جمعه ۲۶ دی ۱۳۹۹ - ساعت ۱۷:۱۹

فاطمیه بلندترین فریاد برای احقاق حق خدا

شب اول ایام فاطمیه(به روایت ۹۵روز)-۲۵دی۹۹: حضرت زهرا سلام الله علیها کسی است که تمام وجودش آکنده از ایمان و عشق به خدای متعال است. چنین کسی در مبارزه سرآمد بر همه مهاجر و انصار است. بار یک امت را یک تنه به دوش میکشد. خطاب به مهاجر و انصار میفرماید: انصروا االله و ابنة نبیکم، خدا را یاری کنید. کسی میتواند اینگونه سخن بگوید که همه دغدغه اش احقاق حق خدا باشد.

مراسم عزاداری شب اول ایام فاطمیه به روایت 9۵ روز در هیئت محبین اهلبیت علیهم السلام قم پنجشنبه ۲۵ دی 99 با سخنرانی حجت الاسلام احمد پناهیان در مسجد مقدس جمکران برگزار شد.

 

صرف محبت به اهلبیت کافی نیست

در جلسات گذشته و در ایام فاطیه قبل در مورد حقوق امام صحبت کردیم: حق اطاعت، حق مودت و محبت، و حق نصرت امام. حضرت زهرا سلام الله علیها فرمود: قالت: يا معشر المهاجرين و الانصار انصروا االله و ابنة نبيكم و قد بايعتم رسول االله صلي االله عليه و آله. عصر و زمانه ما زمانه ای است که میدان داران این عصر و زمانه، انصار حق هستند و اگر کسی بخواهد حق ائمه معصومین علیهم السلام را ادا کند، و نشان دهد بر عهدی که از روز ازل بسته پایبند است، باید امام حق را نصرت کند. صرف محبت به اهلبیت کافی و کامل نیست.

خدای متعال از ما صریحا و شفاف نصرت امام را خواسته. نه فقط از ما که امت پیغمبر آخرالزمان هستیم؛ بخاطر اینکه مأموریت پیغمبراکرم صلی الله علیه و آله مستقرکردن حکومت عدل در همه عالم است. اما این داستان همیشگی بشر و همه موحدین در طول تاریخ بوده و هست: وَكَأَيِّنْ مِنْ نَبِيٍّ قَاتَلَ مَعَهُ رِبِّيُّونَ كَثِيرٌ فَمَا وَهَنُوا لِمَا أَصَابَهُمْ فِي سَبِيلِ اللَّهِ وَمَا ضَعُفُوا وَمَا اسْتَكَانُوا وَاللَّهُ يُحِبُّ الصَّابِرِينَ(آل عمران 146). صبر گاهی در مصیبت است: الَّذِينَ إِذَا أَصَابَتْهُمْ مُصِيبَةٌ قَالُوا إِنَّا لِلَّهِ وَإِنَّا إِلَيْهِ رَاجِعُونَ(بقره 156)، گاهی صبر در برابر خواهشهای نفسانی و صبر بر ترک گناه و انجام طاعت است. اما در این آیه، صبر در مبارزه مورد نظر است.

همراه هر پیغمبری عده ای بوده اند که قرآن آنها را ربیون می نامد. چه کلمه و واژه زیبایی است این کلمه در وصف دوستان خدا. ربیون یعنی آدمهای خدا! هم و غم اینها این است که ربوبیت خدای متعال در دنیا محقق شود. در برخی صحبتهای حاج قاسم و سایر شهدا این معنا را میتوانیم کاملا ببینیم. بله، دفاع از مرز و بوم و کیان و ناموس خوب است و وظیفه همه، اما گاهی بفرموده رهبرانقلاب خیلی از شهدا در اثر جذبه به خدا به شهادت میرسند.

 

فاطمیه بلندترین فریاد برای احقاق حق خدا

حضرت زهرا سلام الله علیها کسی است که تمام وجودش آکنده از ایمان و عشق به خدای متعال است. چنین کسی در مبارزه سرآمد بر همه مهاجر و انصار است. بار یک امت را یک تنه به دوش میکشد. انصروا االله و ابنة نبيكم. خطاب به مهاجر و انصار میفرماید خدا را یاری کنید. کسی میتواند اینگونه سخن بگوید که همه دغدغه اش احقاق حق خدا باشد. فاطمیه بلندترین فریاد است برای احقاق حق خدای متعال. فاطمیه مخصوص شیعیان و مسلیمین نیست، متعلق به آحاد بشر است. فریاد فاطمه زهرا سلام الله علیها باید به گوش همه عالم برسد. فرمود: إِنَّا أَعْطَيْنَاكَ الْكَوْثَرَ. همه بشر از وجود اقدس صدیقه کبری سلام الله علیها برای همیشه بهره مندند.

ما موظفیم فریاد صدیقه کبری سلام الله علیها را به همه عالم برسانیم. حضرت امام رحمت الله علیه فرمود بشریت یک جا مدیون فاطمه سلام الله علیها است. حضرت زهرا سلام الله علیها برای یاری امیرالمومنین علیه السلام و احقاق حق خودش در فدک خطاب به مهاجر و انصار میفرماید: يا معشر المهاجرين و الانصار انصروا االله فاني ابنة نبيكم و قد بايعتم رسول االله صلي االله عليه و آله يوم بايعتموه ان تمنعوه و ذريته مما تمنعون منه انفسكم و ذراريكم ففو لرسول االله صلي االله عليه و آله ببيعتكم. مهاجر و انصار! شما به دستور خدا با رسول الله صلی الله علیه و آله بیعت کردید که او و ذریه اش را از آنچه از خودتان منع میکنید، منع کنید. اگر ظلم را بر نمی تابید، اجازه ندهید به خاندان رسول الله صلی الله علیه و آله ظلم شود. کمک کردن خدا وفای به عهدی است که پیش از این با رسول الله صلی الله علیه و آله بسته اید.

مسئله حضرت زهرا سلام الله علیها فقط غصب خلافت توسط چند نفر معدود و معلوم الحال نبود. فریاد حضرت زهرا سلام الله علیها برای بیدارکردن همه آحاد عالم است تا قیامت. این مختص امت اسلام فقط نیست. ربیون، یعنی کسانیکه مدعی اند خدا باید حرف آخر را بزند. کاش ما شیعیان میتوانستیم در این 1400 سال این حقیقت را به مردم عالم بفهمانیم. رب و ارباب فقط خداست. حکم فقط از آن حکم خداست. وضعیت اسفناک فعلی مردم دنیا گناهش به گردن ما هم هست.

 

انقلاب اسلامی از جنس قیام فاطمی است

حماسه صدیقه کبری سلام الله علیها احقاق حق خداست. هر کسی نمیتواند اینطور قیام کند. قُلْ إِنَّمَا أَعِظُكُمْ بِوَاحِدَةٍ أَنْ تَقُومُوا لِلَّهِ مَثْنَى وَ فُرَادَى(سبأ 46). جنس انقلاب اسلامی که حضرت امام رحمت الله علیه با این آیه قرآن بپا کرد از جنس قیام فاطمی است. خدا باید برای ما مسئله شود. خیلی باید به خدا نزدیک شویم تا مسئله مان بشود خدا؛ آنگاه است که میتوانیم به فاطمه کبری سلام الله علیها در مبارزه اقتدا کنیم.

حضرت زهرا سلام الله علیها به مسجد رفت و خطبه خواند. مهاجر و انصار کلام حضرت را شنیدند، و انکار و سکوت کردند. آن دیگری گفت برای ادعایت شاهد بیاورد. یعنی فاطمه سلام الله علیها دروغ میگوید؟ این انکار آیات قرآن است. مهاجر و انصار دیدند و شنیدند و سکوت کردند. امام صادق علیه السلام فرمود: فما أجابها أحد. حتی یک نفر از فاطمه سلام الله علیها و پیغمبراکرم صلی الله علیه و آله و قرآن دفاع نکرد.

حضرت زهرا سلام الله علیها میدانست حق به امیرالمومنین علیه السلام نمیرسد، و مهاجر و انصار او را یاری نمیکنند. فاطمه سلام الله علیها یک نفر مثل همه نیست؛ او کوثر است. اما مبارزه را رها نکرد. منزل به منزل راهی خانه مهاجر و انصار شد. سلمان نقل میکند برخی روزها 40-50 نفر به فاطمه سلام الله علیها میگفتند باشد فردا می آییم. اما فردا هیچکدام نمی آمدند!

صدیقه کبری سلام الله علیها همه چیزش خداست. وقتی علی علیه السلام اجابت نمیشود، در واقع دستور خدا اجابت نمیشود؛ رسالت خدا بی جواب مانده: يَا أَيُّهَا الرَّسُولُ بَلِّغْ مَا أُنْزِلَ إِلَيْكَ مِنْ رَبِّكَ وَإِنْ لَمْ تَفْعَلْ فَمَا بَلَّغْتَ رِسَالَتَهُ(مائده 67). قصه فاطمیه قصه اهلبیت نیست، قصه خداست. لذا فاطمه سلام الله علیها از مبارزه و تلاش دست برنداشت. شما برای غیرمسلمانان هم داستان فاطمیه را تعریف کنید، تصدیق میکنند. 98 درصد مردم ما به مدل حکومت اسلامی رأی دادند؛ با اینکه همه هم مسلمان و شیعه نبودند.

 

جهالت و خباثت کم نظیر روزنامه شرق!

چرا حاج قاسم سلیمانی محبوب همه مردم جهان شد؟ مردم جهان امتحان میکنند و می بینند. مدل مدیریت جمهوری اسلامی ایران را امتحان میکنند. می بینند کشور ایران که انقدر تحت فشار همه جانبه استکبار است، چگونه عمل میکند؛ چگونه کشورش را مدیریت میکند. نه تنها امنیت کشور خود، بلکه کشورهای همسایه را هم تأمین میکند. الان آمریکا را ببینید چه خبر است؛ حرف اول را اسلحه میزند.

روزنامه شرق نوشته «ببینید، آمریکا کشورش را چطور اداره و مدیریت کرد، با وجود اینکه 75 میلیون رأیشان نادیده گرفته شد. این مدل حکومت دموکراسی است»! اخبار سانسور شده و تحریف شده به خورد مردم میدهد. مگر مسئله آمریکا حل شده؟ چیزی از حیثیت کنگره و کاخ سفید مگر باقی مانده؟ سستی این لانه عنکبوت به همه جهان نشان داده شد. دموکراسی با زور اسلحه! چقدر انسان باید حقیر باشد که این چنین قلم بزند.

آمریکا واکسن درست کرده، درصد کشتارش از خود کووید 19 بیشتر است! خودشان واکسن نمیزنند، به زور به خورد مردم دنیا میدهند. این دموکراسی است؟!پ مثلث شوم who، خانواده آدمکش راک فلر، و بنیاد بیل گیتس تصمیم میگیرند 15درصد جمعیت جهان را بطور تدریجی بکشند. دموکراسی و بشردوستی را از اینها یاد بگیریم؟ جهالت و خباثت شما کم نظیر است! انقدر ضلالت و گمراهی؟ جریان اصلاح طلب تا کجا میخواهد پیش برود؟ وقتی میگویی ماسونهای خون آشام صهیونیستی بهتر از علی علیه السلام عالم را اداره میکنند، تو از کسی که هیزم در خانه فاطمه سلام الله علیها گذاشت خبیث تری!

زمین و زمان را بهم ریختید و به رهبرانقلاب حمله کردید که چرا اجازه ندادی واکسن از آمریکا و انگلیس بیاید. کسانیکه درب خانه حضرت زهرا سلام الله علیها را آتش زدند، خبیث بودند، قعر جهنم هم جا دارند، اما خباثتشان مثل شما نبود! 1400 سال گذشته اینطور حق علی علیه السلام را پایمال میکنید؟

 

خدا از عهدشکنان با ولایت انتقام می گیرد!

فَمَا وَهَنُوا لِمَا أَصَابَهُمْ فِي سَبِيلِ اللَّهِ وَمَا ضَعُفُوا وَمَا اسْتَكَانُوا وَاللَّهُ يُحِبُّ الصَّابِرِينَ(آل عمران 146). در زمانه همه انبیا عده ای ربیون بوده اند. زمان پیغمبراکرم صلی الله علیه و آله کار رسید به اینکه فقط یک نفر در این میدان باشد، آن هم فاطمه سلام الله علیها. هزاران رزمنده پای رکاب پیغمبر صلی الله علیه و آله میدان را خالی کردند و بیعتشان را با رسول الله صلی الله علیه و آله و خدا شکستند؛ فقط فاطمه سلام الله علیها ماند. علی علیه السلام خانه نشین شد، اما فاطمه سلام الله علیها مبارزه را رها نکرد. درک و فهم فاطمیه ممکن نیست مگر اینکه بتوانیم این را درک کنیم که همه هستی  مان را باید برای خدا فدا کنیم. تا خدا مسئله ما نشود، نمیتوانیم فاطمیه را درک کنیم. عالم هم که باشیم مثل امجد میشویم؛ شهادت را انکار میکند. اگر فقیه هم باشیم اما به خدا نرسیم، دین را نمی فهمیم.

امام حسن عسکری علیه السلام فرمود: پیغمبراکرم صلی الله علیه و آله اواخر عمر شریفشان خطاب به مهاجر و انصار فرمودند: «ثابت قدم باشید بر امر خدا و رسولش، از توحید و نبوت و ولایت امیرالمومنین علیه السلام. نماز و روزه و عبادتتان شما را فریب ندهد. اگر وفا کردید مستحق تفضلات الهی هستید. اما اگر عهدتان را با علی علیه السلام شکستید، خدا هم عهدش را با شما میشکند. نه فقط عهدش را با شما میشکند، بلکه خدا از شما بخاطر این عهدشکنی انتقام میگیرد!

رهبرانقلاب گناه میکند حرف خدا را میزند؟ در قضیه برجام گفتند ما از اول گفتیم تعهد در برابر تعهد طرف مقابلتان باشد. بعد رهبرانقلاب را متهم میکنند. تاجزاده و حجاریان ملعون چه مطالبی می نویسند علیه رهبرانقلاب. اگر با علی علیه السالم عهدتا را بشکنید، خدا از شما انتقام میگیرد. گمان کرده اید ولایت کسی را ندارد؟ خدا هست. علی علیه السلام خدا دارد که نزدیکترین فرد به خدا مأمور به دفاع از علی علیه السلام میشود، یعنی فاطمه سلام الله علیها. به پهلوی شکسته و جسم نحیف فاطمه سلام الله علیها نگاه نکنید؛ این اراده خدای متعال است که در وجود فاطمه زهرا سلام الله علیها متبلور است.

نام

پست الکترونیک

* کد امنیتی

تصویر کد امنیتی

* نظر

جلسه هفتگی
شبا سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین
حاج احمد پـنــاهـیــان
زمان:
جمعه ۱۵ اسفند بعد از نماز عشاء
(قرائت قرآن، احکام، سخنرانی، مداحی)
مکان:
مسجد مقدس جمکران
شبستان کربلا
کلیه حقوق برای پایگاه اطلاع رسانی هیئت محبین اهل بیت علیهم السلام محفوظ است