پنجشنبه ۱۴ دی ۱۳۹۶ - ساعت ۰۰:۱۸

راهپیمایی و خیزش صدها هزار نفری مردم قم علیه آشوبگران

راهپیمایی مردم قم - چهارشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۶: در شهر های مختلف خیزش های خودجوش مردمی را می بینید، در همین قم این اجتماع عظیم یک خیزش عظیم مردمی است. عده ای از مسئولین با جنگ روانی و افکار پوسیده و کهنه خود سعی کردند این اجتماع صدها هزار نفری تشکیل نشود، اما شکل گرفت. کسی نمی تواند با اراده مؤمنانه و انقلابی این ملت دربیفتد.

مردم انقلابی و همیشه در صحنه قم ظهر روز چهارشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۶ به صورت خودجوش در اعتراض به اغتشاشگران در میدان جانبازان قم گردهم آمده و به سمت حرم حضرت معصومه(س) راهپیمایی کردند. در این تجمع و راهپیمایی شخصیت‌هایی چون آیت‌الله سعیدی امام جمعه قم، سردار احمدی فرمانده سپاه علی بن ابی طالب(ع) قم و سقائیان‌نژاد شهردار قم نیز در بین راهپیمایان حضور داشتند.

 

 

حجت الاسلام احمد پناهیان در این راهپیمایی ضمن محکوم کردن حرکتهای اغتشاشگران در وقایع اخیر گفت: این راهپیمایی و این حضور مردم، نشانه قدرت اسلام است و همین حضور مردم است که توانسته در سراسر دنیا قدرت اسلام را به رخ جهانیان بکشد.

وی گفت در طول دفاع مقدس، ۶۰ کشور بسیج شدند و هشت سال بر ما هجمه و حمله کردند، و در پایان هم به پیروزی نهایی که مدنظر امام و رزمندگان بود، یعنی آزادی قدس نرسیدیم، بلکه جنگ با قطعنامه و سرکشیدن جام زهر توسط اماممان پایان پذیرفت. و امروز دشمن سه برابر آن هجمه را بر ملت اسلام وارد کرده، و حدود ۱۷۰ کشور را بسیج کرده است، اما راه به جایی نبرد و سوریه و عراق از لوث وجود داعش آمریکایی آزاد شد. امت های اسلامی در یمن در بحرین عوامیه، صعده و صنعاء از انقلاب اسلامی ایران روح تازه ای گرفته اند، و این قدرت اسلام است.

 

 

حجت الاسلام پناهیان به کلام امیرالمؤمنین(ع) اشاره کرد که فرمودند لمّا قوی الاسلام و کثُر المسلمون «وقتی اسلام قوی شد و مسلمین زیاد شدند» خدا این آیه را نازل کرد: «فلا تهنوا وتدعوا إلى السلم وأنتم الأعلون والله معكم»؛ فرمان خدا به اسلامِ قدرتمند این است که در برابر کفر و استکبار سست برخورد نکنید و دشمن را دعوت به رابطه و سازش نکنید. وی گفت: صلح طلبان و سازشکاران امروز با آمریکا را بشناسید. آنها که در تمام حوزه های اقتصادی، سیاسی و فرهنگی ابراز عجز می کنند. این ها همان سازشکاران و منفعلین و اهل نفاق هستند. اینها بشنوند، این فریاد امت اسلام است: «نه سازش نه تسلیم نبرد با آمریکا».

استاد حوزه گفت: در شهر های مختلف خیزشهای خودجوش مردمی را می بینید، در همین قم این اجتماع عظیم یک خیزش عظیم مردمی است. عده ای از مسئولین با جنگ روانی و افکار پوسیده و کهنه خود سعی کردند این اجتماع صدها هزار نفری تشکیل نشود، اما شکل گرفت. کسی نمی تواند با اراده مؤمنانه و انقلابی این ملت دربیفتد.

 

 

وی در ادامه خطاب به نیروهای امنیتی کشور گفت چرا صبر می کنید؟ چه صبری باید بکند قوه قضائیه و مامورین نیروی انتظامی و مامورین امنیتی کشور؛ اغتشاشگران حسینیه ها و مساجد را آتش کشیدند؛ این کوته نظری است اگر کسی فکر کند آن دلقک رسانه غربی دارد این کار را انجام می دهد! بلکه این فکر، فکر لابی های صهیونستی و دستگاه جاسوسی موساد و سیا است.

وی خطاب به مأمورین امنیتی کشور گفت بجنگید مامورین انتظامی، بجنگید مامورین قضایی، بجنگید مامورین امنیتی، این جنگ جنگی است که نه از روز اول انقلاب، بلکه روز بعثت اسلام ما برآن عهد بستیم. پیغمبر فرمود: «بعثتُ بالجهاد لم اُبعث بالزّرّاع»؛ خدا مرا برای جنگ و مبارزه با مستکبرین مبعوث کرد، من برای کشت و زرع به نبوت مبعوث نشدم. فرمود «بعثتُ مرغمةً و مرحمةً»؛ بله، من رحمت را در عالم گسترش خواهم داد؛ اما ابتدا پوزه دشمنان دین را به خاک خواهم مالید. چرا اجازه دادید مسئولین؟ باید جواب این ملت را بدهید، چرا اجازه دادید پای اینها به قم برسد؟ چرا اجازه دادید پای اینها به مجلس برسد؟ چرا اجازه دادید پای این ها به کوره‌ دهاتهای ما برسد که اکنون به مقدسات ما اهانت کنند؟ شما هم مسئولید و باید با این ها برخورد کنید: «مسئولین قضایی، اقتدار اقتدار!»

 

 

این رزمنده دفاع مقدس افزود این روزها همه از جنگ رسانه ای دم می زنند؛ زمینه و بستر این نبرد رسانه ای را چه کسی فراهم کرد؟ مگر رهبر ما فریاد نزد باید محدودیت قائل شویم برای کسانی که مزدور سرویس های جاسوسی هستند؛ مگر نفرمودند باید اینترنت ملی راه اندازی شود؛ چرا عمل نکردید؟ و این عمل نکردن شما باعث شد هشتک های عربستانی بر علیه ما لشکرکشی کنند. شما مسئولید، و ملت هم شما را نخواهد بخشید.

حجت الاسلام پناهیان گفت آنها که تا این حد وطن فروشی کردند تا گروه های ناشناس بیایند استفاده کنند و این گمراهین خردپایه و دون مایه بیایند پرچم ایران را آتش بزنند، مساجد ما را آتش بزنند، حسینیه های ما را آتش بزنند؛ این ها باید شناسایی شوند و به مردم معرفی شوند: «وطن فروش خائن، اعدام باید گردد».

وی افزود: اما دشمنان ما کور خوانده اند! این امت چهل سال پیش با خون خود با امامش بیعت کرد، و محال است بتوانند این ملت را سست کنند. این برده های آمریکا در گوشه و کنار، این نفوذی ها در دستگاهها راه به جایی نمی برند در چشم مردم خوار و خفیف خواهند بود. ما این را نفاق می دانیم؛ شما که در ظاهر دم از انقلاب و مردم و دم از ولایت می زنید، اما در عمل زمینه را برای استکبار و سرویس های موساد و سیا فراهم می کنید برای راه اندازی چنین خیزش کورکورانه و مذبوحانه ی اهل نفاق. ما این را نفاق می دانیم: «مرگ بر منافق».

 

 

اینکه امام ما در حوزه اقتصادی فرمود: «اقتصاد مقاومتی»، «جهاد اقتصادی»؛ در حوزه فرهنگی فرمود: مقابله با «جنگ نرم»؛ در حوزه امنیتی و سیاسی هم همین. ما در همه عرصه ها جهاد داریم؛ ما این سخن امام را با همه وجود مان درک کردیم.

وی در پایان به بیان رهبرانقلاب ذیل آیه: «قاتلوهم حتی لا تکون فتنه» اشاره کرد که گفتند: «ما داعیه محو نظام سلطه را داریم»، و خطاب به برخی مسئولین قم گفت: برخی از چه ترسیدند، و با این ملت چه کردند؟ گفتند امروز راهپیمایی نباشد؛ چرا ملت خود را نمی بینید و عظمت این ملت را باور ندارید؟ این جمعیتی که به آنها گفتند نیایید، اکنون آمده اند؛ ببینید با عزم و ایمان و اراده آمده اند، چون قلب این ملت با امامش پیوسته است. رهبرانقلاب فرمود حرکت مردم در ۹ دی یک حرکت جهادی بود. آری در حرکت جهادی، ملت ما از کسی اجازه نمی گیرد: «مرگ بر منافق».

راهپیمایی عظیم و خودجوش مردم قم علیه آشوبگران پس از سخنرانی امام محترم جمعه قم آیت الله سعیدی با قرائت قطعنامه‌ در صحن امام رضا(ع) در حرم حضرت معصومه(س) به پایان رسید.

نام

پست الکترونیک

* کد امنیتی

تصویر کد امنیتی

* نظر

جشن نیمه شعبان
با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین
حاج احمد پـنــاهـیــان
زمان:
جمعه ۳۰ فروردین بعد از نماز عشاء
(قرائت قرآن، احکام، سخنرانی، مدیحه سرائی)
مکان:
خ انقلاب(چهارمردان)، بعداز کوچه ۲۹
مقتل الشهداء فاطمیه(سلام الله علیها)
 
کلیه حقوق برای پایگاه اطلاع رسانی هیئت محبین اهل بیت علیهم السلام محفوظ است