سه شنبه ۹ دی ۱۳۹۹ - ساعت ۲۳:۴۹

حتی یک نفر هم فاطمه (سلام الله علیها) را یاری نکرد!

شب سوم ایام فاطمیه(به روایت ۷۵روز)-۷دی۹۹: هیچیک از مهاجر و انصار فاطمه سلام الله علیها را یاری نکردند. وقتی هیچکس جواب فاطمه سلام الله علیها را برای بازپس گیری فدک نداد، آنگاه میشود به فاطمه سلام الله علیها جسارت کرد و سینه اش را شکست و سیلی به صورتش زد. دشمن فهمید که این امت از فاطمه سلام الله علیها دفاع نخواهند کرد.

مراسم عزاداری شب سوم ایام فاطمیه به روایت ۷۵ روز در هیئت محبین اهلبیت علیهم السلام قم یکشنبه 7 دی 99 با سخنرانی حجت الاسلام احمد پناهیان در مسجد مقدس جمکران برگزار شد.

قدم به قدم تا حکمرانی مجازی

پیرامون حق نصرت امام صحبت کردیم. عرض شد که آیات و روایات متعددی در این باب وجود دارد. بین اطاعت و نصرت تفاوت وجود دارد، هرچند باهم ارتباط دارند. اطاعت از امام با نصرت امام محقق میشود. اما گاهی امام دستور نمیدهد. صدیقه اطهر سلام الله علیها در میدانی وارد شد که دستوری از سمت امیرالمومنین علیه السلام نداشت، اما امامش را یاری کرد. حق نصرت با حق اطاعت و حق محبت و مودت متفاوت است. امام را باید یاری کرد. پیغمبراکرم صلی الله علیه و آله  را باید یاری کرد.

خیلی اوقات امام جامعه مأمور به امری است؛ اگر مومنین با او هم نفس و همراه نباشند و به او نرسند، این امام در مأموریتش تنها می ماند. امروز امام زمان ارواحنا فداه که بین ما حضور ندارند تا به ما دستور بدهند و ما اطاعت کنیم. انقدر هم شهنگان پیر و خفاش سیرتان کینه توز زیادند، با اینکه آیات و روایات متعددی اثبات میکند که ولی فقیه نایب امام زمان ارواحنا فداه است و اطاعت از او اطاعت از امام است، اما اینها اجازه نمیدهند تا این باور در مردم نهادینه و عمیق شود. مصادیق یاری امام زمان ارواحنا فداه در زمان غیبت چیست؟ فرمانی از سوی امام عصر ارواحنا فداه وجود ندارد که ما اطاعت کنیم. در برخی موضوعات خاص دستوراتی صادر شده، اما در اغلب  موارد دستور مستقیم نیست.

آیات و روایات پیرامون نصرت امام خیلی زیاد است. جایگاه اطاعت از امام بیشتر شناخته شده است. نظامات اجتماعی هم بر اساس دستورالعملها شکل میگیرد. پروتکل های امروزی هم همین است. ماسونهای صهیونستی این جنگ سایبرنتیک و جنگ جهانی چهارم را طبق برنامه دارند پیش میبرند، و همه هم باید اطاعت کنند. اگر شما قائل به این هستید که آژانس های تحت سیطره سازمان ملل باید برای شما دستورالعمل صادر کنند، خب باید قاعده های آنها را هم بپذیرید؛ به هر قیمتی. هرچه گفتند باید انجام دهید. میگوید قرنطینه ها را زیاد کنید، فاصله گذاری را زیاد کنید، مردم را بسمت فضای مجازی پیش ببرید؛ ما با مردم کار داریم در این فضا. باید مدیریتهای کشورها را دور بزنند. فرهنگ و قانون و عرف و همه چیز را دور بزنند، و بوسیله فضای مجازی مردم را مستقیم مدیریت کنند. این ماجرا مستند و محکم است؛ آن را جدی بگیریم. الان هم مجموعه های مختلف پژوهشهای مختلفی انجام داده اند، و جوانب مختلف این عملیات پیچیده را تا حدودی روشن کرده اند.

 

بحث نصرت امام هنوز بین مردم جا نیفتاده

برخی طلاب ما بررسی کرده اند، نماینده آژانس بین المللی که از ایران متواری شده، بنر بالای دفترش در تهران، شعار 2030 است. مأموریتش تحقق هفده قسمت سند 2030 در کشوره بوده است، و کارهای زیادی هم در این زمینه انجام داده. معاهدات بین المللی یکی پس از دیگری، در کشور ما در حال پیگیری است. ما که یک کشور انقلابی هستیم، این برایمان جا افتاده که باید از دشمنمان اطاعت کنیم! کسی هم حق ندارد دنبال دلیل بگردد که چرا باید ماسک بزنیم؟ همه باید طبق دستورالعملهای سازمان بهداشت جهانی که تحت نظارت ارتش آمریکا فعالیت میکند، پیش برویم. از دولتی که شعارش معاهده و مذاکره و اطاعت از کدخداست، انتظار بیش از این هم نمیتوان داشت.

مسئله اطاعت بین مردم جا افتاده است، اما بحث نصرت امام هنوز بین مردم جا نیفتاده. اگر فقط به اطاعت مستقیم از امام زمان ارواحنا فداه بسنده کنیم، دستوری صریح و بالفعل از امام نداریم که از آنها اطاعت کنیم. سیاه دلانی مثل تاجزاده و حجاران و امجدها پرچم مقابله با نایب امام زمان بلند کنند، و عده ای هم بپذیرند. داستان نصرت امام هنوز هم برای بسیاری از مردم مبهم است. ما نمیتوانیم از نصرت امام زمان ارواحنا فداه شانه خالی کنیم. باید امام زمانمان را یاری کنیم. امام صادق علیه السلام فرمود: اتَّقُوا اللَّهَ وَ کونُوا مَعَ الصَّادِقِینَ(توبه 119). شما با ما ائمه باید همراه باشید، چون ما برای نصرت پیغمبراکرم صلی الله علیه و آله مبارزه و مجاهده میکنیم. پیغمبراکرم صلی الله علیه و آله که زنده نیست، اما باید او را یاری کنیم. همین انقلاب اسلامی ما نصرت حضرت بقیه الله ارواحنا فداه است. میخواهد جامعه ما بسمت یَملَأُ الله بِهِ الاَرضَ قِسطاً وَ عَدلاً کَما مُلِئَت ظُلماً و جَورا برود. تا کی باید بنشینیم و فقط دعا کنیم؟ وَمَنْ يَتَوَلَّ اللَّهَ وَرَسُولَهُ وَالَّذِينَ آمَنُوا فَإِنَّ حِزْبَ اللَّهِ هُمُ الْغَالِبُونَ(مائده 56). ولایتمداران بر دشمنان بقیه الله ارواحنا فداه غلبه پیدا میکنند، قبل از قیام ایشان. حق نصرت این است.

لَقَدْ أَرْسَلْنَا رُسُلَنَا بِالْبَيِّنَاتِ وَأَنْزَلْنَا مَعَهُمُ الْكِتَابَ وَالْمِيزَانَ لِيَقُومَ النَّاسُ بِالْقِسْطِ. میفرماید ما پیامبران را با بینات و کتاب و قانون و میزان بر جوامع فرستادیم، تا کاری کنند که مردم قیام کنند برای برقراری قسط و عدل. مردم باید دنبال پیامبر حرکت کنند و قسط و عدل را در جامعه برقرار کنند. امام زمان ارواحنا فداه می آید تا مردم قیام کنند. وَأَنْزَلْنَا الْحَدِيدَ فِيهِ بَأْسٌ شَدِيدٌ وَمَنَافِعُ لِلنَّاسِ(حدید 57). میفرماید به پیغمبران سلاح برای مبارزه هم دادیم.

 

امام آمده تا مشخص شود چه کسانی او را یاری می کنند

وَلِيَعْلَمَ اللَّهُ مَنْ يَنْصُرُهُ وَرُسُلَهُ بِالْغَيْبِ إِنَّ اللَّهَ قَوِيٌّ عَزِيزٌ(حدید 57). خداوند پیغمبر را فرستاده، تا ببیند چه کسانی او را کمک میکنند. علی علیه السلام امام امت میشود تا مشخص شود چه کسی او را کمک میکند. یک وقت امیرالمومنین علیه السلام دستور میدهد، گاهی هم دستور نمیدهد؛ در این مواقع چه کسی علی علیه السلام را کمک میکند؟ در هر امری که امیرالمومنین علیه السلام اراده کرد؛ چه عقل ما به آن برسد و چه نرسد. خیلی انقلابی ها میگویند کارهای رهبرانقلاب با منطق ما جور در نمی آید! مگر قرار است با منطق شما جور در بیاید؟ اگر قرار بود آنچه خداوند به قلب امام نازل میکند به قلب ما هم نازل کند، پس تفاوت امام با سایرین در چه بود؟ ما که بزرگتر از سلمان فارسی منا اهل البیت نیستیم. در دلش شک و اعتراض کرد، که چرا امیرالمومنین علیه السلام از اسم اعظم خدا استفاده نمیکند؟ سلمان، ابوذر، مقداد! وَلِيَعْلَمَ اللَّهُ مَنْ يَنْصُرُهُ وَرُسُلَهُ بِالْغَيْبِ إِنَّ اللَّهَ قَوِيٌّ عَزِيزٌ(حدید 57). علی علیه السلام امام شده تا مشخص شود چه کسانی او را یاری میکنند.

فرمود فاطمه جان برو و حقت را از فدک بگیر. نفرمود قُلْ حَسْبِيَ اللَّهُ، این برای آخر کار است. حق گرفتنی است. چندبار فاطمه سلام الله علیها رفت به مسجد و آمد. شبهای قبل برخی جملات را مرور کردیم. باید عمق فاجعه را بفهمیم. باید متوجه شویم نصرت امام چقدر مهم است. نصرت امام با حرف زدن و کتاب نوشتن محقق نمیشود. ابن ملجم در دفاع از امیرالمومنین علیه السلام خیلی هم خوب حرف میزد.

حضرت زهرا سلام الله علیها بر مرکب سوار میشدند، و امیرالمومنین علیه السلام همراه با حسنین ایشان را به درب خانه مهاجر و انصار میبردند. هِيَ تَقُولُ يَا مَعْشَرَ الْمُهَاجِرِينَ وَ الْأَنْصَارِ انْصُرُوا اللَّهَ فَإِنِّي ابْنَةُ نَبِيِّكُمْ. امام حسن عسکری علیه السلام فرمود نحْنُ حُجَجُ اللَّهِ عَلی خَلْقِهِ وَ جَدَّتُنا فاطِمَةُ حُجَّةُ اللَّهِ عَلَیْنا. فاطمه سلام الله علیها حجه الحجج است. این فاطمه به مهاجر و انصار میگوید خدا و دختر رسولتان را یاری کنید. امسال شعار فاطمیه را این جمله انتخاب کردیم، تا هربار این جمله حضرت زهرا سلام الله علیها را مرور میکنیم، آتش به جانمان بیفتد. خطاب حضرت زهرا سلام الله علیها مردم عادی نیستند، خطاب مهاجر و انصار و انقلابی ها و رزمنده ها هستند. ننشینید و تشخیص دهید که صلاح فاطمه این است که در خانه بنشیند!

وَ قَدْ بَايَعْتُمْ رَسُولَ اللَّهِ ص يَوْمَ بَايَعْتُمُوهُ أَنْ تَمْنَعُوهُ وَ ذُرِّيَّتَهُ مِمَّا تَمْنَعُونَ مِنْهُ أَنْفُسَكُمْ وَ ذَرَارِيَّكُمْ. حضرت زهرا سلام الله علیها فرمود شما روزی که با پیغمبر صلی الله علیه و آله بیعت کردید، آن روز عهد بستید که هم او را یاری کنید، و هم ذریه او را یاری کنید. شما عهد بستید همانطور که دشمنی را از خود و خانواده تان دفع میکنید، دشمنی و شرارت را از رسول خدا صلی الله علیه و آله و ذریه اش دفع کنید. فَفُوا لِرَسُولِ اللَّهِ ص بِبَيْعَتِكُمْ. به بیعتتان با رسول الله وفا کنید!

امام صادق علیه السلام فرمود قَالَ فَمَا أَعَانَهَا أَحَدٌ. هیچکس فاطمه سلام الله علیها را یاری نکرد! هیچیک از مهاجر و انصار به عهدشان نسبت به رسول خدا صلی الله علیه و آله در دفاع از اهلبیت عمل نکردند. نصرت یعنی این. پا روی پا انداختند و گفتند فاطمه و علی خودشان میدانند و فدک، بروند حقشان را بگیرند! وَ لَا أَجَابَهَا وَ لَا نَصَرَهَا. نه کسی جواب فاطمه سلام الله علیها را داد و نه کسی به او کمک کرد.

 

حتی یک نفر فاطمه (سلام الله علیها) را یاری نکرد!

حضرت زهرا سلام الله علیها خطاب به معاذ بن جبل فرمود:  «یا مُعَاذَ بْنَ جَبَلٍ! إِنِّی قَدْ جِئْتُک مُسْتَنْصِرَةً وَ قَدْ بَایعْتَ رَسُولَ اَللَّهِ(ص) عَلَی أَنْ تَنْصُرْهُ وَ ذُرِّیتَهُ وَ تَمْنَعَهُ مِمَّا تَمْنَعُ مِنْهُ نَفْسَک وَ ذُرِّیتَک. معاذ آمده ام کمکم کنی. تو بیعت کرده ای با رسول الله صلی الله علیه و آله که ذریه اش را یاری کنی. إِنَّ أَبَا بَکرٍ قَدْ غَصَبَنِی عَلَی فَدَک وَ أَخْرَجَ وَکیلِی مِنْهَا. معاذ گفت آیا جز من کسی دیگر هم برای کمک هست؟ حضرت زهرا سلام الله علها فرمود: لاَ! مَا أَجَابَنِی أَحَدٌ! نه، هیچکس مرا اجابت نکرده. حتی یک نفر از انصار و مهاجر هم فاطمه سلام الله علیها را یاری نکردند.

معاذ گفت: فَأَینَ أَبْلُغُ أَنَا مِنْ نُصْرَتِک؟ پس کمک من به تنهایی به چه درد شما میخورد؟ امروز هم همین است. در طول انقلاب در وقایع مختلف برخی آیت الله العظمی ها در دفاع از ولایت جلو نیامدند، از ترس اینکه مردم دعوت آنان را لبیک نگویند، و حرفشان زمین بماند. وقتی هیچکس از مهاجر و انصار جواب فاطمه سلام الله علیها را برای یاری در بازپس گیری فدک ندادند، آنوقت میشود به فاطمه سلام الله علیها جسارت کرد و سینه اش را شکست و سیلی به صورتش زد. این امت از فاطمه سلام الله علیها دفاع نخواهند کرد.

فاطمه سلام الله علیها از خانه معاذ خارج شد. پسر معاذ به پدرش گفت تو جواب فاطمه سلام الله علیها را ندادی؟ معاذ گفت معلوم است من تنهایی کاری از دست م برنمی آید. پسر معاذ گفت یعنی ابا کردی از کمک به فاطمه؟ اگر به فدک نمیرسید، فاطمه سلام الله علیها را که میتوانستی کمک کنی! امام صادق علیه السلام میفرماید مادرم فاطمه سلام الله علیها از خانه معاذ خارج شد در حالیکه فرمود بخدا یک کلمه دیگر با تو سخن نمیگویم، تا اینکه نزد پدر رسول خدا صلی الله علیه و آله حاضر گردیم، و شکایت تو را نزد پدرم بکنم.

نام

پست الکترونیک

* کد امنیتی

تصویر کد امنیتی

* نظر

ایام فاطمیه
به روایت ۹۵ روز
 
با سخنرانی حجت الاسلام
حاج احمد پـنــاهـیــان
زمان:
از پنجشنبه ۲۵ دی به مدت ۴ روز
ساعت ۱۸:۳۰ به مدت ۱ ساعت
مکان:
مسجد مقدس جمکران
شبستان کربلا
کلیه حقوق برای پایگاه اطلاع رسانی هیئت محبین اهل بیت علیهم السلام محفوظ است