَهُمْ خَيْرٌ لِأَنْفُسِهِمْ إِنَّمَا نُمْلِي لَهُمْ لِيَزْدَادُوا إِثْمًا وَلَهُمْ عَذَابٌ مُهِينٌ.  اسلام دین صلح نیست! این ادبیات زینب کبری سلام الله علیها خطاب به ابن زیاد است. سهمگین ترین عذاب برای شماست. در لباس اسارت اینگونه خطاب به دشمن حق خطبه میخواند. اسلام ما اسلام زینبی است.

اللَّهُمَّ خُذْ لَنَا بِحَقِّنَا وَ انْتَقِمْ مِنْ ظَالِمِنَا وَ أَحْلِلْ غَضَبَكَ بِمَنْ سَفَكَ دِمَاءَنَا وَ قَتَلَ حُمَاتَنَا.  مقابل یزید اینگونه فریاد انتقام خدا را سر میدهد. سر برادرش مقابل یزید است، اما اینگونه محکم خطبه میخواند. این یعنی اسلام! زینب جز به انتقام فکر نمیکند. در بارگاه یزید در لباس اسارت با دست و بازوی بسته، از انتقام خدا سخن میگوید.

 

نام

پست الکترونیک

* کد امنیتی

تصویر کد امنیتی

* نظر

مراسم ماه مبارک رمضان
با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین
حاج احمد پـنــاهـیــان
زمان:
شبهای ماه رمضان هرشب از ساعت ۲۱
(قرآن، احکام، سخنرانی، مناجات)
مکان:
مجتمع یاوران مهدی عج الله  
در جوار حرم شهدای گمنام
همراه با پخش زنده اینترنتی
 
کلیه حقوق برای پایگاه اطلاع رسانی هیئت محبین اهل بیت علیهم السلام محفوظ است