پنجشنبه ۱۹ آبان ۱۴۰۱ - ساعت ۰۰:۱۰

دادگاه ویژه روحانیت فقط تماشا می کند!

شب دوم فاطمیه اول(به روایت 45روز)-18آبان1401: مجمع محققین و مدرسین قم دقیقا حرفی را تکرار می کند که رسانه های بیگانه می زنند. می گوید ما نباید کار داشته باشیم به اینکه مردم شرع را رعایت می کنند یا نه! پس چرا اسلام باید قدرت پیدا کند؟ پس این عمامه چیست بر سر شما؟! می گوید دوطرف نباید دست به خشونت بزنند. دادگاه ویژه روحانیت نشسته و تماشا می کند!

مراسم عزاداری دومین شب ایام فاطمیه اول (به روایت 45روز) چهارشنبه 18آبان 1401 در هیئت محبین اهلبیت (علیهم السلام) قم در مقتل الشهدای فاطمیه (سلام الله علیها) برگزار شد.

مقاومت در راه دین سخت است

اکثریت آیات دو سوره مبارکه توبه و یونس به بحث جهاد و مبارزه و استقامت در این مبارزه مرتبط است. می فرماید اعراب و بادیه نشینان در قرآن شدت کفرشان از سایر مردم بیشتر است. صدراسلام هم از همین اعراب و بادیه نشینان استفاده کردند برای گرفت حق امیرالمومین علیه السلام و شکست حرمت خانه اهلبیت.

إِنَّ اللَّهَ اشْتَرَى مِنَ الْمُؤْمِنِينَ أَنْفُسَهُمْ وَأَمْوَالَهُمْ بِأَنَّ لَهُمُ الْجَنَّةَ. آیه عجیبی است. اینکه خود خدای متعال می فرماید من مشتری جان بنده ام هستم، خیلی عظیم است. چه بنده ای است که خدای متعال مشتری جانش می شود، و در ازای این جان، بهشت را به آنها ارزانی می دارد.

يُقَاتِلُونَ فِي سَبِيلِ اللَّهِ فَيَقْتُلُونَ وَيُقْتَلُونَ. اینها کسانی هستند که با دشمنان دین می جنگند و در این راه کشته می شوند. هزینه می دهند. وَعْدًا عَلَيْهِ حَقًّا فِي التَّوْرَاةِ وَالْإِنْجِيلِ وَالْقُرْآنِ وَمَنْ أَوْفَى بِعَهْدِهِ مِنَ اللَّهِ فَاسْتَبْشِرُوا بِبَيْعِكُمُ الَّذِي بَايَعْتُمْ بِهِ وَذَلِكَ هُوَ الْفَوْزُ الْعَظِيمُ(توبه 111). این یک معامله به شدت فرحبخش است. حضرت امام فرمود شهدا در قهقهه مستانه شان عند ربهم یرزقونند. این را باید چشید. فکر کردند یک جوان بسیجی مظلوم مثل شهید سید روح الله عجمیان یا شهید آرمان یا سایر شهدا را اگر با این خباثت به قتل برسانند، به آنها ضرری وارد کرده اند.

التَّائِبُونَ الْعَابِدُونَ الْحَامِدُونَ السَّائِحُونَ الرَّاكِعُونَ السَّاجِدُونَ. اینها انسانهای معمولی نیستند. اینها توبه کننده اند. عبد خدایند. حمد خدا را بجا می آورند. برخی از خدا همیشه شاکی هستند. زینب کبری سلام الله علیها جزو حامدین است، که می فرماید ما رأیت إلا جمیلا. از خانه و زندگی و راحتی و زندگی گذشتن و مبارزه کردن سخت است. سخت است که از بیست میلیون، تنها یک میلیون نفر در هشت سال دفاع مقدس به جبهه ها رفتند. اگر سخت نبود پیغمبراکرم صلی الله علیه و آله نمی فرمود شَیَّبَتنِی سُورَةُ هُود. دستور فَاستَقِم كَما أُمِرتَ وَمَن تابَ مَعَكَ. سخت است. مقاومت در رکاب پیغمبراکرم صلی الله علیه و آله سخت است، چون مأموریت ایشان مشکل و اساسی است. حضرت موسی مأمور بود قومش را از دست فرعون نجات دهد: أَنِ اعْبُدُوا اللَّهَ وَ اجْتَنِبُوا الطَّاغُوتَ(نحل 36). اما مأموریت اساسی رسول الله صلی الله علیه و آله را نداشت. پیغمبراکرم صلی الله علیه و آله آخر از همه انبیاء و ادیان آمدند، و مأموریت داشتند مأموریت ناتمام تمام ادیان و انبیاء گذشته را به سرانجام برسانند و کار را تمام کنند. امتهای مختلف به انبیائشان خیانت کردند؛ رسول خدا صلی الله علیه و آله مأمور است همه اقوام و ملل را به دین خدا هدایت کند. کار سخت است.

 

دادگاه ویژه روحانیت فقط تماشا می کند!

مجمع محققین و مدرسین قم دقیقا حرفی که رسانه های بیگانه می زنند را تکرار می کنند. می گوید نباید کار داشته باشیم به اینکه مردم شرع را رعایت می کنند یا نه! پس چرا اسلام باید قدرت پیدا کند؟ اسلام باید حاکمیت داشته باشد تا احکام اسلام را پیاده کند. امر به معروف و نهی از منکر پس برای چیست؟ پس این عمامه چیست بر سر شما؟! اسلام وقتی قدرت ندارد، امر بمعروف و نهی از منکر بر مسلمین واجب است. حال که اسلام قدرت و حکومت دارد که به طریق اولی واجب است. احکام اسلامی باید در جامعه اجرا شود.

می گویند هر دو طرف خشونت را کنار بگذارند. این طرف کجا خشونت داشته؟ بعد می گویند اگر دولت و حکومت این کارها را نکند، مردم و معترضین خشونت می کنند. شما که خودتان مردم را تحریک به خشونت می کنید! دادگاه ویژه روحانیت نشسته و تماشا می کند! این برخورد قضایی و امنتی نیاز ندارد؟! ایندیپندنت می نویسد در تاریخ بی سابقه است که یک عده مذهبی با مذهبی های دیگر در محقق کردن سبک زندگی اسلامی اینگونه اختلاف داشته باشند. برخی دشمن را جدی نگرفته اند. اگر جدی می گرفتند، حداقل نسبت به رفتار دشمن سوءظن پیدا می کردند.

السَّائِحُونَ. اینها اهل مهاجرت هستند. این مهاجرت گاهی برای تبلیغ و تبیین است، و گاهی برای مبارزه و جهاد. الرَّاكِعُونَ السَّاجِدُونَ الْآمِرُونَ بِالْمَعْرُوفِ وَالنَّاهُونَ عَنِ الْمُنْكَرِ وَالْحَافِظُونَ لِحُدُودِ اللَّهِ وَبَشِّرِ الْمُؤْمِنِينَ(توبه 112). کسی برای مشرکین و منافقین نباید دلسوزی کند. پیغمبراکرم صلی الله علیه و آله هم نباید برای اینها استغفار کند: سَوَاءٌ عَلَيْهِمْ أَسْتَغْفَرْتَ لَهُمْ أَمْ لَمْ تَسْتَغْفِرْ لَهُمْ لَنْ يَغْفِرَ اللَّهُ لَهُمْ(منافقون 6). اینها بخشیده نمی شوند. يا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا اتَّقُوا اللَّهَ وَ كُونُوا مَعَ الصَّادِقِينَ(توبه 119). امام صادق علیه السلام فرمود صادقین یعنی ما ائمه. باید با امام همراه باشیم. پیغمبراکرم صلی الله علیه و آله با تنزیل قرآن می جنگد؛ امیرالمومنین علیه السلام بر اساس تأویل قرآن می جنگد. هر دو در یک جبهه هستند. الان امام زمان ارواحنا فداه در پرده غیبت است. نایب امام زمان ارواحنا فداه چند سال است دستور مقاومت و استقامت می دهند. خودش هم مقاومت و پایداری می کند. باید در کنارشان باشیم در این استقامت. مردم نباید اجازه دهند روی دیوارها شعارنویسی کنند. این وظیفه تمام مردم است، نه فقط نیروهای امنیتی. باید با امام در جبهه مبارزه همراه باشیم. بی طرف نداریم.

 

لزوم برخورد جدی با اغتشاشگران

بعضی از آقایان متقی و مومن و معتبر، نمی شود فهمید با امام و انقلاب همراه هستند یا نه. این تقوا نیست. صرف اینکه دلمان در یک جبهه باشد، کافی نیست. باید در میدان با امام همراه باشیم. برخی تا دیروز می گفتند با خشونت مخالفیم، و دم از رفراندوم می زدند. عبدالحمید را هم راه انداخته اند؛ حرف از رفراندوم می زند. این هم می گوید سخت نگیرید مردم احکام را رعایت می کنند یا نه. می گویند رفراندوم برگزار کنیم، وکشورهای خارجی هم نظارت کنند! آمریکایی که با این افتضاح انتخابات و مناظره هایش برگزار می شود، بر انتخابات ما نظارت کند؟ لَنْ يَجْعَلَ اللَّهُ لِلْكافِرِينَ عَلَى الْمُؤْمِنِينَ سَبِيلًا(توبه 141).

حجاریان می گوید اگر نظام روندش را اصلاح نکند، مردم وارد خشونت می شوند. هرکس مردم را دعوت به خشونت کرد، همان حرف اینترنشنال و سعودی را می زند. باید با او برخورد شود. وزیر اطلاعات مصاحبه ای کرده و گفته «اینترنشنال از جهت امنیتی یک مجموعه تروریستی است. هرکس با این رسانه ارتباطی برقرار کند، با یک رسانه تروریستی ارتباط برقرار کرده، و با او برخورد می شود». بالاخره یک مسئول یک حرف و برخورد جدی با این افراد داشت! قوه قضاییه بالاخره می خواهد جدی برخورد کند یا نه؟

مَا كَانَ لِأَهْلِ الْمَدِينَةِ وَمَنْ حَوْلَهُمْ مِنَ الْأَعْرَابِ أَنْ يَتَخَلَّفُوا عَنْ رَسُولِ اللَّهِ. مردم مدینه و اعراب بادیه نشین حق ندارند از دستور رسول الله صلی الله علیه و آله تخلف کنند. وَلَا يَرْغَبُوا بِأَنْفُسِهِمْ عَنْ نَفْسِهِ. حق ندارند آنچه دلشان می خواهد انجام دهند و دستور رسول خدا صلی الله علیه و آله را ترک کنند. باید باب میل رسول الله صلی الله علیه و آله عمل کنند، نه میل خودشان. ذَلِكَ بِأَنَّهُمْ لَا يُصِيبُهُمْ ظَمَأٌ وَلَا نَصَبٌ وَلَا مَخْمَصَةٌ فِي سَبِيلِ اللَّهِ(توبه 120). عمل به آنچه رسول الله صلی الله علیه و آله می خواهند مشکل است. مأموریت پیغمبراکرم صلی الله علیه و آله اصلاح تمام اقوام و ملل است. از ابتدای بعثت پیغمبراکرم صلی الله علیه و آله، جنگ ها آغاز شد، و تا لحظه جان دادنشان هم ادامه داشت.

 

عصبانی کردن دشمن یکی از مصادیق مقاومت است

لَا يُصِيبُهُمْ ظَمَأٌ وَلَا نَصَبٌ وَلَا مَخْمَصَةٌ فِي سَبِيلِ اللَّهِ وَلَا يَطَئُونَ مَوْطِئًا يَغِيظُ الْكُفَّارَ(توبه 120). رنج و سختی و گرسنگی و تشنگی، این افراد را از همراهی امام جامعه باز می دارد. اینها در موقعیتی قرار نمی گیرند که آن موقعیت دشمن را عصبانی و خشمگین کند. رهبرانقلاب گفتند زمانی که ما مرگ بر آمریکا نمی گفتیم هم آمریکا علیه ما جنایت می کرد. کسیکه ذاتا دشمن بشریت است. بشریت را استثمار می کند، برای رسیدن به اهداف خودش. آمریکا چند میلیون از ساکنان بومی قاره آمریکا را کُشت، تا سرزمین آمریکا را اشغال کرد. هنوز هم تبعیض نژادی در این کشور یک مسئله جدی است.

عصبانی کردن دشمن، یکی از جلوه های مقاومت و پایداری است. بعد برخی می گویند عوامل اغتشاشات و سران اینها را عصبانی نکنید. حضرت زهرا سلام الله علیها اهل نفاق و سست عنصران پای رکاب امیرالمومنین علیه السلام را چقدر عصبانی کرد، که اینها این جنایات را انجام دادند. گریه حضرت زهرا سلام الله علیها هم دشمن را عصبانی می کرد، که اعتراض مردم مدینه بلند شد یا علی، به فاطمه بگو یا شب گریه کند یا روز. خدای متعال می فرماید اگر عمل شما دشمن را عصبانی کرد، من این را بعنوان عمل صالح می پذیرم. رهبرانقلاب گفتند تنها راه نجات کشور، ایستادگی و استقامت است.

 

نام

پست الکترونیک

* کد امنیتی

تصویر کد امنیتی

* نظر

شهادت حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها
با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین
حاج احمد پـنــاهـیــان
زمان:
جمعه ۱۳ آبان بعد از نماز عشاء
(قرائت قرآن، احکام، سخنرانی، عزاداری)
مکان:
بنیاد، خ شهید باهنر
مسجد قدس
کلیه حقوق برای پایگاه اطلاع رسانی هیئت محبین اهل بیت علیهم السلام محفوظ است